KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa128 - jakie glosniki 5.1 by podpiac bez dodatkow..? 13
luckyluck

Witam
jakis czas mam wiwe128 i chcialby do niej dorzucic glosniki 5.1 jednak nie wiem jakie…

chce kupic jakies tanie – i zastanawiam sie czy zwykle glosniki 5.1 jak do komputera typu creative itp chodzace w cenie do 300 pln bez problemu podlacza sie do takiego dvd czy trzeba miec amplituner czy jakies przejsciowki? czy takie glosniki komputerowe wogole nie sa przystosowane do bezposredniego dzialania na tym dvd itp?

co moge kupic zeby po rozpakowaniu od razu podpiac wtyczki i w 15 minut cieszyc sie dzwiekiem 5.1?

chetnie przeczytam o konkretnych modelach – link do aukcji itp – cos co po otrzymaniu kurierem od razu bedzie dzialac….?

Prosze o pomoc bo na sprzecie sie nie znam…:/

Prist

witaj!
Również od jakiegoś czasu jestem posiadaczem/użytkownikiem tego modelu. Mam mieszane uczucia – potrawi się zawiesić i ma problemy z płytami nagrywanymi laptopem, nie chce też czytać starych divix’ów 3,1…… ale poza tym same plusy. Dobry obraz i co ciekawe dźwięk. (nie ma też dekodra DTS choć tak podali w specyfikacji)
Wracając do Twojego pytania to szczerze polecam głośniki Logitech 5,1 model X-530 (komputerowe) i to nie bez powodów:
1. w odróżnieniu od Creativa (miałem model 5,1 mam 6,1) wogóle nie szumią co jest świetne podczas wieczornego oglądania,
2. świetnie wyglądają i mają w komplecie stojaki, które przekształcają się w uchwyty ścienne,
3. bardzo fajnie grają – jeśli chodzi o filmy to mogą barddzo pozytywnie zaskoczyć, jeśli chodzi o muzykę – cóż, nie jest to zestaw audiofilski (da się przeżyć),
4.mają wystarczającą moc nawet do głośnego oglądania w dużym pokoju – są sprawdzone pod tym kontem (zwłaszcza subwoofer nie rozczarowuje, no chyba że sąsiadów :) )
co do minusów to nie mają pilota – ustawiłem poziom 50% na stałe i reguluje głośność z pilota wiwy, jest to najczęściej wystarczająco głośne ustawienie – i mają dość krótkie kable połączeniowe. Przy cenie 260 zł za komplet nie można narzekać -wprost przeciwnie.
Co do podłączenia w 15 minut….jeśli przygotujesz sobie przejściówki z chinch (stereo) na gniazdo mini jack (3,5 mm) i to 3 takie komplety oraz ewentualne przedłużacze do głośników np. tylnych lub któregoś przedniego (wtyk chinch i gniazdo chinch) to da się to załatwić w tym czasie.
Mnie przedłużacze/przejściówki kosztowały 35 zł.
i jeszcze jedno, przy współpracy z zestawem 5,1 warto uaktywnić w setup’ie opcje dolby pro logic i dolby pro logic II wtedy nawet jeśli oglądany materiał jest tylko stereo grają również tylne/centralny głośniki i to w całkiem przyjemny sposób.
Pozdrawiam
Prist

luckyluck

Dzieki za solidna i co ważne – wyczerpująco-konkretną odpowiedz:)

Jeszcze doczepie sie tych przejsciowek – w wiwie sa niby jakies wejscia z tylu na glosniki 5.1, i rozumie ze te przejsciowki są potrzebne bo wlasnie komputerowe 5.1 maja inne wtyczki czy to wogole cos innego te wejscia itp? Pytam bo nie mialem nigdy 5.1 przy kompie – ledwo zwykle dwa glosniki:)

Prist

No problema :)
Tak jak piszesz, w wiwie są z tyłu wyjścia analogowe 5,1 (2x przód, 2x tył, centralny i woofer) i z nich właśnie najprościej skorzystać (bo dają naprawdę fajny dźwięk bez dodatkowych dekoderów). Wiwa ma gniazda typu chinch a głośniki komputerowe z reguły (bo bywają wyjątki) mają gniazda lub przewody sygnałowe typu mini jack (3,5 mm) i tak jest również w przypadku opisanych logitechów.
Jeśli skorzystasz z takiego rozwiązania jak ja to potrzebujesz przejściówek:
chinch (lewy)———\_____________________________ gniazdo mini jack
chinch(prawy)——-/
i to aż trzech sztuk (dwa kanały przednie-jeden kabelek, dwa kanały tylne-drugi kabelek, centralny+subwoofer-trzeci)
i ewentualnie:
chinch ____________________gniazdo chinch
do przedłużenia jednego/wielu kabli głośnikowych.
Niemniej gra jest warta świeczki bo końcowy efekt jest raz że bardzo estetyczny dwa bardzo fajnie to gra.
Pozdrawiam
Prist

shane27

Witam.
Co do podlaczenia glosnikow X530. Lewy przedni glosnik ma 3 koncowki, gdzie podpiac je w wiwie??
Chcialbym puscic dzwiek z tunera kablowki na te glosniki logitecha, czy poprzez wiwe jest taka mozliwosc?

