KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA HD128 - Problem PAL-NTSC 18
tomus_b

Witam. Zakupiłem wczoraj WIWKĘ i mam pewien problem:
Czy ma ktos jakieś blade pojęcie o tym, dlaczego to draństwo z uporem maniaka działa poprawnie TYLKO w trybie NTSC?
Soft mam w wersji 206 (załadowany przez serwisanta). Próbowałem ją podłączać na różne sposoby: SCART, S-Video, zespolony sygnał wizji; RGB, YUV; bezpośrednio do telewizora przez różne wejścia, pośrednio przez przedwzmacniacz i ciągle NIC!

Oba tryby NTSC (z przeplotem i progresywny), działają (tylko wiadomo – obraz, to obraz nędzy i rozpaczy), natomiast oba tryby PAL (576P1 i 576P2) dają obraz niekolorowy.

Dla ułatwienia dodam, że i telewizor i wzmacniacz, są multisystemowe.

Pomocy !!!

Neo10

u mnie wiwa w pal dziala normalnie ale na normalnym pal tv na progresywnym tzn 576P i 720P takze nie dziala do progressywnego skanowania chyba potrzebny jest tv ktory to obsluguje ale nieorientuje sie dokonca akurat wtym ;]

tomus_b

dzieki Neo za szybka odpowiedź, ale problem pozostaje ten sam. U mnie w obu trybach PAL nie mam koloru, a wybranie o9pcji "Multisystem" powoduje i tak wybór NTSC…
Szlag mnie trafi…

Zawodowiec

Mam propozycję – spróbuj na innym TV – najlepiej u sprzedawcy, ustawiając odpowiednie opcje. I nie ma co kombinować z multisystem. Ustaw w PAL, bo zdecydowana większość filmów jest tak kodowana.
Jeżeli na innym TV pójdzie, to problem TV. A jeżeli nie – to odtwarzacza. Wtedy nic tylko wymienić, albo wysłac do serwisu.
Miałem podobny problem: Jeden z TV, na których miałem okzję testować ten sprzęt, niepoprawnie wykrywał informację o sygnale i nie potrafił zdekodować koloru, a przy zmianie formatu na 16/9 (przyciskałem klawisz PBC aby zmienić tryb wyświetlania) w ogóle zgubił sygnał. Powodem była niewłaściwa interpretacja sygnału na jednym z pinów złącza EURO.

rostek2

Czesc,

mialem dokladnie ten sam problem.

Jesli laczylem kablem EURO (wiwa) <—> EURO (tv) obraz w PAL byl czarno-bialy, jak laczylem chinchem z wyjscia w wiwie – tez byl czarno bialy.

Ale udalo mi sie to obejsc. Sa takie kostki, ktore maja z jednej strony EURO a z drugiej wyjscie video chinch, dwa wyjscia audio chinch i Svideo. Kostke te wlozylem w wyjscie EURO w wiwie.
I teraz przy pomocy kabla EURO <—> chinch podlaczylem Wiwe z TV i obraz o dziwo byl kolorowy.

Nie wiem czy wiesz o czym mowie – ale jesli chcesz szczegolwe informacje – napisz na prive’a.

pzdr

Rostek

grusio20

Witam

Mam dokładnie ten sam problem.. przy dołaczonych kablach wyswietla tylko czarnobialy obraz.. sprawdzalem na 2 innych tv w domu i nic nie daje.. nie sprawdzalem jeszcze tewojego sposobu rostek2 bo nie mam takiego kabla… mam tylko eura na chincze… ale to tez nie dziala troche jestes podirytowany.. moze ktos jeszcze ma jakis inny sposob :)

Zawodowiec

Aby sprawdzić sposób Rostka, to jeszcze trzeba mieć wejścia typu Composite Video, lub S-Video i osobne wejście Audio w TV. Jeżeli TV ma tylko wejście Euro (SCART), to można spróbować w druga stronę:
Wziąść sygnał z wyjścia Composite odtwarzacza i sygnał audio z wyjścia stereo, podpiąć to do wspomnianej "kostki"/przejściówki/interface’u (przyład: http://www.allegro.pl/item111614279_przejsciowka_euro_svhs_3xcinch_gold_super_%5E.html ). Przejściówkę przełączyć w tryb INPUT i wpiąć do wejścia EURO w TV. I tu uwaga: większość tego typu przejściowek ma strefę złącza zlokalizowaną abyt blisko elektroniki i po prostu się nie chce zmieścić w złączu Euro telewizora. Lepiej dobrze im się przyjrzeć przy zakupie i dać 10zł więcej za przemyślane rozwiązanie.

