KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

No i jak z tą Wiwą 13
Miniekk

Mam prośbę.
Napiszcie coś więcej na temat Wiwy 128. To znaczy chodzi mi o to czy opłaca sie zmieniać z Wiwy 238 na 128.
Czy są jakieś minusy w tym sprzęcie. Czy ma DTS po analogu.
Dzięki za info

hunter2k

Witam Czy są gdzieś na necie dostępne jakieś porównania obecnych na rynku odtwarzaczy WIWY . Obecnie stoję przed dylematem który model wybrac , przeglądając Allegro ceny obecnych tam odtwarzaczy tylko nieznacznie się od siebie różnią i to jest największy dylemat, czy któreś z urządzeń reprezentuje sobą coś więcej a może to cena za wygląd.
Może ktoś sie wypowie kto się na tym troszkę lepiej zna.

Pozdrawiam

Everest1978

Mam taki model Wiwy i moge co nieco powiedzieć oczywiście odtwarza Qpel i GMC . Całkiem dobry sprzecik , musza jeszce soft dopracować w szczególności odczyt płyt cd-mp3 za długo mieli i tu minusik dla fachowców od ESS-a, sprzet bazuje na najnowszym procesorze ESS Phoenix wiem bo otwierałem ten sprzecik oczywiscie nie tracac gwarancji bo jak to jest standardowo z naklejkami od bellwooda można ja bez problemu odkleić i przykleić. Wrażenia po rozkręceniu bardzo dobre wszystko jak najbardziej uporządkowane i trudno znależć jakieś wolne miejsce aby można było jeszcze cos włożyć. Fajny wyświetlacz taki ogólnie oceniam odtwarzacz pod wzgledem funkcjonalności i wyglądu na bardzo dobry z minusem ten troszeczkę niedopracowany soft to ten minus. Możliwość regulacji napisów w trakcie filmu niżej wyżej bardzo płynnie sie to robi , tym samym obalam mit o tym iż zostaja po obniżeniu lub podwyzszeniu poprzednie napisy.Odtwarzacz posiada bogate menu programowe oczywiście wpełni spolszczone- duży plus, Pilot-mały minus rewelacja to to niejest bardzo kierunkowy . wzsystkie filmy jakie mam poszły na nim więc tu daję bardzo duży plus. Miniaturyzacja rządzi. Pora napisać o napędzie wyglada bardzo solidnie widziałem wiele laserów w tych sprzętach ale tu jest rewelacja chyba najlepszy jaki do tej pory widziałem duży plus. Minus to ten Equalizer mogłoby go niebyć wcale to fajnie nie wyglada – i tu prośba do programistów na Boga zlikwidujcie to w poprawionej wersji, zamiast tego prosimy o poprawny odczyt wszystkiego. Mimo tych wszystkich plusów i minusów polecam zakup tego odtwarzacza jest naprawdę funkcjonalny.!!!!!! Pytacie o napisy do wyboru czcionka mała i duza oraz opcja automatycznie czyli jeśli jest zbyt długi napis dużymi literami to ddtwarzacz automatycznie go zmniejsza tak aby sie zmiescił czcionka rodem z najnowszego softu do odtwarzacza Bellwood bardzo wyrazista. Formaty obrazu obsługiwane to Laterbox 4:3 , Panscan 4:3 i standardowo jak to było w odtwarzaczu Bellwood 16:9 , posiada wbudowany dekoder DTS , bardzo wyrazisty i piekny dzwięk,.Jednym słowem mi ten odtwarzacz kojarzy się w pełni z innym modelem czyli Bellwoodem 301A tylko ze zminiaturyzowanym i w innej obudowie i pod inną nazwa ten posiada wszystko co poprzedni Bellwood 301A +Qupel i Gmc . Odczytuje płyty DVD wielosesyjne czyli ma to czego niemiał bellwood mozecie dogrywać po kilka sesji na płytce dvd i on to zobaczy!!!!! Przewijanie divixów bardzo płynne i tu odtwarzacz Korr zostaje w tyle, jeszce zeby dodali ten zoom co w korze to maszynka byłaby pierwsza klasa!!!!! POLECAM

TomX

Everest jesli mozesz napisz cos na temat czcionki uzytej w nowej wiwie – jaka jest jej wielkosc (czy sa do wyboru rozne wielkosci) oraz jaki jest wyglad samej czcionki (czy wyglada jak ta uzyta w "starych" wiwach?). Orientujesz sie moze jak wyglada obsluga TV 16:9 ? Czy przewijanie divx’ow jest rownie plynne jak w odtwarzaczu KORR ?

