FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

To dopiero przekręt!!! 105
cicha

Ponieważ administratorzy niniejszego serwisu nie raczą odpowiadać na maile, opiszę problem tutaj. Nietrudno jest zauważyć, że kwestie związane z dodawaniem treści wywołują żywe emocje… Tylko czemu nikt nie zwrócił jeszcze uwagi (i mam tu przede wszystkim na myśli administratorów i weryfikatorów), że coś jest bardzo nie w porządku z tresciami dodawanymi przez użytkownika o nicku THE_FOE? I nie chodzi tu wyłącznie o to, że uzupełnia on prawie same nowe filmy i to tuż po ich zweryfikowaniu (dyskusje na ten temat już były), ale o tempo, w jakim jego treści są dodawane.

Przyglądałam się treściom oczekującym na weryfikację… Oto kilka linków:

http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=145872
http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=145873
http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=145874
http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=145875
http://fdb.pl/tresc/pokazTresc.php?trescId=145876 itd…

Proszę przyjrzeć się godzinom (a konkretnie sekundom), w jakich informacje były dodawane… Dodaję treści od niedawna, więc idzie mi to dośc wolno… Ale niech ktos mi powie, jakim cudem można dodawać 3 różne treści w ciągu sekundy?? To przecież niewykonalne, przełączenie się między jedną kartą przeglądarki, a drugą zajmuje sekundę!

Kiedyś na forum technicznym poruszony został temat programów do masowego dodawania treści… Z niczym się powyzsza sytuacja nie kojarzy?

Dużo tu głosów i rozważań dotyczących rywalizacji… Może by uczynić ją chociaż uczciwą??

cicha

> wolfie o 2006-06-23 19:07:38 napisał:
>
> A mnie ciekawi w jaki sposób to wyczaiłaś?

Weszłam na film, bo chciałam cos do niego dodać. Patrzę, że czeka treść na weryfikację. Weszłam w nią, a potem zaczęłam się bawić numerkami w adresie strony z tą treścią. Ciekawska jestem z natury :P A poważnie chciałam popatrzeć na różne treści, bo z takiego oglądania najłatwiej się dowiedzieć co i jak się wpisuje… Przy braku FAQ czy inszej listy zasad to najlepsza, moim zdaniem, metoda.

Zadowolony? ;)

the_foe

> Spinnaker o 2006-06-23 19:12:43 napisał:
>
> Hmmm, można tak, ale po co??
> A całość to naprawdę wydaje się dziwne, ja tutaj widzę jakąś wielką aferę…. ;/

a jaka? mozesz sie podzielic spostrzezeniami, co tu jest afera? ze poprawnie wpisuje dane, czy daltego ze tak szybko? Moge je wpisywac z powiedzmy 15 sekundowym opznieniem, nie ma problemu, czy wtedy nie bedzie to juz "afera"? czy mam moze przedstawic certyfikat recznego wklepywania?

VRONKA

Cholender a ja sie napisłąm napisąłm i mi się komputer zawiesił ;( Ale meritum moje wypowiedzi brzmiał mniej więcej tak:
No może i to mozliwe, że jedn człowiek potrafi tak szybko dodawać albo ktoś mu pomaga dodając z innego komputera. Ale biorąc pod uwagę tempo w jakim liczba punktów rosnie u niekturych to albo siedzą oni całe dni przy komputerze alebo ktoś im pomaga. Sama przez kilka dni miałam zaćmienie umysłu i na chama dodawałąm konrybucje aby mieć więcej punktów i przez niecałe 7 dni dostałam chyba ponad 2 tysiące punktów. No ale naszczęście już się opamietałam i dzisiaj nic a nic nie dodałam :D rozum mi powruciła bo cało dniowe siedzenie przy kompie jest okropne, meczące a dodawanie kontrybucji po 2-3 dniach jest nudne i monotonne. Myslę, że jedynym logicznym rozwiązaniem problemu takiego bumu na dodawanie niewiadomo jakiej ilości informacji było by nałożenie tak jak na filmwebie dziennego ograniczenia wysyłanych informacji no np do 100 czy 200 kontrybucji dziennie. I było by to udczciwsze bo ilośc punktów zależała by od tego jakie informacjie dodajemy a nie za dodawanie na siłe 1000 kontrybucji dziennie przez jedną osobe. Hmmmm mam nadziej, że wiecie o co mi chodzi. Było by to sprawiedliwe w stosunku do wszystkich kozystających, dało by weryfikatorem chwile wytchnienia bo teraz te biedaki to moga zawału dostać od sprawdzania takich ilości jak dodajemy. Oczywiści weryfikatorzy nie powinni mieć ograniczeń co do ilości dziennego sprawdzania kontrybucji. Mysle, że taka blokada sprawiła by równiez, że czas oczekiwania na sprawdzenie np. obsady czy nowego filmu skrócił by się. Nie wiem jak wy ale ja myslę, że to było by udczciwe w stosunku do wszystkich. Weryfikatorzy niech sprawdzają do woli a co dodawania zarówno dla nich jak i dla dodającyhc powinno być jakieś zdrowe ograniczenie.

the_foe

ja nie wierze ze jeszcze zostaje tylu naiwnych. Wlascicielom serisu zalezy tylko na jednym: miec DUUUUZA baze danych. Bo na tym sie zarabia. Wlascicieli nie obchodzi kto wpisuje dane, jak i ile (najlepiej jak najwiecej jest to mozliwe) tylko zeby byly one poprawne. Ja widze ze niktorzy traktuja te baze jako dobro publiczne a powiekszanie jej jako romantyczna walke z duza iloscia wolnego czasu.