Powodzenia !!!

rostek2

Czesc,

oj widze, ze zrobilo sie zamieszanie.

W telewizor w gniazdo EURO trzeba wlozyc kabel EURO.
A w bellwooda w wyjscie EURO trzeba wlozyc kostke z jednej strony EURO a z drugiej chinch.

i teraz potrzebny jest kabel: EURO <—> chinch, ktory z jednej strony wtykamy w tv (EURO) a z drugiej w WIWE w chinch (w kostke, ktora wchodzi w wyjscie EURO).

Postaram sie zrobic zdjecie i zalaczyc.

pzdr

Rostek

grusio20

hmm

Ciekawa koncepcja.. takiej jeszcze nie probowałem :) jak narazie na 2 tv poszedł kolor w Pal.. ale tylko dlatego ze przywróciłem ustawienia fabryczne wiwy 128.. nie wiem co to za roznica.. ale na 2 tv to nie dziala..
Pozniej jeszcze się pobawie.. w takie kombinacje.. ale dobrze wiedziec ze to nie jest wina Wiwy.. tylko tych TV.. i tych durnych kabelków.. , bo raczej nie jest to wina softu jaki jest w wiwie ?? co o tym sadzicie ??

Jak mozesz to pozniej daj jakies foty.. to przyda sie na przyszłosc.. takie ciekawe koncepcja podlaczen.. hmm a co do tych kostek .. to ciekawe rozwiązanie.. ktorego jeszcze nie probowalem

Dzieki.. i czekam ..

rostek2

Uproscilem schemat do granic mozliwosci – chyba juz inaczej nie da sie tego przedstawic.

http://img412.imageshack.us/my.php?image=wiwapodlaczenie5dm.jpg

pzdr

Rostek

Zawodowiec

Moim zdaniem, Rostek, to jest przekombinowane. No bo po co 2 razy robić konwersję, skoro te same sygnały (Audio STEREO oraz Composite VIDEO) są już na wyjściu odtwarzacza wiwa dostępne? Branie ich z wyjścia EURO i poddawanie konwersji tylko pogorszy sygnał.
Moim zdaniem skoro już trzeba się podpiąć do wejścia Euro w TV (mój np. innego nie ma :( ) a TV nie akceptuje sygnału z "normalnego" kabla, to można wziąść poszczególne sygnały składowe i po prostu je poskładać. Wtedy wystarczy jedna "kostka" i załączony do odtwarzacza kabel 3xCinch (RCA), czyli połowa Twojego schematu.
Jeżeli nie mam racji – proszę o argumenty.

BTW: rysunek jest super. Zazdroszczę talentu. W czym to robiłeś?

rostek2

No widzisz – niby masz racje, ale z tego wyjscia video-chinch, ktore jest wmontowane w wiwe obraz tez byl czarno-bialy.

Zupelnie przypadkiem sprobowalem polaczyc przez te kostke i patrze jest kolor – to zostawilem tak i po sprawie. Skoro dziala to nie dotykam, a poniewaz telewizor nie jest nawyzszej klasy to wyjscie Video przez Chinch w zupelnosci mi wystarcza.

Stary – oczywiscie, ze mozna sobie kombinowac przejsciowki w ktora strone sie chce – to jest zupelna dowolnosc – zapewne doskonale wiesz o czym mowie, bo jak widze troszke sie orientujesz.

Jesli ktos chce polaczyc wiwe z tv poprzez chinch <—> chinch to tez jego sprawa, chce wpinac kostke w TV to tez jego sprawa. Ja tylko napisalem jak mozna sprobowac podlaczyc zeby byl kolor w PAL. Byc moze tylko w moim modelu to zadzialalo a byc moze u innych tez zadziala.

pozdrawiam

Rostek

grusio20

Mi sie udało wlaczyc kolor..
Probowalem tez na nowszym tv i odrazu byl kolor przez lacze euro na czincze.. i działało bez problemu..
Na moim starym 21 calowym panasoniku dzia bez problemu.. a ta kostke znalazlem za jakies 7 zeta w sklepie.. pewnie sobie ja kupie.. bo nie zaszkodzi takie cos miec zawsze moze sie przydac.. bo jeszcze mam tv co ma tylko euro.. :) Dzięki za rade.. dobrze wiedziec ze mozna sie zawsze czegos spytac.. :)

Pozdrawiam i dziękuje :)

Aziss

Podepnę się pod temat z prośbą o wyjaśnienie.

