KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 238u + Genius SW 5000 5.1 HT 8
chodzyn

Witam, mam taki problem po polaczeniu mojego odwarzacza z zestawem głosnikow Genius SW 5000 5.1 HT chcialem obejrzec jakis film kodowany AC3 i tak jakby brakowalo jedneko kanału (tego na ktorym sa dialogi). I nie wiem czy to jest wina głosnikow czy raczej odtwarzacza? Jesli odtawrzacza to jaki odwarzacz byscie mi mogli doradzic??

mysza_007

jak tylko z 1 filmem tak jest to moze jest to wina filmu…jak ze wszystkimi to moze byc duzo rzeczy (nawet nie do konca docisniete , lub zle – kable) , albo soft…na prawde duzo rzeczy…mozliwe nawet ze w odtwarzaczu jakies ustawienia
peace out

chodzyn

Hmmm wiec tak: nie jest to problem jednego filmu bo probowalem juz wielu filmow i we wszstkich jest to samo. W ustawieniach probowalem juz chyba wszystkiego i nic. Jak tylko w ustawieniach głosnikow ustawie downmix na 5.1CH to znika jeden kanał, w innych ustawieniach probowalem juz wszystkich mozliwosci. A wydaje mi sie ze to jest cos nie tak z DVD bo nawet jak puszcze dzwiek przez TV to tez nie ma tego kanału :( no i nie wiem co zrobic czy kupowac nowe DVD czy jak?

mysza_007

z tego co mowisz to być może faktycznie wina dvd , ale moze jeszcze cos innego….jak nie znajdziesz rozwiązania to bym na twoim miejscu zrobił tak :
poszedł do naprawy i powiedział jaki jest problem i dodał ze jak to jest więcej warte (naprawa) niż np 50zł (cena wg twojego uznania) to nie chce żebyscie naprawiali ( na bank ci to zrobia) i oczywiście najpierw w naprawie (jak juz to zrobia) sprawdz ze swoja plyta….a jak nie to kup sobie "manta" odtwarzacz…ja sam mam i nie narzekam…wszystko czyta łacznie z plikami .txt i stosunkowo nie drogie są . a nawet jak po jakims czasie nie bedzie czegos czytal to z ich strony mozna nowy soft pobrac……ale to tylko moje sugestie , moze ktos cos lepszego wymysli :P , albo nawet bedzie wiedzial jak twoj problem rozwiazac…………

i na bank to nie jest wina softu???? jak długo masz ten odtwarzacz , albo inaczej – czy cos z nim kombinowałeś przy sofcie…….bo w ogóle jak nic nie kombinowałeś i masz stosunkowo niedługo to do gwarancji

generalnie jak juz nie bedziesz nic wiedzial to spróbuj jakis najnowszy soft pobrac (no chyba ze jest na gwarancji to nie) ze strony producenta.. jak nie zadziała to opcja naprawa (jw)tylko określ najpierw cene bo to takie pajace ze ci naprawią a pózniej policza jak za złoto (tak za sama diagnoze zaplacisz…i oczywiscie spytaj ile ta diagnoza kosztuje)…powodzenia :P

chodzyn

powiem Ci ze mam to DVD jakos troche ponad rok w sumie to jeszcze na gwarancji jest. Soft nowy juz probowalem wgrywac i nic :( A jak bym mial to na gwaracje wysylac to nawet nie wiem jak by ten problem opisac. Dobrze by bylo jak by sie wyowiedzial ktos kto ma ten odtwarzacz i powiedzial czy u niego chodza filmy z tym dziwkiem 5.1 czy nie bo moze to byc cos takiego ze we wszystkich tych odtwarzaczach tak jest.

mysza_007

no dobrze jak by sie ktos wypowiedzial kto ma ten odtwarzacz…ale powiem Ci ze jak wgrywałeś nowy soft to gwarancja przepadła……………..
peace out

chodzyn

Własnie nie bo wiwa ma to do siebie ze nie traci sie gwaracji jesli sie wgrywa orginalny soft z ich strony zgodnie z opisem. No ale dzieki za informacje teraz nie pozostaje mi nic innego jak poczekac az ktos kto ma to DVD i zobaczymy co wtedy robic. A dzisiaj chodzilem w poszukiwaniu innego DVD ale problem jest taki ze teraz juz w odtwarzaczach nie ma wyjsc 5.1CH :/ i nie wiem czy mozna kupic jakis konwerter zeby z wyjscia cyfrowego czy jakiegos innego przekonwertowac sygnal na to wyjsci 5.1CH ?? Bo w tych głosnikach jest tylko takie wejscie 5.1

steve23

Wiwa bez problemu radzi sobie z dzwiękiem 5.1 , przed serwisem sprawdz czy na tescie działają ci wszystkie głośniki , test jest w ustawieniach głośników w setup`ie , w każdym z głośników po kolei powinieneś śłyszec szum jeśli bedziesz słyszał to musisz pogrzebac w ustawieniach . Jesli nie to posprawdzaj połączenia kabli tych co idą od dvd do subwoofera i tych co się rozchodzą od suba do głośników . Jesli nie słyszysz dialogów to obstawiałbym że coś jest nie tak na połączeniu z centralnym. spróbój podłączy w miejsce centralki jakiś inny głośnik z zestawu , aby wykluczy uszkodzenie głośnika. Jakbyś miał jakieś pytania pisz na e-maile; steve23@o2.pl bo na forum jestem żadko postaram ci się pomóc w miare możliwości.

Pozdrawiam

broda1725

Chodzyn to nie jest wina DVD tylko głosników, z tego co wiem to te głosniki niemaja dekodera wbudowanego dolby digital 5.1 trzeba miec cos takiego miedzy głosnikami a dvd jak amplituner kina domowego lub tak jak ja odbiornik dekodujacy dzwiek. Inna przyczyna moze tkic w ustawieniach dvd mozliwe ze masz ustawione na stereo.

Proszę czekać…