KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Przyciemnianie i rozjasnianie obrazu dla plyt DVD 8
rostek2

Witam,

pare miesiecy temu kupilem oryginalna plyte DVD z filmem – wlozylem ja do bellwooda i obraz caly czas sie rozjasnial i przyciemnial – myslalem, ze taka plyta sie trafila a dzisiaj kupilem znow oryginal z innym filmem – ale znow to samo.

Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem? Nie da sie ogladac filmu.

Piraty DVD i DivX chodza bez problemu – tylko z tymi dwoma, oryginalnymi DVD jest problem.

Jesli ktos mial taki problem i wiec co z tym zrobic to prosze o info.
Oczywiscie zaraz wgram starszy soft – moze pomoze.

pzdr

Rostek

rostek2

Juz wiem skad takie rozjasnianie sie i przyciemnianie obrazu.

Bellwood tak odtwarza plyty zabezpieczone przed kopiowaniem – tzw. Copy Protected (cp). Jesli zobaczycie na plycie DVD z filmem w trojkaciku dwie literki "cp" – oznacza to, ze plyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem i bellwood bedzie ja beznadziejnie odtwarzal (tj. przyciemnial i rozjasnial).

Sprawdzilem to na wszystkich softach od 620B do 8156.

pzdr

Rostek

Neo10

widac producent zalozyl ze w polsce malo ludzi uzywa oryginalow i niewarto tego dopracowac hehe ;]
ale calkiem ciekawy problem ;] dobrze ze w wiwe wzasadzie nie wystepuje przynajmniej nie spotkalem sie znim

rostek2

albo nie odtwarzales filmow zabezpieczonych przed kopiowaniem :-)

zaraz zadzwonie do ProAbit – ciekawe co mi powiedza?

pzdr

Rostek

elmont

Witam.

U mnie działo się tak jak miałem podłączonego Belka przez magnetowid. Jak go podłączyłem bezpośrednio pod TV było OK. Ewentualnie przegraj płytkę DVD Shrinkiem.

Pozdrawiam

Janusz

rostek2

Serio?

Ja tez mam podlaczony przez magnetowid (PHILIPS VR570).

Nawet chcialem podlaczyc bezposrednio do TV – ale pozniej pomyslalem, ze to nie moze miec znaczenia i nie podlaczylem bezposrednio.

Zaraz sprawdze.

Tak czy siak dziekuje za podpowiedz.

pzdr

Rostek

pokoy

Przypomniało mi się, że miałem podobne problemy za czasów magnetowidów :-P. O ile dobrze pamiętam wypożyczyłem "Jurassic Park – The Lost World" i na moim poczciwym Philips’ie miałem podobne problemy :-]…. ale to tak na marginesie :-P.

rostek2

Czesc,

juz wszystko jasne. To kwestia podlaczenia po wysokiej lub niskiej czestotliwosci – czyli albo przez chinch albo przez kabel antenowy.

Jesli polaczenie jest przez kabel antenowy – wtedy plyty zabezpieczone przed kopiowaniem przyciemniaja sie i rozjasniaja, a jesli polaczenie jest przez chinch lub EURO – wszystko jest OK.

pzdr

Rostek

elmont

Witam.
Ciekawe spostrzeżenie. Czy oby nie odwrotne? Jutra odblokuję na magnetowidzie "SONY 810" sygnał przez kabel antenowy i sprawdzę. Bo fakt, takiej opcji nie brałem pod uwagę.

Pozdrawiam.

Janusz

Proszę czekać…