uufff troche tych pytan jest, jednak jak na razie opisy tego sprzetu sa strasznie lakoniczne i naprawde trudno zdecydowac sie na jego zakup ;)

Everest1978

Pytacie o napisy do wyboru czcionka mała i duza oraz opcja automatycznie czyli jeśli jest zbyt długi napis dużymi literami to ddtwarzacz automatycznie go zmniejsza tak aby sie zmiescił czcionka rodem z najnowszego softu do odtwarzacza Bellwood bardzo wyrazista. Formaty obrazu obsługiwane to Laterbox 4:3 , Panscan 4:3 i standardowo jak to było w odtwarzaczu Bellwood 16:9 , posiada wbudowany dekoder DTS , bardzo wyrazisty i piekny dzwięk,.Jednym słowem mi ten odtwarzacz kojarzy się w pełni z innym modelem czyli Bellwoodem 301A tylko ze zminiaturyzowanym i w innej obudowie i pod inną nazwa ten posiada wszystko co poprzedni Bellwood 301A +Qupel i Gmc . Odczytuje płyty DVD wielosesyjne czyli ma to czego niemiał bellwood mozecie dogrywać po kilka sesji na płytce dvd i on to zobaczy!!!!! Przewijanie divixów bardzo płynne i tu odtwarzacz Korr zostaje w tyle, jeszce zeby dodali ten zoom co w korze to maszynka byłaby pierwsza klasa!!!!! POLECAM

Miniekk

Czyli z tego co piszesz to można spokojnie zamawiać.
Zastanawiam sie jak będzie z nowymi wersjami softu?? Tzn. czy kiedyś się pojawią ale pewnie tak.
Dzięki za opinie.

Pozdrawiam wszystkich

Szymon111

Pytanie .Czy nowa Wiwa ma Prologic ,czy można zmieniać kolor napisów.

Grzegorz_Derebecki

> Szymon111 o 2006-03-20 09:11:43 napisał:
>
> Pytanie .Czy nowa Wiwa ma Prologic ,czy można zmieniać kolor napisów.

Ma Prologic i Prologic 2. Można oczywiście zmieniać kolor napisów, kolor obwódki, kolor tła pod napisami.

witax

a czy ta nowa wiwa pokazuje czas jaki pozostal do konca filmu i czy jaki jest dzwiek tzn mp3 czy ac 3 i czy dobrze odtwarza mp3 bo moj korr ma z tym problem dzwiek faluje

Grzegorz_Derebecki

> witax o 2006-03-20 12:39:27 napisał:
>
> a czy ta nowa wiwa pokazuje czas jaki pozostal do konca filmu i czy jaki jest
> dzwiek tzn mp3 czy ac 3 i czy dobrze odtwarza mp3 bo moj korr ma z tym problem
> dzwiek faluje

MP3 nie testowalem, czasm jaki pozostał do konca filmu można wyświetlic przyciskając przycisk OSD.

witax

a czy pokazuje jaki jest dzwieK??

Neo10

a mp3 w 2.0 zamienia na 5.1 ? na wszystkie glosniki tak jak wiwa 238b?

HolyDeath

> Everest1978 o 2006-03-18 13:39:22 napisał:
> Minus to ten Equalizer mogłoby go niebyć wcale to fajnie nie wyglada – i tu
> prośba do programistów na Boga zlikwidujcie to w poprawionej wersji, zamiast
> tego prosimy o poprawny odczyt wszystkiego.

Nie rozumiem czyli Equalizer nie działa? Bo ja chciałem kupić ten model ze względu właśnie na Equalizer,nie stać mnie na dokupienie osobno korektora graficznego za 200 zł. Proszę o rozwinięcie tematu Equalizera w najnowszej Wiwie:)

Neo10

equalizer dziala dokladnie tak samo jak w innych wiwach ;]

dzwiek w mp3 ladnie rozklada sie na 5.1 ;] zato niewiem czemu ale w filmach z dzwiekiem w mp3 dzwiek jest 2.0 zamiast na 5.1 jakto bylo w wiwie 238b :(( a to duuuzy minus chyba ze moze mam cos zle ustawione dopiero testuje ;]

kolory zato equalizera itp.. sa totalnie zle dobrane :( nic niewidac prawie ;]

brak tez napisu wiwa na tapecie ;]

doszly zdajsie rozne rodzaje przejsc miedzy fotkami i ustawienie czasu wyswietlania jednej fotki ;]

w menu doszla takze identyfikacja plikow np pokazuje jakim kodekiem robiony itp…

ogolnie tez jakby troche dluzej mieli plytki zanim odczyta ;]

Proszę czekać…