Spinnaker

> the_foe o 2006-06-23 19:19:50 napisał:
>
> a jaka? mozesz sie podzielic spostrzezeniami, co tu jest afera? ze poprawnie
> wpisuje dane, czy daltego ze tak szybko? Moge je wpisywac z powiedzmy 15
> sekundowym opznieniem, nie ma problemu, czy wtedy nie bedzie to juz "afera"?
> czy mam moze przedstawic certyfikat recznego wklepywania?

Oczywiście że mogę się podzielić spostrzeżeniami… nie ma problemu, ktoś to musi powiedzieć… no faktycznie, wpisujesz poprawnie dane, nawet 5 treści dodajesz w tym samym czasie, w kolejnych filmach i twierdzisz że piszesz to ręcznie… sory bardzo, ja szybko pisze, ale takiego speeda to nie mam i to jeszcze trzeba by to robić albo w różnych oknach albo zakładkach… jak kto woli…
Afera jest, bo z każdym dniem dowiaduje się nowych szczególików w pewnych sprawach…!

NeverGiveUp

> VRONKA o 2006-06-23 19:24:13 napisał:
> dziennego ograniczenia
> wysyłanych informacji no np do 100 kontrybucji dziennie. I było by to
> udczciwsze bo ilośc punktów zależała by od tego jakie informacjie dodajemy

Te limity to dobry pomysł Moim zdaniem, ale nie maximum 23 (chyba) tak jak na FW, myśle że 100 by wystarczyło :-) Zresztą już sam nie wiem ;-)

Anonimowy

> cicha o 2006-06-23 19:18:14 napisał:
>
> Weszłam na film, bo chciałam cos do niego dodać. Patrzę, że czeka treść
> na weryfikację. Weszłam w nią, a potem zaczęłam się bawić numerkami w
> adresie strony z tą treścią. Ciekawska jestem z natury :P A poważnie
> chciałam popatrzeć na różne treści, bo z takiego oglądania najłatwiej
> się dowiedzieć co i jak się wpisuje… Przy braku FAQ czy inszej listy zasad
> to najlepsza, moim zdaniem, metoda.

> Zadowolony? ;)

Tak :)

Ps. Masz fajnego avatarka :)

leprechan

imo limity na noworozwijajacym sie serwisie sa poki co zbedne. sa maniacy, co siedza do 3-4 w nocy wpisujac, bo wtedy jest troche wolnego, weryfikatorzy tez sie bija o materialy, ale to powoli zacznie sie uspokajac…

co do limitu: to powiem tak, ludzie nie bede brali np. krajow, pozostalych, bo za to przewaznie sa po 1 pkt, a po co sobie kontrubucje marnowac, to beda dodawali tylko gatunki, plakaty i moze obsade lub opisy .

Spinnaker

> the_foe o 2006-06-23 19:30:01 napisał:
>
> ja nie wierze ze jeszcze zostaje tylu naiwnych.

Zostaje? To chcesz wszystkich wygryźć i zostać sam?

> Wlascicielom serisu zalezy tylko
> na jednym: miec DUUUUZA baze danych. Bo na tym sie zarabia. Wlascicieli nie
> obchodzi kto wpisuje dane, jak i ile (najlepiej jak najwiecej jest to mozliwe)
> tylko zeby byly one poprawne. Ja widze ze niktorzy traktuja te baze jako dobro
> publiczne a powiekszanie jej jako romantyczna walke z duza iloscia wolnego
> czasu.

No tak, czyli trzeba się 'czymś' posiłkować aby była taka DUUUUUUUŻA baza? A na początku istnienia tego serwisu panie Foe, właściciele zastrzegli aby właśnie nie korzystać z różnych sposobów…

A na temat dobra publicznego, to Cię zmartwię bo każdy user który dodaje jakąś treść, choćby taki zwykły gatunek to staję się współtwórcą tego serwisu, i czuje się wtedy że dodał pewną cegiełkę w rozbudowę.

cicha

> the_foe o 2006-06-23 19:14:39 napisał:

> a na czym polega moja nieuczciwosc?

Przeglądałam ostatnimi czasy forum fdb.pl… Kiedyś wyszedł temat (chyba od Gomika), że mozna utwrzyć program do dowania treści. Wtedy administratorzy wypowiedzieli się, że ten, kto stosuje takie "narzędzia" traci prawo do dowania tresci w ogóle. Padło tam mniej-więcej takie stwierdzenie, że to nie ma być baza uzupełniana na siłę, dla punktów, tylko dla treści. Nikt ci nie zarzuca, że dodajesz dobre treści… Ale "sztuczne" nabijanie sobie punktów jest raczej nie fair w stosunku do osób, które dodają ręcznie treści…

VRONKA

Ale nie musisz się zaraz irytować. Jeżeli jesteś czysty to powinno Cię najmniej interesować co na ten temat myslą inni. Ja Cię nie oceniam rób jak chcesz, dodawaj ile chcesz możesz jak dla mnie nawet nie spać a dodawać. Ja tylko poddałam jakieś rozwiązanie, żeby nikt już nikogo nie oskarżał, że dodaje bóg wie ile informacji i w jakim czasie.

the_foe

> Spinnaker o 2006-06-23 19:31:13 napisał:
>
> Oczywiście że mogę się podzielić spostrzeżeniami… nie ma problemu, ktoś
> to musi powiedzieć… no faktycznie, wpisujesz poprawnie dane, nawet 5 treści
> dodajesz w tym samym czasie, w kolejnych filmach i twierdzisz że piszesz to
> ręcznie… sory bardzo, ja szybko pisze, ale takiego speeda to nie mam i to
> jeszcze trzeba by to robić albo w różnych oknach albo zakładkach… jak kto
> woli…
> Afera jest, bo z każdym dniem dowiaduje się nowych szczególików w pewnych sprawach…!

