KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Bellwood 301USB 12
Crasher

Witam!
Jestem tu nowy, wiec po pierwsze – czy warto ?
Czy ten odtwarzacz ma moziwosc regulacji wielkosci napisow ?

Pozdrawiam

DAndrus

Witam. MA regulację, kolory wysokości od dolnego ekranu itp.

Crasher

Czyli rozmiar tez, tak ? Ile rozmiarow mozna ustawic?
Warto go kupic, czy moze jest cos lepszego w podobnej cenie ?

Pozdrawiam

rostek2

Witaj,

kolega dandrus troche sie pospieszyl z ta regulacja wielkosci.

Owszem jest – czcionka wieksza (bardzoladna i czytelna) i mniejsza – jesli film ma mala panorame, ze duze napisy sie nie mieszcza i wchodza na film – wtedy mozna uzyc mniejszych liter.

Dodatkowo mozesz wybierac kolory czcionek i podswietlen – funkcje nieprzydatne.

Mowiac ogolnie – warto kupic ten sprzet.

Jednak teraz wszedl odtwarzacz WIWA HD-128, ktory posiada obsluge QPEL, czego nie mial Bellwood. WIWA/BELLWOOD i KORR sa sprzedawane i supportowane przez te sama firme – ProAbit w Warszawie.

WIWA HD-128 kosztuje od 140 do 160 PLN, wiec ja bym polecal wlasnie WIWE.

Jedyna przewaga Bellwooda jest jednak jego rozmiar – ladnie pasuje np. do sprzetu HI-FI – jest pelnowymiarowy a WIWA jest malutka.

No i to chyba tyle – szczerze polecam – co prawda serwis jest do dupy ale do WIWY widze, ze pojawiaja sie nowe softy. Ja niedlugo bede kupowal wlasnie WIWE 128 dla tesciow – wiec sobie potestuje, ale czytalem na forum ze jst OK.

pzdr

Rostek

Crasher

I rowniez posiada regulacje wilekosci liter? Moj koles ma LG i jest straszna lipa, bo nie mozna zmieniac czcionki, a jest troszke za mala. Aha, a WIWA odtwarza wszystkie formaty napisow, nawet te w nawiasach kwadratowych [] ?

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi.

rostek2

Odtwarza bez problemu wszystkie napisy.

Software Bellwooda/Wiwy i Korra to praktycznie to samo z jakimis drobnymi roznicami.

pzdr

Rostek

DAndrus

Do kolegi Roztka. Odtwarzacz bellwood 301U ma obsługę QPEL!!!!!!!!!!
MAm go i wiem doskonale jakie ma funkcje. A za dokładne opisy czcionki Dizękuję. Ponadto gdybyś miał te dwa WIWE i Bellwooda przed sobą tobyś zobaczył różńice. Sama tacka – jej wygląd i jakość wykonania. Soft do WIWY to jakieś 1mB, zaś do Bellwooda 2mb.

rostek2

Hmm, sugerujesz, ze Bellwood jest lepszy?

Eeee chociazby z tego wzgledu, ze nie odtwarza QPEL jest gorszy.

A moglbys wskazac te roznice w sofcie, skoro uwazasz, ze sa az tak duze?

pzdr

Rostek

a196409

W chwili obecnej nie ma lepszego odtwarzacza DVD/Divx niż Bellwood 301 USB, gorąco polecam wszystkim.

renmar

Ja kupilem wczoraj wersje USB i potwierdzam (mialem 2 bell-ki stary i nowy obok siebie), ze juz na jednym filmie z QPEL-em :) zadzialal OK!

Co do obrazu to wreszcie mam co chcialem!

PROGRESSIVE SCAN! 576 lini bez przeplotu z PS-em! Telewizorek pieknie to pokazuje i potwierdza, ze dostaje sygnal component progressive (spora plazma)!

Do tego jeszcze sensownie dziala u mnie – Skaler rozdzielczości (możliwość dostosowania rozdzielczosci do ogladanego filmu)- tak to opisuja na stronie sklepu – po prostu powieksza obraz tak, ze mam mniejsze badz zadne pasy na gorze i dole ekranu.

Kabelek uzylem ten co byl w pudelku wiec jak nabeda jakis firmowy, super ekranowany to mam nadzieje na super obraz forever :)

Dla samego tego feature-a (PS) warto bylo nabyc nowy model.

No i na stand-by-u nie wymusza w TV przelaczenia na wejscie AV wiec moge go wreszcie zostawiac w tym stanie.

DAndrus

Potwierdzam poprzednika. Ja u siebie podłączyłem na TV Panasonicu 100Hz. na wejście progresiw – jakość jest fenomenalna, ostrość o wiele większa niż w poprzednikach i większa niż w JVC XV-N422, którego również posiadam. Obraz ogólnie nie odbiega od odtwarzacza JVC. Menu mi się trochę nie potoba, w poprzednikach modelu301U z nowym softem wygląda fajniej. Soft jest nie dopracowany, gdyż na MPG2 dźwięk jest opóźniony o 6sek.

mary_jane

Ja mam z kolei pytanie odnośnie USB – jak to działa w tym sprzęcie? Czy jeżeli podepnę dysk poprzez USB to bez problemu odczyta mi filmy na nim nagrane?

DAndrus

TAK. Podłączałem i bez problemu. Dysk czy pamięć flashową-obojętne. Ponadto możesz na przykład odtwarzać muzykę na Odtwarzaczu i przerabiać nim na MP3 zapisująć przez USB na nośnik. USB jest tak naprawdę dobre do filmów jak i do odtwarznia MP3 nagranych np. na pamięć flash. którą można już kupić za około 100zł.-1Giga. i jest to napewno szybsze i wygodniejsze jak wypalanie na płytkę po to tylko by obejrzeć film.

Proszę czekać…