KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

wiwa 238b obcięty obraz 6
zajman77

Witam!
Właśnie kupiłem sobie wiwe 238b i mam problem z obrazem a konkretnie to mam obcięty obraz u góry i na dole. Próbował wszelkich możliwych ustawień w setupie i nic to nie dało.Wiwe mam połączoną z tv kablem scart. Zmieniałem w ustawieniach podstawowych typ obrazy i w ustawieniach preferowanych w dziale (nie pamiętam nazwy ) gdzie się zmienia ustawienia 16:9 , PS, PB.Proszę o pomoc

zibiwad

witaj, czy obraz jest obcięty na wszystkich filmach czy tylko na jednym?

zajman77

sprawdzałem na pięciu i były obcięte na wszystkich a więcej filmów nie miałem a wiwe mam od wczoraj

zibiwad

1. USTAWIENIA PODSTAWOWE- TYP OBRAZU- AUTO
2. USTAWIENIA PREFERENCJI- TV EKRAN- NORMALNY PS
3. USTAWIENIA PREFERENCJI- SYSTEM TV- PAL
4. USTAWIENIA PREFERENCJI- WYJSCIE WIDEO- RGB

Na tv ustaw system tv automatyczny( jeżeli masz tv z mozliwością takiego ustawiania)
To powinno rozwiazać ten problem. Powodzenia.

zajman77

Ustawiłem tak jak napisałeś w Wiwie ale w telewizorze nie mam takiej opcji bo tv jest troche stary i obraz jest nadal obcięty, a może to wina tv??Najwyżej sprawdze na nowszym tv czy problem się powtórzy.

zajman77

Witam!
Sprawdzałem na nowym tv i problem się powtórzył. Na około 30 sprawdzonych filmach tylko jeden był rozciągniety maxymalnie a jeden miał małe paski na dole i górze a pozostał były sporo obcięte na dole i górze.Być może tak są nagrane filmy ale czy to znaczy że nic nie da się zrobić bo zmieniałem ustawienia tv (telewizor mam 4:3) i nic to nie dało (żadnych zmian)paski ani nie zwężały się ani nie rozszerzały i zaznaczam że chodzi mi o filmy "divx". Z filmem dvd mogem zmieniac szerokosc paska poprzez ustawienia ps, pb, 16:9. Prosze o jak podpowiedz co robic zfilmami divx zeby moc je rozszerzyc

zibiwad

Cze. Jezeli dobrze zrozumiałem to postacie w filmie nie mają odcietych głów i nóg, czyli wygladaja normalnie. Filmy wyswietlane sa na ekranie tv w takim rozmiarze w jakim zostały nagrane, tzn jeżeli film jest panoramiczny to obraz na ekranie bedzie zwężony z góry i z dołu., a jezeli w wersji telewizyjnej to obraz filmu bedzie dopasowany do tv. Tak wiec zwężenie obrazu jest rzeczą naturalną. W Wiwie jest możliwe użycie przycisku zoom na pilocie, ale on zwiększa rozmiar filmu do tv kosztem obciecia boków obrazu, co jest raczej niekozystne dla ogladajacego, po prostu obciety jest film po bokach. Mozna pobawić sie jakimś programem do mielenia filmów i przerobić go sobie troszeczkę aby rozciągnąć obraz . Tylko czy warto? Ja ogladam filmy takie jakie mam i jestem zadowolony.

Proszę czekać…