nigdy nie twierdzilem ze robie to recznie. Napisanie odpowiednich progarmow zajelo mi tydzien. I nie jest to tania wiedza, jakbys chcial to zamowic wybulilbys cos kolo 1000 zl. I nie napisalem ich dla nagrody bo zrobilem je jeszcze zanim zostalo to ogloszone. Nie jest to full autoamat (inaczej po prostu walnalbym program z crona i nawet bym kompa nie musial wlaczac), bo kazda dana przed wyslaniem musze "wzrokowo" zweryfikopwac czy jest ok. Na poczatku zrobilem sobie system do sciagania obsady, chcialem tylko ja wpisywac, ale tu aby doczekac sie na weryfikacje obsady ….
Najsmieszniejsze jest ze nidawno postulowano zeby "wlasciciel" filmu, czyli ten co go dodal mogl spokojnie wypelnic co chce. No to ja to robie, wiec o co chodzi? Widze tu elementy hipokryzji.

cicha

> the_foe o 2006-06-23 19:42:01 napisał:
>
> Widze tu elementy hipokryzji.

Ja widzę wręcz czystą hipokryzję w tym, że pisząc kiedys na forum o weryfikatorach stwierdziłeś, że ich działania są "nieetyczne"… Mam rozumieć, że Twój kręgosłup moralny ma się zupełnie dobrze podczas, gdy Ty robisz coś, co zostało wprost zabronione?

Spinnaker

> the_foe o 2006-06-23 19:42:01 napisał:
>
> nigdy nie twierdzilem ze robie to recznie. Napisanie odpowiednich progarmow
> zajelo mi tydzien. I nie jest to tania wiedza, jakbys chcial to zamowic
> wybulilbys cos kolo 1000 zl. I nie napisalem ich dla nagrody bo zrobilem je
> jeszcze zanim zostalo to ogloszone. Nie jest to full autoamat (inaczej po
> prostu walnalbym program z crona i nawet bym kompa nie musial wlaczac), bo
> kazda dana przed wyslaniem musze "wzrokowo" zweryfikopwac czy jest ok. Na
> poczatku zrobilem sobie system do sciagania obsady, chcialem tylko ja wpisywac,
> ale tu aby doczekac sie na weryfikacje obsady ….
> Najsmieszniejsze jest ze nidawno postulowano zeby "wlasciciel" filmu, czyli ten
> co go dodal mogl spokojnie wypelnic co chce. No to ja to robie, wiec o co
> chodzi? Widze tu elementy hipokryzji.

Przynajmniej dobrze że wyjaśniłeś jak to robisz, tylko że musisz wiedzieć że takie metody są zabronione. I możliwe że zrobiłeś to wcześniej niż jest ten konkurs, tylko popatrz na statystyki i sam stwierdzisz że baaaaardzo to Cię zbliżyło do obecnego [obecnej, sorki :) ] faworyta…

the_foe

> cicha o 2006-06-23 19:39:28 napisał:
>
> Przeglądałam ostatnimi czasy forum fdb.pl… Kiedyś wyszedł temat (chyba od
> Gomika), że mozna utwrzyć program do dowania treści. Wtedy administratorzy
> wypowiedzieli się, że ten, kto stosuje takie "narzędzia" traci prawo do
> dowania tresci w ogóle. Padło tam mniej-więcej takie stwierdzenie, że to
> nie ma być baza uzupełniana na siłę, dla punktów, tylko dla treści. Nikt
> ci nie zarzuca, że dodajesz dobre treści… Ale "sztuczne" nabijanie sobie
> punktów jest raczej nie fair w stosunku do osób, które dodają ręcznie
> treści…

znalazlem ten watek, nic takiego 'admini' nie pisali. Pzoa tym chodzilo tu o skrypty kopiujace. Ja nie kopiuje niczego, w praktyce procedura jest taka sama jak w "recznym" dodawaniu. tyle ze weryfikuje obrobione dane a nie cale strony. I pzresylam kilka kontrybucji (najczesciej w pakietach po 10 filmow) na raz.

the_foe

> Spinnaker o 2006-06-23 19:48:55 napisał:
>
> Przynajmniej dobrze że wyjaśniłeś jak to robisz, tylko że musisz wiedzieć
> że takie metody są zabronione. I możliwe że zrobiłeś to wcześniej niż
> jest ten konkurs, tylko popatrz na statystyki i sam stwierdzisz że baaaaardzo
> to Cię zbliżyło do obecnego [obecnej, sorki :) ] faworyta…

a gdzie to jest napisane?
jesli nie jest cos napisane w regulaminie korzystania to wg polskiego prawa obowiza zasady KC. Jesli admini zakaza mi wpisywania takiej ilosci danych , wpozadku, ale musi to byc na podstawie spisanych regul. Bo na jakiej podstawie bedzie stwierdzane kto uzywa pomoce a kto nie? I jakie sa dozwolone a jakie nie? Czy mozna uzywac zakladek w FF? przeciez IE ich nie ma, to FF juz jest pomoca. Czy moge uzywac PRCE? czy jak przepisze recznie zrodlo do takiego formatu (ktory uzywam):
gatunek^24991@0217568@Short@Silent
kraj^24991@0217568@USA
gatunek^24992@0001026@Short@Silent
kraj^24992@0001026@USA
inne^24992@0001026@@1909-01-19@
gatunek^24993@0352669@Silent
kraj^24993@0352669@USA
gatunek^24994@0275987@Documentary@Short@Silent
kraj^24994@0275987@USA
gatunek^24995@0299957@Fantasy@Silent
kraj^24995@0299957@USA
gatunek^24996@0217539@Short@Silent
kraj^24996@0217539@USA
gatunek^24997@0286110@Short@Silent
kraj^24997@0286110@USA
gatunek^24998@0217580@Short@Silent
kraj^24998@0217580@USA
gatunek^24999@0203863@Short@Silent
kraj^24999@0203863@USA
gatunek^25000@0231740@Silent
kraj^25000@0231740@USA
to moge go wysalc jednym klikiem?
i najwazniejsze, jakie metody zostana uzyte to kontroli zeby KAZDY uzywal TOTALNIE recznych metod? Jestem programista i powiem Ci ze to jest niemozliwe. Moge w kazdej chwili zastosowac rozproszenie co da dane ktore mozna wpisac w tym czasie recznie i z rozna oscylacja. To zaden problem.

