KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Korr vs. Wiwa hd128 17
QQryQ

jak myślicie czy po wyjściu nowej Wiwy, producenci Korr’a wezma się do Roboty i zaczną robić nowe oprogramowanie w celu wyprzedzenia konkurenta ?

bullet1st

A ja sobie tak mysle, ze wiwa hd128 to w srodku pewnie to samo co korr, tylko ma inny panel i moze soft sie troche rozni

QQryQ

No, tak, ale wtedy ludzie będa patrzyli na wygląd wiwy, bo jest moim zdaniem ładniejsza od korr’a i będzie się lepiej sprzedawała, więc producenci Korr’a albo wypuszczą nowy Model, albo po prostu zrobią coś z Softem. :-)

Pozdrawiam.

SlaWi

Producenci Korr’a i Producenci Wiwy, to ci sami "Producenci". Zarówno Korr jak i Wiwa oraz Bellwood to tylko znaki towarowe należące do firmy Proabit z Warszawy. A ta wcale nie produkuje tych urządzeń, tylko je zamawia gdzieś daleko w Azji. Jedynie zajmuje się oprogramowaniem do nich. Konkurencja dla tych marek to np. Manta ze swoimi dvd Emperor i Prince.

mastaJ

do bullet1st:

To źle niestety sobie myślisz :)
Na forum Wiwy poczytaj.
Pozdrawiam Masta_J

bullet1st

okej, juz zagladam :] (mam nadzieje, ze nie pozaluje, ze pare dni temu kupilem Korrka)

Wamnok

Wygląd Wiwy to kwestia gustu, Wiwka jest mniejsza od Korr’a i tym samym nie pasuje do resztu sprzętu audio-video rozmiarami. Wiwa z tego co wiem nie jest taka sama w środku jak Korr gdyż Wiwa jest na chipsecie ESS lecz nowszym od poprzednich Wiw i dzięki temu czyta QPEL i GMC, nasz Korek jest na chipie MTK i ja osobiście wolę MTK (łatwiejszy, sprawniejszy upgrade).
Moim zdaniem ta nowa Wiwa mnie nie zaszokaoała i nadal obstaje przy Korku.
Pozdrawiam!!!

Longi

Nie bez przyczyny nowa Wiwa nazywa sie tak jak jej poprzednik tylko że bez literki B. Wizualnie nowa wiwa nie wiele różni się od starej 128b, ale technicznie juz będzie dorównywać Korrowi, więc jedno jest pewne teraz kazdy przyszły kupujacy będzie miał duzy dylemat co wybrac. Atutem nowej wiwy moze być to, że raczej na pewno można się spodziewać nowszej wersji firmware (inny producent chipsetu więc i inny FW) czego nie można powiedzieć o Korrze, z drugiej strony chipset Mediateka jest obecnie najpopularniejszy dzięki czemu powstało sporo programów umozliwijających drobne edycje FW z czego kożysta choćby Wajs. Druga sprawa jakość wykonania no cóż powiedziałbym że Korr to taka większa cegła, przez co trochę masywniejsza, te ostatnie Wiwki to jak zabawki, małe leciutkie aż strach zeby czegoś nie uszkodzić no np. ta tacka w 128 jest bardzo licha łatwo ją ułamać w Korrze jest masywniejsza. Kwestia jakości pilotów jest mozna powiedzieć taka sama w obu przypadkach jest kiepsko.
Również uważam, że nowa Wiwa rewolucji nie wywołała, ale dobrze że jest zawsze to jakaś alternatywa dla Korra

mastaJ

do Longi:

Niestety nowa Wiwa NIE nazywa się tak jak jej poprzednik tylko bez literki B.
Poprzednia Wiwa to był model 138B.
Nie istnieje coś takiego jak stara 128B :)
Pozdrawiam Masta_J

Longi

Racja moje przeoczenie. Nie zmienia to faktu, że po screenach juz widać że jest tylko kolejna ulepszona wersja 138b. Do mnie osobiście jakoś wygląd tych wiwek nie przemawia (chociaż kupiłem 3) trochę jakby zaprojektowało je 5-letnie dziecko. Bellwood w zadnym przypadku sie nie przyłożył jesli chodzi o wygląd DVD chyba najładniejsze było jeszcze DVD Bellwood. Teroretycznie biorąc pod uwagę że większość ludzi idąc do sklepu nie znając się kompletnie na sprzęcie patrzy na cenę i wygląd to wiwa raczej nie przyciaga wzroku to taki mały niepozorny szaraczek są inne wizualnie duzo lepiej wykonne DVD. Tą 138b kupiłem dla starych to się początkowo przestraszyli co ja im za shit zamówiłem jakaś zabawka czy co, i ciągle mi marudzą że inni to mają takie duże DVD a to to takie małe że zaraz się pewnie zepsuje, nie mogę ich przekonać, że małe nie oznacza gorsze.

