KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

wiwa128A - brak dźwięku po podłączeniu 8
yorki_man

Witam,
przejrzałęm wszystkie posty, ale niestety nie znalazłem rozwiązania bardzo prostej sprawy – podpiąłem wiwkę za pomocą euro i…. dupa :( – jest obraz, piękny jak żyleta (miałem wiwę z 1 serii więc mam porównanie) ale nie mam dźwięku.
NIe mam pojęcia co może być tego przyczyną – może jakiś pomysł ??? Będę wdzięczny za info, czy to moja ignorancja, czy też czeka mnie wyprawa do serwisu.
pozdr
y_m

Neo10

moze masz zle ustawione glosniki, jak chcesz miec dzwiek przez euro to zdajsie musi w ustawieniach dzwieku na wyjscie analogowe i w ustawieniach glosnikow na 2.0(stereo)

yorki_man

nie byłem precyzyjny – wiwę podłączyłem do tv :) – mało tego przywróciłęm ustawienia fabryczne i… no włąśnie i nic – dalej zero dźwięku :( – ale wykorzystałem radę powyżej – dalej nic ;(

Zawodowiec

Mnie tez to kiedyś zaciekawiło i sprawdziłem, jak to wygląda u mnie przy aktywnym wyjściu analogowym. W zasadzie zgadzam się z NEO10.
Soft pierwotny (202) podawał na oby 3 wyjścia audio sygnał o tym samym poziomie mocy. Wraz z pojawienien się softu w wersji 206 sytuacja uległa zmianie:
– przy ustawieniu głośników na 2.0 aktywne jest wyjście liniowe stereo (to nad optycznym) i Euro – ale to 2 ciszej, pewnie z racji obciążenia wyjścia audio odtwarzacza wzmacniaczem fonii telewizora (stary Tlefunken), choć przy impedancji wejściowej wzmacniacza Creative na poziomie kOhm, nie powinno to mieć teoretycznie znaczenia),
– przy ustawieniu głośników na 5.1 aktywne jest wyjście liniowe 5.1 i Euro, z czego Euro baaardzo cicho. Uwaga ta sama, co poprzednio.

Przetestowałem to przy okazji odtwarzania zgranych ostatnio na MPEG4 chrzcin u kilku osób w rodzinie, podłączając odtwarzacz zarówno ze wzmacniaczami audio (gdy ktoś posiadał), jak i TV przez kabel EURO (SCART). Wystarczyło zmienić ustawienia głośników na 2.0, oraz pogrzebać w Menu Dźwięk i wybrać opcję akceptowaną przez TV (LB/RB, STEREO, MONO – co tam kto posiadał) i grało odpowiednio głośno. Z jednym wyjątkiem. I tu zmierzam do finału: raz zapomniałem, że dzieciaki bawiły się pilotem i sciszyły poziom dźwięku na odtwarzaczu do minimum, a ja się głowiłem długo dlaczego to nie działa. Radzę sprawdzić to samo. A gdy nie działa – no cóż podpiąć zestaw audio. I tak kiedyś przyjdzie taki moment, że stereo przestanie wystarczać. A że ten model ma dekoder DOLBY…
Neo10

taka chwila kiedy stereo przestaje wystarczac przychodzi calkiem niespodziewanie heh ;] takze trzeba uwazac ;] ja jeszcze pol roku twierdzilem ze poco komu 5.1 wystarcza w zupelnosci zwykle stereo ;] potem niespodziewanie przyszly logitech x-530 5.1 ;] a po miesiacu logitech z-5400 ;] i naprawde jest duuuza roznica niz przy 2.0 ;] szczegolnie przy z-5400 ktore maja sprzetowy dekoder ac3/dts ;] ten w wiwie tez jest dobry ale brak mu ustawien głośności poszczegolnych glosnikow ;]

yorki_man

Dzięki piękne za dobre chęci – efekt jest taki, że dźwięu dalej nie ma :(
Ale może wiecie, czy jest taka przejściówka żeby do wyjścia audio w wiwie podłączyć głośni komputerowe na małego jacka ??

Neo10

z małego jacka bardzo latwo ;]

jezeli chodzi ci o glosniki 2.0 stereo to kupujesz jedno takie przejscie: http://www.allegro.pl/item112417909_przejscie_z_m_jack_gniazdo_na_2xchinch_wtyki_0_2m.html

a jak o 5.1 to kupujesz 3 takie kabelki i wszystko gra jak powinno wlasnie tak mialem podlaczone logitechy x-530 ;]

Zawodowiec

Jesli szkoda Ci kasy i nerwów na Allegro (mi od pewnego czasu-po nabiciu mnie w butelkę-szkoda) weź lutownicę, 6 wtyków CINCH, 3 wtyki mini jack STEREO, kilka metrów kabla i zlutuj. Ja własnie tak to zrobiłem. W razie problemów mogę nabazgrać schemat.

Powodzenia w walce z dźwiękiem !

rostek2

Proponuje:

1. zmienic kabel EURO (przetestowac z innym)
2. sprobowac potestowac z kostka EURO – czyli w miejsce wyjscia EURO w Wiwie – wkladasz kostke, ktora z jednej strony ma euro a z drugiej 3 chinche (Video i 2 razy audio)
3. Sprawdzic wyjscie audio Wiwy (chinch), ktore jest z tylu wiwy – czy to bedzie dzialalo czy tylko Euro nie dziala.

pzdr

Rostek

Proszę czekać…