alienK

Może to jest metoda! Jak będziemy zagadywać the_foe na tym forum to nie będzie mógł dodawać. He He….
Mnie denerwuje jedna rzecz. Mianowićie jak ktoś uzupełnia dane, dopiero co zatwierdzonnego filmu przez weryfikatora. Szczególnie jak to jest film który ja dodałem. He he. Jest taki spryciarz, który leci po numerkach i uzupełnia najświeższe filmy.

the_foe

> alienK o 2006-06-23 20:02:05 napisał:
>
> Może to jest metoda! Jak będziemy zagadywać the_foe na tym forum to nie
> będzie mógł dodawać. He He….
> Mnie denerwuje jedna rzecz. Mianowićie jak ktoś uzupełnia dane, dopiero co
> zatwierdzonnego filmu przez weryfikatora. Szczególnie jak to jest film który
> ja dodałem. He he. Jest taki spryciarz, który leci po numerkach i uzupełnia
> najświeższe filmy.

caly czas dodaje tylko teraz do nizszych numerow (gdzies kolo 17000)

Anonimowy

A czy mógłbys Foe przesłac mi ten programik? Mam obecnie trudna sytuacje, otóz znajduje się na 142 pozycji a nadal mysle o załapaniu sie na nagrody (mam tez problemy finansowe, więc nie bede ci mógł zapłacic)

Jesli przeslesz, to wspólnie oskubiemy ich z nagród, już nie moge się doczekać :)

Spinnaker

> the_foe o 2006-06-23 20:00:52 napisał:
>
> a gdzie to jest napisane?

Było napisane o programach, a tutaj chodzi też o odrobinę moralności.

> i najwazniejsze, jakie metody zostana uzyte to kontroli zeby KAZDY uzywal
> TOTALNIE recznych metod? Jestem programista i powiem Ci ze to jest niemozliwe.
> Moge w kazdej chwili zastosowac rozproszenie co da dane ktore mozna wpisac w
> tym czasie recznie i z rozna oscylacja. To zaden problem.

Pytasz o metodę? Prosta mała barierka, w postaci limitu dodawania. Dodasz mniej danych i będzie ok w stostunku do innych, żmudnie pracujących userów… A tego mi nie powiesz, że Ty nie jesteś teraz w bardziej komfortowej sytuacji niż inni, bo dodasz więcej i szybciej, i z tego tytułu jesteś teraz bodajże na drugim miejscu, a w takim tempie po niedzieli będziesz pierwszy… Przyznaj to.
the_foe

> wolfie o 2006-06-23 20:10:28 napisał:
>
> A czy mógłbys Foe przesłac mi ten programik? Mam obecnie trudna sytuacje,
> otóz znajduje się na 142 pozycji a nadal mysle o załapaniu sie na nagrody
> (mam tez problemy finansowe, więc nie bede ci mógł zapłacic)
> Jesli przeslesz, to wspólnie oskubiemy ich z nagród, już nie moge się doczekać :)

no coz… Twoja propozycja wydaje sie nieco kontrowersyjna… wiesz to jest pewna mysl, jakbym dla je wszytkim to juz nikomu by nie przeszkadzalo… bo mamy tu typowo polska mysl: "jak ja potrafie obslugiwac tylko lopate to innym tez to zalecam" ;)

the_foe

> Spinnaker o 2006-06-23 20:14:44 napisał:
>
> Było napisane o programach, a tutaj chodzi też o odrobinę moralności.

gdzie? zadnego regualminu nie musialem zatwierdzac. w takim razie obowiazuje mnie wylacznie KC. Podaj mi pragraf ktory nakazuje miwpisywac dane wolniej niz szybciej?

> Pytasz o metodę? Prosta mała barierka, w postaci limitu dodawania. Dodasz
> mniej danych i będzie ok w stostunku do innych, żmudnie pracujących

to nie jest metoda sprawdzajaca cokolwiek. Dalej kazdy moze dodawac w sposob jaki chce.

> userów… A tego mi nie powiesz, że Ty nie jesteś teraz w bardziej
> komfortowej sytuacji niż inni, bo dodasz więcej i szybciej, i z tego tytułu
> jesteś teraz bodajże na drugim miejscu, a w takim tempie po niedzieli
> będziesz pierwszy… Przyznaj to.