mastaJ

Jeśli komuś nie zależy na rozmiarze urządzenia (a nowa 128 jest jeszcze węższa od 138B o 4 cm) to ta Wiwka 128 to całkiem fajny okaz.
Dogoniła KORRa pod względem egzotycznych kodeków i posiada wszelkie zalety swoich poprzedniczek (poza rozmiarem oczywiście).
Co do wyglądu Bellwooda to czarny jeszcze jakoś wygląda ale ja potrzebowałem srebrne urządzenie i nic innego niż Wiwę 238B wybrać nie mogłem (srebrny Bellwood to jakiś wypadek przy pracy, wygląda po prostu koszmarnie).
Pozdrawiam MastaJ

kejar
polecalbys ta wiwe 128 czy raczej 238b zamiast korr-asa jakies roznice w ich dzialaniubo jakość jest chyba bardzo podobna.?
mrrowek

raczej wez korra nie ma takich problemow jak wiwa 128 a po za tym idzie wszystko na tym sprzecie

stardriver

hmmm, ja kupiłem wiwke 128 i nie mam tych problemow co sie wypisuje na forum, sprzęcik śmiga obraz ostry, jest ok!

mastaJ

> kejar o 2006-03-31 23:33:24 napisał:
>
> polecalbys ta wiwe 128 czy raczej 238b zamiast korr-asa jakies
> roznice w ich dzialaniu
bo jakość jest chyba bardzo podobna.?

Ciężko polecać Wiwę 128 po tym co się czyta o niej na forum, z kolei w walce między KORRem a 238B wygrała u mnie Wiwa 238B więc ten sprzęt Tobie polecam ale to tylko moje subiektywne odczucie a wybrać musisz sam.

Pozdrawiam MastaJ

tedi90

kupiłem wiwke 128 i nie mam tych problemow co sie wypisuje na forum, sprzęcik śmiga obraz ostry, jest ok!

Anglik

Mam podobny dylemat dotyczący zakupu, Korr czy nowa WIWA – czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami ze zmiany rozdzielczości na telewizorze szerokoekranowym? Podobno jesli chodzi o DivX czy XVid, to WIWA jest w tym gorsza, zoom jest w niej mniej płynny… Czy to się potwierdza?

Czy w Korrze przewijanie na podglądzie do przodu i do tyłu jest też "skokowe", tak samo jak w WIWIE, zamiast płynnego?

WIWA ma też ograniczenie rozdzielczości, w moim starszym modelu 238 pliki z odcinkami nowych amerykańskich seriali w rozdzielczości HD (np. 960×528, 960×544) wywołują komunikat RESO. NOT SUPPORTED. Czy z Korrem jest podobnie?

aho

> Anglik o 2006-05-15 13:58:30 napisał:
>
> Mam podobny dylemat dotyczący zakupu, Korr czy nowa WIWA – czy ktoś mógłby
> się podzielić wrażeniami ze zmiany rozdzielczości na telewizorze
> szerokoekranowym? Podobno jesli chodzi o DivX czy XVid, to WIWA jest w tym
> gorsza, zoom jest w niej mniej płynny… Czy to się potwierdza?
> Czy w Korrze przewijanie na podglądzie do przodu i do tyłu jest też
> "skokowe", tak samo jak w WIWIE, zamiast płynnego?
> WIWA ma też ograniczenie rozdzielczości, w moim starszym modelu 238 pliki z
> odcinkami nowych amerykańskich seriali w rozdzielczości HD (np. 960×528,
> 960×544) wywołują komunikat RESO. NOT SUPPORTED. Czy z Korrem jest podobnie?

co do przewijania na podgladzie to jest plynne do przodu przy szybkosci x2 przy x4 juz troszke mniej a przy wiekszej predkosci juz nie, lecz jest to calkiem normalne, chodzi tu o moc ukladu dekodujacego, jesli chodzi natomiast o plynnosc w przewijaniu w tyl, jest zawsze skokowe i nie ma sie co dziwic, nie jest to wina odtwarzaczy tylko specyfikacji formatu divx, xvid, nawet na najszybszych komputerach domowych przewijanie w tyl rowniez jest skokowe (sprawdz a sie przekonasz) aby bylo plynne potrzebna byla by duzo wieksza moc obliczeniowa procesorow, piszesz o ograniczeniach rozdzielczosci, korr jest odtwarzaczem zgodnym ze standardem PAL (720×576) i NTSC (720×480), wyswietla poprawnie kazda rozdzielczosc do tego standardu jak i proporcje, nie jest to odtwarzacz HD, pozatym twoje seriale w rozdzielczosciach jakie podales tez nie sa HD (HDTV) wiadomo ze te sa wieksze, wiec nie wymagaj ze za 200zl bedziesz HD ogladal ;)

Proszę czekać…