Problem analogiczny. Nowy TV Panasonic 28’’.

Podłączając Wiwę 128 kablem EURO po EURO 1 oznaczone jako EURO/RGB, po przełączeniu Wiwy na RGB jest ładny kolor i obraz, ale po wyłączeniu Wiwy jest tylko dźwięk po powrocie w tryb TV, chyba, że Wiwa jest cały czas włączona – wtedy OK.

Podłączając pod EURO 2, oznaczone EURO/S – jest czarno-biały obraz, ale wszystko działa. Żeby mieć kolor muszę przełączyć na SVHS w Wiwie. Wtedy nadal OK, ale obraz o wiele gorszy.

Ktoś ma wyjaśnienie dlaczego tak jest i jak temu zaradzić. Na starym Philips’ie było jedno EURO i był ekstra obraz pod ustawieniem RGB w Wiwie.

Z góry dzięki.

rostek2

Nie bardzo zrozumialem to stwierdzenie:

"…ale po wyłączeniu Wiwy jest tylko dźwięk po powrocie w tryb TV"???

Ja po wylaczeniu odtwarzacza nie mam juz nic – wiec nie bardzo wiem jak to mozliwe, ze po wylaczeniu wiwy masz dzwiek tylko? – gdzie ten dzwiek?

Sprobuj to opisac bardziej przystepnie – bo na razie nie kumam :-(

pzdr

Rostek

P.S
no i widzisz? po co kupowales nowy telewizor? :-) Zartuje oczywiscie. Ja mam 15-sto letni FUNAI i jeszcze starszy SHARP i wszystko hula jak zloto :-)

Aziss

Po wyłączeniu, czyli: po wciśnięciu czerwonego buttona na pilocie, czyli posłaniu wiwki w stand-by. Jeśli jest podłączona via EURO, to wyłącza się tryb AV i telewizor wraca do normalnych kanałów. Wtedy nie ma obrazu. Kiedy odłaczę fizycznie kabel → obraz wraca.

SpeeDyLOCO

Wiemanko najpierw przytoczę:
“Witam serdecznie,

Dzisiaj (21-07-2006) zakupiłem odtwarzacz – Wiwa 238 USB – podłączyłem pod 26-calowy TV Sony (KV-X2581A – jeżeli to komuś coś powie) i widze czarnobiały obraz. Niestety nie pomagają żadne zmiany w menu Wiwy ;/ Wcześniej miałem tu podłączony —odtwarzacz DVD Pioneer, odtwarzacz datek – kóry niestety nie czytał żadnych napisów –wszystk odziałało pięknie w kolorze.

Wiwe próbowałem podłączyć na wszelkie możliwe sposoby:

przez S-VIDEO, component, SCART… to samo. Następnie podłączyłem odtwarzacz w dużym pokoju do 32-calowego Sony oraz 14-calowego braciszka i wszystko jest ok.

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc z waszej strony?
"
To zapytanie wysłałem dzisiaj do pomocy technicznej. Teraz tak Sam próbowałem podłączyc przez tą przejściówkę jednak wpinając ją w TV i tpoem próbowałem podpiącz przez component i s-video i pupa zaraz sprawdze odwrotnie. jednak po to kupuje odtwarzacz żeby działał:) Daytek przywieziony z zagranicy ( chyba chiny czy cos nie wiem :P Tata z delegacji przytargał) po przestawieniu na pal działał popraweni. tu jest albo kwestia oprogramowania albo samego układu ( nie znam się na technicznej budowie).
Pozdrawiam.

//EDIT:
Spróbowałem z przejściówką od strony wiwy niestety albo mam zakiepską przejściówkę albo kabel łączączy component scart :[

Markimark

witam czy udało wam sie rozwiazac problem kolorów PAL – NTSC?? kupiłem wczoraj Wiwe HD-238 USB i mam ten sam problem, kolor tylko na NTSC (jakość straszna) na jakichkolwiek podłączeniach, mam ją ochote wyrzucic z okna (szkoda ze mieszkam na parterze i sprzet by sie nie rozbił). POMOCY!!! PROSZĘ!!!

nestirt

A ja mam troche inny problem – przy ustawieniu na NTSC jest wszystko OK, ale przy zmianie na PAL obraz zaczyna niemilosiernie migotac (telewizor kineskopowy, ja wiem ze to migocze, ale nie az tak zauwazalnie, a tutaj po wlaczeniu PAL-a to sie wytrzymac nie da). Coz to moze byc?

Proszę czekać…