To bolszewickie myslenie. W PRLu tluamczono ze Zachod wiecej produkuje bo uzywa odhumanizowanej pracy – pracy maszyn. Ja jestem wyspecjalizownym operatorem maszyny ktora na doatek sam zaprojektowalem i stworzylem. Twoja postawa jest po prostu wsteczna. jestes w jednym szeregu tych co podpali stosik pod Brunem, co palili ksiazki Darwina lub zakazywali lokomotywom szybko jezdzic. Liczy sie wylacznie skutecznosc a nie romantyczna wizja lopaciarzy.

cicha

> the_foe o 2006-06-23 20:18:05 napisał:
>
> wiesz to jest
> pewna mysl, jakbym dla je wszytkim to juz nikomu by nie przeszkadzalo… bo
> mamy tu typowo polska mysl: "jak ja potrafie obslugiwac tylko lopate to innym
> tez to zalecam" ;)

Bardzo fajnie, tylko rodzi się pytanie, czy to ma być serwis dla ludzi interesujących się filmami, czy dla informatyków? Gdyby toczył się tu konkurs na najsprytniejszego programiste, nic bym ci nie zarzuciła, ale to nie o tu chodzi!

Anonimowy

> the_foe o 2006-06-23 20:18:05 napisał:
>
> no coz… Twoja propozycja wydaje sie nieco kontrowersyjna… wiesz to jest
> pewna mysl, jakbym dla je wszytkim to juz nikomu by nie przeszkadzalo… bo
> mamy tu typowo polska mysl: "jak ja potrafie obslugiwac tylko lopate to innym
> tez to zalecam" ;)

Ale ja niechcę, abyś wszystkim przesyłał ten program, prześli tylko DLA MNIE, jakbyś przesłał wszystkim, to byłbym w tej samej sytuacji co teraz :)

Kontrowersyjna ? Czemu?

cicha

> the_foe o 2006-06-23 20:26:11 napisał:
>
> To bolszewickie myslenie. W PRLu tluamczono ze Zachod wiecej produkuje bo uzywa
> odhumanizowanej pracy – pracy maszyn. Ja jestem wyspecjalizownym operatorem
> maszyny ktora na doatek sam zaprojektowalem i stworzylem. Twoja postawa jest po
> prostu wsteczna. jestes w jednym szeregu tych co podpali stosik pod Brunem, co
> palili ksiazki Darwina lub zakazywali lokomotywom szybko jezdzic. Liczy sie
> wylacznie skutecznosc a nie romantyczna wizja lopaciarzy.

W porządku – dajmy takie narzedzie weryfikatorom i już nikt nie będzie tutaj potrzebny – wszystko zrobi się przecież samo…

the_foe

> cicha o 2006-06-23 20:30:57 napisał:
>
> Bardzo fajnie, tylko rodzi się pytanie, czy to ma być serwis dla ludzi
> interesujących się filmami, czy dla informatyków? Gdyby toczył się tu
> konkurs na najsprytniejszego programiste, nic bym ci nie zarzuciła, ale to nie
> o tu chodzi!

Bez hipokryzji!!! myslisz ze te stada ludzi co rozrywaja moje "nieuczciwie" wpisane kontrybucje lub Ci co uzupelniaja dodane pzreze mnie filmy pzrede wszystkim gatunkiem, robia to bo interesuje ich dokladnie ten wlasnie film, ktory uzupelniaja?
I wlasnie o to tu chodzi. Uczestnicze w konkursie w ktorym nagrody sa dla tych co ddaja najwiecej tresci. I ja to robie i poswiecam mase czasu, dodaja tresci na ogol od 16.00 do 2 w nocy. Zarywajac inne moje obowiazki. Wiec nie mysl ze ja tylko wlaczam cos tam i wszytko samo sie dzieje.

the_foe

> cicha o 2006-06-23 20:40:14 napisał:
>
> W porządku – dajmy takie narzedzie weryfikatorom i już nikt nie będzie tutaj
> potrzebny – wszystko zrobi się przecież samo…

nie zronbi sie samo, a kto pzretluamaczy postcie? a kto przejrzy dane przed wyslaniem by nie puscic np. tego samego 10 razy lub jaksis innych shitow? To sa sytemy ulatwiajace mi prace a nie robiace je za mnie. Poza tym latwiej im dac nagrode za 130 zl niz mi zaplacic kilka tysiecy… ;)

gomik

> the_foe o 2006-06-23 19:42:01 napisał:
>
> Napisanie odpowiednich progarmow
> zajelo mi tydzien. I nie jest to tania wiedza, jakbys chcial to zamowic
> wybulilbys cos kolo 1000 zl.

troche przesadziles z ta cena.

Aloy

Przynajmniej już wiem, dlaczego the_foe nie dodaje AKA oraz dlaczego nie chciał dzielić dodawanych obsad na części…

Ja nie oceniam, ale o wspomaganiu przy dodawaniu treści była już mowa:

> jestem o 2006-04-14 12:33:32 napisał:
>
> Czy gdybym napisal prosty skrypt "podkradajacy" dane z us.imdb.com i wrzucajacy
> tutaj to byloby to *złe"? Czy jestescie wogole zwiazani z imdb.com?

> Grzegorz Derebecki o 2006-04-14 12:54:04 napisał:
>
> Tak bedzie bardzo zle :D

… i więcej w tym temacie
http://fdb.pl/tf122/2

cicha

> the_foe o 2006-06-23 20:43:29 napisał:

> Poza tym latwiej im dac
> nagrode za 130 zl niz mi zaplacic kilka tysiecy… ;)

Nikt cię nie prosił żebyś to robił, nikt nie karze ci tracić twego cennego czasu.

A poza tym twoje wypowiedzi stają się coraz bardziej sprzeczne, wiesz? Wcześniej stwierdziłeś, że nie robisz tego dla nagrody…

the_foe

> cicha o 2006-06-23 20:49:58 napisał:
>
> Nikt cię nie prosił żebyś to robił, nikt nie karze ci tracić twego cennego czasu.
> A poza tym twoje wypowiedzi stają się coraz bardziej sprzeczne, wiesz?
> Wcześniej stwierdziłeś, że nie robisz tego dla nagrody…

nigdzie nie stwierdzilem ze nie robie tego dla nagrody. Czytaj prosze uwaznie.

the_foe

> Aloy o 2006-06-23 20:49:44 napisał:
>
> Przynajmniej już wiem, dlaczego the_foe nie dodaje AKA oraz dlaczego nie
> chciał dzielić dodawanych obsad na części…

dziele obsady zawsze.

