KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD 138B - problem z trybami tv 3
Sticky

Witam, zakupiłem ostatnio Wiwe 138B i mam problem z trybami tv. Niezależnie jaki wybiorę (PS, LB, 16:9) to obraz rozciąga się zawsze tak samo pozostawiając czarne pasy na górze i dole ekranu. Wcześniej korzystałem z odtwarzacza KORR na tym samym telewizorze i jak ustawiłem tryb 16:9 to obraz ładnie się rozciągnął na całym ekranie. Proszę was o pomoc, czego to może być przyczyna? Spotkaliście się już kiedyś z takim czymś?

press

Z opisu wnoszę, że masz tv panoramiczny – jak gdzieś czytałem, chip wiwy nie daje sobie rady z rozciągnięciem obrazu 16:9 w divx – ten typ tak ma i już. Korr ma inny chipset, dlatego jest pozbawiony tej wady.

Sticky

To nie za ciekawie, skoro sprawa nie dotyczy danego egzemplarza, a wszystkich czy większości modeli odtwarzaczy to mogliby przynajmniej w instrukcji o tym wspomnieć, ehh.

benio123

Właśnie kupiłem Wiwkę 138B. Na razie śmiga. Tylko czasem ma problem jak na 1 płycie jest film w 2 częściach to wtedy nie widzi go i przeskakuje do następnego. Choć nie zawsze tak jest.
Ja też mam TV panoramiczny – Philips i u mnie w ustawieniach TV zmieniam format obrazu. Wtedy czarne pasy znikają i ok.

Proszę czekać…