KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

wiwa 128 nie wyświetla napisów do plików .mpg? 3
bloczek

witam. czy w waszych wiwach zauwazyliście ten sam problem? do plików filmowych z rozszerzeniem .avi napisy są wyświetlane prawidłowo, natomiast odtwarzacz ten nie wyświetla mi napisów do plików z rozszerzeniem .mpg. ciekawy jestem czy to tylko mój odtwarzacz, czy każda wiwa 128 tak ma. pozdrawiam

zkk

kazda wiwa tak ma i nowy soft nawet nie pomoze

Zawodowiec

Problem w tym, że filmy w standarcie AVI mają ramkę, która pozwala na upchnięcie o wiele większej ilości informacji synchronizującej, niż ramka mpg2. W zasadzie można by się pokusić o wyświetlanie napisów, lecz musiały by one być w formacie synchronizowanym do czasu, a nie do ramek.
I tu pojawia się problem. Jeżeli film ma 25 klatek/s to wszystko gra. Natomiast jeżeli będzie to 24 (format kinowy), to odtwarzacz "puści" go w tempie 25 kl/s (tu po prostu nie opłaca się konwertować-nie zauważamy takiej różnicy) a napisy będą synchronizowane względem 24 kl/s i wszystko się rozjedzie. Problem ten pamiętają co starsi użytkownicy komputerów. Przy prawie 30 kl/s (format NTSC) sprawa jest jeszcze ciekawsza, ale szkoda miejsca na opis. Jest to również jeden z powodów powstania formatu napisów synchronizowanych względem klatek, a nie do czasu trwania filmu.
Format kontenera danych AVI, jako następca MPG, powstał dawno temu (w komputerowym sensie) właśnie po to, aby upakować w każdej ramce informację o audio, video, itp oraz dodatkowo informacje o całym filmie typu format, ilość klatek/s, zastosowane kodeki, itp. Na dziś istnieją już nowsze kontenery danych (np. Matrioska), które pozwalają zaoszczędziś sporo miejsca na opisach ramek, przy tej samej zawartości. Niemniej dalsza rosnąca popularność formatu AVI jest spowodowana pojawieniem się stacjonarnych odtwarzaczy MPEG4. Lecz kto wie, co nas jeszcze czeka. Matematycy – macie tu pole do popisu.

rostek2

A co to za problem? Skonwertuj sobie do AVI (np przy pomocy VirtualDubMod) i napisy beda dzialaly jak zloto.

pzdr

Rostek

Proszę czekać…