> Ja nie oceniam, ale o wspomaganiu przy dodawaniu treści była już mowa:
> … i więcej w tym temacie
> http://fdb.pl/tf122/2

i to uwazasz za forme regulaminu? Poza tym R. chodzilo o cos zupelnie innego, on chcial przerzucic cala baze imdb (ktora jest dostepna za free i mozna ja sobie sciagnac), a ja zczytuje konkretna strone HTML i obrabiam dane.

Aloy

> the_foe o 2006-06-23 21:03:53 napisał:
>
> dziele obsady zawsze.

Ok, spoko, napisałem tylko, że kiedyś nie chciałeś, a AKA dalej nie dodajesz – wprowadzenie tego do twojego programu byłoby bardzo czasochłonne.

> the_foe o 2006-06-23 21:03:53 napisał:
>
> i to uwazasz za forme regulaminu?

Nie uważam tego za regulamin, ale ponieważ na stronie nie ma żadnego regulaminu to chyba wypowiedzi adminów można traktować jako wykładnie.

> Poza tym R. chodzilo o cos zupelnie innego, on
> chcial przerzucic cala baze imdb (ktora jest dostepna za free i mozna ja sobie
> sciagnac), a ja zczytuje konkretna strone HTML i obrabiam dane.

n/c
proszę przeczytaj cały ten topic ( http://fdb.pl/tf122/4 początek drugi post od dołu) bo nie chce mi się cytować kilkunastu wypowiedzi.

EDIT: I nie czepiaj się że to nie jest dokładnie to co ty robisz, chodzi mi o ogólnie stanowisko w sprawie wspomagania przy dodawaniu treści.

Ronaldinho

Cała ta sprawa zamknie się zapewne na wprowadzeniu limitów, ale chyba nie teraz, to nie jest odpowiedni moment. Trzeba szybko rozbudować bogatą bazę filmową, aby serwis się liczył, konkurencja jest duża.
Pozdro

gomik

angielskie slowa wystepujace w obsadach sa tak proste, ze wystarczy je przepuscic przez jakis slownik i w 90 paru% pierwsze haslo jest poprawne. tym sposobem mozna napisac program ktory doda chyba wszystkie dane oprocz opisow.

cicha

> the_foe o 2006-06-23 21:01:47 napisał:
>
> nigdzie nie stwierdzilem ze nie robie tego dla nagrody. Czytaj prosze uwaznie.

Najwyraźniej muszę ci przypomnieć twoje własne słowa: "I nie jest to tania wiedza, jakbys chcial to zamowic wybulilbys cos kolo 1000 zl. I nie napisalem ich dla nagrody bo zrobilem je jeszcze zanim zostalo to ogloszone."

A co do tego, że nie ma regulaminu… To, że administratorzy nie uznali stworzenia FAQ za rzecz pierwszorzędną, to nie użytkowników wina, nie zasłaniaj się cudzym błędem. A poza tym zgrywasz takiego sprytnego… Jakoś reszta użytkowników nie ma problemów z przyswajaniem sobie nieformalnych zasad z wypowiedzi administratorów. Jeżeli wszyscy akcptują pewne rzeczy, to czemu ty masz problem ze zrozumieniem ich i stosowaniem się?!

carmin

*the_foe: * jak dodajesz nowe filmy jakims tam skryptem czy programem to prosze zwroc uwage,ze czasem trzeba dodac cyfre rzymska przy roku produkcji…..Nowe filmy kopiujesz z FW a tam czesto tych cyferek brakuje (cyferki wg imdb)

burial

> carmin o 2006-06-23 22:16:21 napisał:
>
> *the_foe: * jak dodajesz nowe filmy jakims tam skryptem czy programem to
> prosze zwroc uwage,ze czasem trzeba dodac cyfre rzymska przy roku
> produkcji…..Nowe filmy kopiujesz z FW a tam czesto tych cyferek brakuje
> (cyferki wg imdb)

to dlaczego weryfikatorzy tego nie odrzucaja? poruszalem ten temat w watku o cyferkach rzymskich…

burial

> Spinnaker o 2006-06-23 19:12:43 napisał:
>
> Hmmm, można tak, ale po co??
> A całość to naprawdę wydaje się dziwne, ja tutaj widzę jakąś wielką aferę…. ;/

mozemy rozstrzasac temat do woli… do czasu az nie bedzie jasnych regul wszystko przejdzie… no i nie wiem czy zauwazyliscie ze nikt z "wyzszej wladzy" nie wypoawiada sie na tematy dotyczace tych "przekretow"…

jakos nikogo nie bolalo kiedy the_foe dodawal skryptem filmy (jak sam to okreslil, takie, ktorych ni8kt inny pewnie jeszcze dlugo by nie dodal). Dopiero jak zaczal dodawac kraje i gatunki zaczela sie akcja… bo mu nagle punkty skoczyly… a co w tym zlego?

ja siedze i klepie, kopiuje-wklejam i tez jest zle bo za szybko (teraz staram sie omijac filmy "innych" bo to sie nie podobalo), dodam, ze the_foe nie ma nic przeciwko dodawaniu tresci do jego kontrybucji co wielokrotnie zaznaczal. A ze wiekszosc ostatnio zaakceptowanych filmow (jakies 99.99%) jest jego to czemu nie czepiacie sie tego ze on dodaje?
Bo za szybko? Bo nie korzysta z wyszukiwarki tylko z "numerkow"?
Jesli mialoby nie byc takiej mozliwosci to by nie bylo… a tak jest…

