KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128 a rodzaje płyt. 7
nspk

Wczoraj stałem sie posaidaczem wiwy 128. Oglnie jest niezle, ale ma apre wad.
a. kiepski pilot – da sie poprawic jego zasieg??
b. wiwa bardzo kiepsko czyta plyty dvd-rw – filmy zapisane na takich plytah czest sa nie odczytywane przez wiwe:/
Na zwyklych cd dzialaja. Posiadam dvd-rw verbatima – wiec to nie sa takie kiepskie plyty. No chyba ze ktos z was uzywa innych i z tymi dobrze dziala.??
Czy takie odczytywanie plyt kwalifikuje moja wiwe do oddania do serwisu??

Zawodowiec

Dla poprawy działania pilota w moim przypaku wystarczyło włożyć porządne baterie alkaliczne (VARTA typ AAA).

A co do płyt DVD -RW. Choć nie przepadam za nimi ze względu na starszą technologię niż wersje plusowe (+), to kilka posiadam, jeszcze z zamierzchłej przeszłości. To, że na płycie jest napisane VERBATIM, to jeszcze nie znaczy, że to faktycznie płyta VERBATIM jest. Możesz to sprawdzić za pomocą aplikacji Nero CD Speed. Kilka moich płyt Verbatim, to CMC-01. Na nich nagrania są średniej jakości. Raptem jedna – ta najstarsza, to faktycznie Verbatim. Dodam tylko, że w przypadku mojej nagrywarki (Liteon 1635s z własnoręcznie tweak’owanym firmware’m) o wiele lepiej wypadają nagrania na płytach Platinum, sygnowanych jako CMC-04.
Zanim zdecydujesz sie wysłać sprzęt do serwisu – sprawdź jak czyta inne płyty. I stanowczo polecam przejście na płyty w technologii +. Mają o wiele więcej miejsca na korekcję błędu i ze względu na inny rodzaj fizycznego markowania bitów na nośniku można je szybciej zapisywać i odczytywać. O tym, że czytnik odtwarzacza WIWA lepiej sobie z nimi radzi, wspominać chyba nie muszę.

rostek2

ja tylko w kwestii dbalosci o jezyk polski – nie "pisze" tylko "jest napisane" :-)

pzdr

Rostek

nspk

A jakie płyty byś polecił?? Ten verbatim jest plusowy, i nagrywalem go z predkoscia x2. I tak niepozwalal na odtorzenie:/.

Neo10

osobiscie polecam dvd+rw platinum wiekszosc filmow nagrywam i ogladam ztakich wlasnie plyt nawet lekko zarysowanych i jeszcze niemialem z zadna zadnego problemu przy nagrywaniu x4 ;]

Anglik

Ja polecałbym DVD+RW (lub -RW) Sony. Są ogólnie dostępne, np. po 5 zł w MM, Saturnie. Używam od wielu miesięcy i jeszcze ani jednego problemu mi nie sprawiły.

Zawodowiec

Mała uwaga co do prędkości nagrywania:
każda nagrywarka ma unikalne cechy, które ciężko logicznie wytłumaczyć. I tak np. mój Liteo 1653s nagrywa płyty DVD+R najlepiej przy prędkości x8. Te same płyty nagrane przy prędkości x4 ledwo dają się odczytać – taki poziom błędów mają. Z kolei płyty DVD+RW (najczęściej PLATINUM) nejlepiej nagrywa się przy prędkości x4. Zmniejszenie prędkości wręcz pogarsza efekt.
Rada: Zrób testy, np. za pomocą Nero CD Speed 4.51 (zakładka jakość dysku) i oceń poziom błędów po nagraniu. W przypadku płyt z danymi (DVD DATA) PI_Errors mogą być tak do setki (w przypadku DVD+) a PI_Failures tak do 20 (tez dla +). Przy tych poziomach da się jeszcze odczytać płytę. Natomiast dobra płyta powinna miec PI_Failures w okolicach 2, a PI_Errors tak do 20. Wtedy czyta się ją z maksymalną prędkością i bez przekłamań. Płyty DVD VIDEO mają inną strukturę danych, więc i inne poziomy błędów, które da się skorygować.
Tu zostawiam miejsce na własne eksperymenty. Chętnie o nich przeczytam :)

rostek2

powracajac do tematu, zarowno Bellwood jak i Wiwa nigdy nie mialy problemow z czytaniem roznorodnych plyt DVD czy CD. Najtansze i najdrozsze raczej czytane sa tak samo.

Niestety tansze plyty DVD potrafia sie szybciej utlenic i mozna stracic np. wartosciowy film rodzinny, nad ktorym pracowaliscie ladnych kilka tygodni – wiem, bo niestety tak mi sie zdarzylo.

Unikajcie plyt DVD double layer ESPERANZA :-(

Pzdr

Rostek

Proszę czekać…