Prist

Jeśli chodzi o podpięcie tych głośników do wiwy, to czytaj posty poniżej (opisałem przejściówki niezbędne do połączenia odwtarzacza z głośnikami). Nie wiem natomiast jakimi wyjściami dysponuje tuner kablówki. Jeśli jest to tylko wyjście chinch stereo to w komplecie z głośnikami jest przejściówka ze stereo (dwa chinche) na trzy kabelki z głośników (małe "dżeki")-sprawa załatwiona bo podłączenie jest proste i grają wszystkie głośniki.
Jeśli tuner ma dekoder 5.1 z wyjściami analogowymi to podłączenie analogicznie jak w wiwie.
Pozdrawiam
Prist

shane27

Tuner kablowki ma wyjscie cinch stereo. Chyba nie mam juz tego kabla z zestawu o ktorym piszesz, uscislajac jest to kabel na jednym koncu 2 wtyki cinch a na drugim 3X gniazdo jack tak?
Zastanawiam sie jak to wszystko podlaczyc (kablowka+wiwa+tv) zeby miec najlepszy dzwiek nie przekladajac kabli od glosnikow w zaleznosci od tego z jakiego urzadzenia akurat korzystam. Sam TV tez ma wyjscie cinch stereo, moze podpiac sie do niego…? tylko nie wiem czy wtedy uzyskam dzwiek 5.1 tak jak z Wiwy?

Prist

sorki, że się nie odzywałem – brak czasu.
Nie pisałem o kablu, w zestawie dostałem małe pudełko, które z jednej strony ma dwa gniazda chinch a z drugiej trzy gniazda jack. Jest to krótko mówiąc prosty mixer, który umożliwia działanie wszystkich głośników w zestawie przy podłączeniu sygnału stereo.
Żeby podłączyć wszystkie urządzenia z Twojego zestawu do tych głośników i nie zamieniać kabli proponuję poszukac jakiegoś przełącznika na allegro, bądź stronach z elektroniką do samodzielnego montażu (widziałem czasami gotowe przełączniki sygnału audio bądź audio/video w sprzedaży)

Pawel

> Prist o 2007-09-10 20:55:03 napisał:
>
> sorki, że się nie odzywałem – brak czasu.
> Nie pisałem o kablu, w zestawie dostałem małe pudełko, które z jednej
> strony ma dwa gniazda chinch a z drugiej trzy gniazda jack. Jest to krótko
> mówiąc prosty mixer, który umożliwia działanie wszystkich głośników w
> zestawie przy podłączeniu sygnału stereo.

A nie wiesz może czy taki mixer idzie dokupić do głośników firmy Creative?

shane27

Prist,a bylbys w stanie wkleic linka z allegro z jakims tanim przelacznikiem o ktorym piszesz? Sorry ale jestem raczej laikiem w tych sprawach… Takiego mixera jak dostales z glosnikami szukalem ale nigdzie na necie nie znalazlem…

cos takiego sie nada? :) http://www.allegro.pl/item244365805_przelacznik_audio_video_selector_f_vat_d5e.html
tylko jak to polaczyc? pod wejscia in podpiac TV i Kablowke a na wyjsciu WIWE z podpietymi glosnikami?

Puciek

Wiem, ze te
http://www.allegro.pl/item244359122_genius_home_theater_sw_hf5_1_pilot_jasne_drewno.html
głosniki cenowo sa dwa razy drozsze od omawianych tu logitechow, ale moim zdaniem warto. Na innych aukcjach mozna znalezc te glosniki ciut taniej, ale ja pokazuje wam te, bo sa dobre zdjecia: w suba wpina sie wiwe, dekoder, komputer i co tam sie jeszcze komu podoba, a zrodlo dzwieku zmienia sie za pomoca bezprzewodowego pilota. Kolejna zaleta – to nie jest plastik oklejony papierem "drewnopodobnym", tylko prawdziwe drewno. Jaki to ma zwiazek z dzwiekiem pewnie wiecie. Ja tam glosno nie lubie sluchac ani muzyki, ani filmow, ale te moce podobno sa nieprzesadzone. Pisze "podobno", bo JESZCZE nie mam tych glosnikow (czekam na wyplate :) ), ale troche poczytalem o nich w necie – swietna jakosc za rozsadne pieniadze.

zwolin

> Prist o 2007-09-10 20:55:03 napisał:
>
> Nie pisałem o kablu, w zestawie dostałem małe pudełko, które z jednej
> strony ma dwa gniazda chinch a z drugiej trzy gniazda jack.

Potrzebuję na gwałt takiej właśnie przejściówki, ktokolwiek widział ktokolwiek wie, dajcie znać gdzie można coś takiego kupić, ewentualnie może ktoś zgodziłby się odsprzedać mi taką kostkę (przejściówka 2xcinch gniazdo na 3xjack gniazdo). Na przykłąd Priest, jeżeli nie jest ci potrzebna?

kubik1982

Witam także dokonałem zakupu głośników marki Logitech,lecz mam problem aby je podłączyć do odtważacza dvd marki Philips.Czytałem włąsnie na tym portalu owe forum,podobno jest jakaś kostka(przejściówka)z jednej strony mająca dwa wejścia a z drugiej trzy wyjścia,moż ktoś wie gdzie można kupić taką kostkę przejściową,szukałem dużo w necie lecz jeszcze jej nie znalazłem,mam wielki problem i stoje pod znakiem zapytania)))Marcin

Neo10

Napisz jakie masz wejścia w dvd i jakie w głośnikach?

z głośników masz pewnie 3 wtyczki jack?

A w dvd masz pewnie 6 wejść cinch do 5.1?

Proszę czekać…