EDIT:
kiedy Hsi_nao (podaje ksywke, bez obrazy, bo jakbym napisal, ze "weryfikatorka z czolowki listy" to i tak byloby wiadomo o kogo chodzi) miala kilka dni temu 10.000 pkt to padaly oskarzenia ze Weryfikator sam sobie zatwerdza i wie do czego dodawac. Teraz jak the_foe wpadl w pęd dodawania i rosną mu punkty to atakuje się jego…
Nie rozumiem czemu zawsze atakuje się tych wyróżniających sie…

Z zazdrosci? czy dlatego, ze ich "widac"…?

Hsi_Nao

> burial o 2006-06-23 22:25:00 napisał:
>
> kiedy Hsi_nao (podaje ksywke, bez obrazy, bo jakbym napisal, ze "weryfikatorka z
> czolowki listy" to i tak byloby wiadomo o kogo chodzi) miala kilka dni temu
> 10.000 pkt to padaly oskarzenia ze Weryfikator sam sobie zatwerdza i wie do
> czego dodawac.

Jak juz było wspominane wcześniej, weryfikatorzy nie mogą sobie sami zatwierdzać treści.

burial

> Hsi Nao o 2006-06-23 22:34:06 napisał:
>
> Jak juz było wspominane wcześniej, weryfikatorzy nie mogą sobie sami
> zatwierdzać treści.

oczywiscie… napisalem tylko ze pojawili sie takie zarzuty…

the_foe

> cicha o 2006-06-23 21:44:02 napisał:
>
> Najwyraźniej muszę ci przypomnieć twoje własne słowa: "I nie jest to tania
> wiedza, jakbys chcial to zamowic wybulilbys cos kolo 1000 zl. I nie napisalem
> ich dla nagrody bo zrobilem je jeszcze zanim zostalo to ogloszone."

nie wiem czy jezyk polski jest Twoim natywnym jezykiem, ale moim tak i dla mnie to znaczy, ze nie pisalem tych skryptow dla nagrody bo jeszcze nie wiedzialem ze takowa bedzie.

> A co do tego, że nie ma regulaminu… To, że administratorzy nie uznali
> stworzenia FAQ za rzecz pierwszorzędną, to nie użytkowników wina, nie
> zasłaniaj się cudzym błędem. A poza tym zgrywasz takiego sprytnego…
> Jakoś reszta użytkowników nie ma problemów z przyswajaniem sobie
> nieformalnych zasad z wypowiedzi administratorów. Jeżeli wszyscy akcptują
> pewne rzeczy, to czemu ty masz problem ze zrozumieniem ich i stosowaniem się?!

wiesz, nikt mi z wlascicieli nie powiedzial: "nie mozesz wpisywac danych inaczej niz wolno". Nie chodzi o to ze zgrywam sprytnego, po prostu nie rozumiem Twojego oburzenia. Nie rozumiem ich podstaw, nie rozumiem ich (nie)logicznego uzasadnienia. Nie rozumiem czemu napadacie na ludzi ktorzy wnosza prace w ten serwis tylko dlatego ze jest wydajniejsza. Tworzysz fundamentalistyczne podstawy serwisu. A podstawa otwartosci danych (jak chocby wiki) jest ich dostepnosc.

cicha

Cóż, to co robisz można porównać do brania udziału w wyścigu kolarskim, jadąc na motorze… Ale osobiście nie mogę tego zmienić, co najwyżej apelować do administratorów, chociaż po ich braku zainteresowania tematem wnioskuję, że zależy im wyłącznie na pobiciu "rekordu"…

A skoro tak to ma wszystko wyglądać – tzn. nagrody mają dostawać wyłącznie osoby znajace się na programowaniu – to ja się wynoszę do konkurencji. Żegnam ozięble!

the_foe

> cicha o 2006-06-24 00:20:41 napisał:
>
> Cóż, to co robisz można porównać do brania udziału w wyścigu kolarskim,
> jadąc na motorze… Ale osobiście nie mogę tego zmienić, co najwyżej
> apelować do administratorów, chociaż po ich braku zainteresowania tematem
> wnioskuję, że zależy im wyłącznie na pobiciu "rekordu"…

zrozum ze nie moga mi nakazac abym uzywal komputer wg jakis wskazowek. Moga za to nalozyc jakies limity, np ze miedzy dwoma nastepnymi kontrybucji ma byc minuta roznicy. Jesli takowe beda to sie do nich dostosuje. Pzoa tym tlumacze Ci 100 raz ze moje narzedzia mi pomagaja a nie robia za mnie roboty. Gdyby bylo inaczej juz dawno mialbym 30 tys punktow ;)

> A skoro tak to ma wszystko wyglądać – tzn. nagrody mają dostawać wyłącznie
> osoby znajace się na programowaniu – to ja się wynoszę do konkurencji.
> Żegnam ozięble!

chyba troche za malo wnioslas zeby miec jakies pretrensje. Poza tym nie mam juz zamiaru startowac w konkursie dla dodajacych bo za duzo nerwow to mnie kosztuje nie mowiac o niedosypianiu.

the_foe

> gomik o 2006-06-23 21:38:42 napisał:
>
> angielskie slowa wystepujace w obsadach sa tak proste, ze wystarczy je
> przepuscic przez jakis slownik i w 90 paru% pierwsze haslo jest poprawne. tym
> sposobem mozna napisac program ktory doda chyba wszystkie dane oprocz opisow.

nie radze, duzo nazwisk przy okazji cos znaczy (Smith, Black, Bill itd…), duzo jest idiomow i francuszczyzny (np. "maitre D’").

