KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WD Passport 250GB i Wiwa (ferguson) - zadziała? 9
gajek

Witam,
Mam zamiar kupić WD II Passport 250
http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zewnetrzne_USB_/FireWire_/eSATA_/RJ45/WD/Dyski_2_5_/Passport/WD_Passport_II_250GBUSB20Black/pelny,id,44608/

oraz odtwarzacz DVD Wiwe (ponoć ma być nowy model) albo FERGUSON D-880.

Taka paszportówka ma kabelek jakies 25 cm.
Czy będzie mi to chodziło po podłączeniu do dvd.

Prosze o info,
pozdrawiam

hoo

oj oczywiście, że tak, ja niedawno(dzisiaj ’’) zakupiłem wiwe 228u , i dysk 500gb sata II działa bez problemów, oczywiście pamiętaj o zrobieniu dodatkowej partycji fat32 (max 120 gb).

gajek

> hoo o 2008-04-10 22:57 napisał:
> oj oczywiście, że tak, ja niedawno(dzisiaj ’’) zakupiłem wiwe 228u , i dysk
> 500gb sata II działa bez problemów, oczywiście pamiętaj o zrobieniu dodatkowej
> partycji fat32 (max 120 gb).

hej,
czy moglbys mi napisac jak podzieliles swoj dysk 500gb sata II.
Ile zrobiles partycji. Zeby moja wiwa widziala partycje i czytala filmy z dysku to partycja musi byc na FAT 32 i 120 GB max rozmiar.
A przy formatowaniu jaki dales rozmiar jednostki alokacji?
Prosze o info,
pozdrawiam

ilead

Skąd "wytrzepaliście" taką bzdurę, że partycja FAT32 może mieć max. 120GB ?. Ja mam podłączony dysk LaCie 750GB cały sformatowany na FAT32 i działa z Wiwą doskonale.

lifemovie

> hoo o 2008-04-10 22:57 napisał:
> oj oczywiście, że tak, ja niedawno(dzisiaj ’’) zakupiłem wiwe 228u , i dysk
> 500gb sata II działa bez problemów, oczywiście pamiętaj o zrobieniu dodatkowej
> partycji fat32 (max 120 gb).

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q184006&

Proponuję zapoznać się z tym dokumentem. Prawda, wpierw było 32GB później .., później ~124GB, później .., teraz 8TB. Joke for you, gajek, ilead.

Współczuje korzystania z tak prostego i głupiego, fragmentującego się i psującego się, FS na dysku ze swoimi ulubionymi.. ;)

ps. "UWAGA: Podczas próby sformatować partycję FAT32 większych niż 32 GB, format wyświetli błąd w pobliżu końca tego procesu z powodu następującego błędu:
Menedżer dysków logicznych: Rozmiar woluminu jest za duży."

Może spaczowali już fs w XP lub Viście?
http://support.microsoft.com/kb/314463/pl dla XP.

ilead

> lifemovie o 2008-11-14 11:13 napisał:

> Współczuje korzystania z tak prostego i głupiego, fragmentującego się i
> psującego się, FS na dysku ze swoimi ulubionymi.. ;)
>
> ps. "UWAGA: Podczas próby sformatować partycję FAT32 większych niż 32 GB, format
> wyświetli błąd w pobliżu końca tego procesu z powodu następującego błędu:
> Menedżer dysków logicznych: Rozmiar woluminu jest za duży."

Widzę, że swoją wiedzę czerpiesz z przepastych głębi Microsoftu i wykowapałeś nieco bzdur.

Praktycznie można formatować na fat32 dyski do 2TB. Oczywiście nie spod windowzy bo Microsoft wprowadził sztuczne ograniczenie. Trzeba użyć jakiegoś programu narzędziowego np: boot it

Nie ma co współczuć używania FAT32. Niestety tylko taki format "łykają" stacjonarne odtwarzacze zatem nie ma wyboru.

lifemovie

Tak naczytałem się, w końcu autor powinien mieć racje. Jeżeli vfat nie będzie protestował i dane się nie zgubią to mi to wisi. ;-) Ciekaw jestem czy wisi to użytkownikom Windowsa?

FAT32 to chyba najgorszy system plików jaki teraz istnieje, bez księgowania, itd. ;-) Scandiska ma wbudowanego ten odtwarzacz? ;-D (co prawda żartobliwie ale prawdziwie..)

Grzegorz_Derebecki

> lifemovie o 2008-11-16 00:04 napisał:
> FAT32 to chyba najgorszy system plików jaki teraz istnieje, bez księgowania,
> itd. ;-) Scandiska ma wbudowanego ten odtwarzacz? ;-D (co prawda żartobliwie ale
> prawdziwie..)

fakt, dobry to on nie jest jednak nie ma problemu z odczytem zapisem na nim na wiekszości mi znanych systemach :) Nie ma to jak zfs :D

opatrznik

To ktos jeszcze uzywa fat32?;p

Grzegorz_Derebecki

> opatrznik o 2008-11-16 19:14 napisał:
> To ktos jeszcze uzywa fat32?;p

Ano, wiekszość Aparatów, mptrójek i tym podobnych urządzeń

Proszę czekać…