BigGiantHead

Głównym winowajcą jest tu rzeczywiście brak pewnych ograniczeń odnośnie dodawania danych. The_foe wykorzystał swoje umiejętności, by ułatwić sobie pracę. Zgodnie z przysłowiem, co nie jest zabronione…
Natomiast zdecydowanie nie zgadzam się na to, by taka sytuacja się utrzymała… To ma być przecież portal filmowy! Owszem, baza ma być coraz większa. Ale chyba nie tylko to jest najważniejsze? Co ze społecznością, którą się tworzy wokół serwisu? To nie jest tylko mechaniczne wklepywanie danych i zdobywanie punkcików. Ma to być połączone z pewnym rodzajem zabawy, spędzania wolnego czasu na tym, co każdy z nas chyba lubi – na kontakcie z filmami. Widzę, że Twoje podejście, the_foe jest bardzo praktyczne i wszystko od razu widzisz w perspektywie zysków i strat. Masz do tego pełne prawo. Ale zobacz, że jeśli admini pozwolą na takie wspomaganie, to wkrótce praktycznie całe dodawanie zostanie przejęte przez automaty. Nie jesteś jedynym, który potrafi napisać takie oskryptowanie. Natomiast zdecydowana większość tego nie potrafi i wcale NIE MUSI, by współtworzyć bazę. Gdyby chodziło wyłącznie o bazę (jak mówisz, tylko jej wielkość się liczy), to nie byłoby tej całej szopki z dodawaniem. Admini napisaliby swój skrypt (jestem w 200% pewien, że też potrafią) i skopiowali by którąś z baz. Udział użytkowników można by praktycznie ograniczyć do tłumaczenia postaci w obsadzie. Tymczasem sukces np. filmwebu polegał na tym, że to użytkownicy tworzą bazę. Tak samo na fdb.pl wielu trzyma właśnie ta możliwość, zabawa przy dodawaniu, a jednocześnie rywalizacja – jak myślisz, czemu właściwie od otwarcia bazy niemal wszyscy domagali się rankingu dodających? Na długo przed jakimikolwiek przymiarkami do konkursów dla dodających? Właśnie przez swego rodzaju rywalizację. I chcą mieć w tej rywalizacji w miarę równe szanse. Twoje skrypty można by w pewnym sensie przyrównać do dopingu. Różnica jest wyłącznie taka, że tutaj w tej chwili doping nie jest zabroniony.

Nie dziwię się, że pozostali dodający uważają to za działanie nie fair. I nie będę się dziwił, gdy zaczną oni odchodzić, gdy nie zostanie to w jakiś sposób ograniczone. Bo nawet, jeśli jak mówisz Ty przestaniesz się tym wspomagać, to za kilka dni z pewnością znajdą się następni.

the_foe

Head, dzieki za bardzo rzeczowa argumentacje. Masz duzo racji, pod warunkiem ze admini chca miec spolecznosc wpisujacych, a moze jednak chca miec baze filmowa i uzytkownikow ktorzy z niej korzystaja? To oni musza sie w koncu okreslic rzeczowo i w postaci regulaminu. Jednak musi on byc "zyciowy". Punkt typu "zakazuje sie uzywania jakikolwiek pomocy technicznej przy wpisywaniu danych" bedzie martwy. Bez problemu mozna przerobic skrypty tak ze nie bedzie do nich zadnego zarzutu (rozproszenie losowe i dluzsze przerwy).

Czekam na jakis regulamin, dostosuje do niego w 100% nawet jesli beda tam punkty na zasadzie "prosilibysmy bo nie mamy jak tego kontrolowac…"

alienK

A może chcą mieć jedno i drugie? Tu nie chodzi o to iż dodajesz olbrzymie ilości danych, tylko o to w jaki sposób to robisz. Wielu osobom dodającym zabierasz radość współtworzenia tej strony, a to mimo swojego "romantycznego" podejścia jest bardzo ważne. Moim zdaniem, gdyby admini tylko i wyłącznie chcieli mieć olbrzymią baze danych, to by usiedli w pare osób i korzystając z metod jakich ty używasz, zrobili by filmową baze danych w kilka tygodni, zrzuconą z imdb i innych stron o tematyce filmowej. Gdyby jednak to zrobili, to wydaje mi się, iż był by to ich przysłowiowy gwóźdż do trumny, gdyż siłą przyciągającą ludzi do tego typu strony jest możliwość czynnego uczestniczenia w jej tworzeniu. Gdyby nie to, jestem w 99% pewien iż olbrzymia ilość urzytkowników FDB, po prostu przeszła by koło niej dość obojętnie. A tego to admini na pewno nie chcą.

Pozdrawiam.

P.S. Troszeczkę skromności też nie zaszkodzi, nawet bez twoiego programu ta baza danych by powstała. Troszkę wolniej , ale napewno.

Niniejsza wypowiedz jest subiektywnym spojrzeniem jej autora na całą dyskusje ;)

carmin

> burial o 2006-06-23 22:18:31 napisał:
>
> to dlaczego weryfikatorzy tego nie odrzucaja? poruszalem ten temat w watku o
> cyferkach rzymskich…

odrzucaja…przynajmniej ja

Ronaldinho

Ja z cyferkami rzymskimi odrzucam z komentarzem zeby dopisać i przesłać mi na bloga, podaje link do imdb.com, żeby wybrał użytkownik ten numerek, ale nie odpisują bo im się nie chce chyba.

Proszę czekać…