KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 238U i problem z odtwarzaniem dvd-/+R 7
kubanczyk

Otórz jestem szczesliwym posiadaczem tego modelu, WIWA 238U, wszystko smiga pieknie i ładnie jestem bardzo zadowolony a raczej bylbym gdyby nie maly problem:

1. Gdy kompresuje filmy w (obraz)mpeg2 + (dzwiek)wav i nagrywam na dvd-r czy +r wszystko jest ok
2. Gdy kompresuje film mpeg2 (ten sam bitrate)mpeg2 + (dzwiek)mpeg 224kbit pojawia sie problem z odtwarzaniem takiego filmu, wogole nie startuje lub startuje ale dzwiek leci z duzym opoznieniem, dodatkowo zaobserwowalem ze przy starcie takeigo filmu na poczatku przez kilka sekund film mocno leci w przyspieszonym tempie.

Co ciekawe gdy nagram ten sam plik mpg z kompresja dzwieku w mpeg jako plik na plyte (nie vob tylko mpg po multiplexingu nie ma zadnego problemu z odtwarzaniem go, ale jak tylko zamieniam ten plik w programie ULEAD czy SONIC na voby jako tradycyjny dvd-video juz nie chce sie poprawnie odtwarzac.

Jednym słowem… POMOCY! :] Dodam ze na starym moim dvd zwyklym, ten sam film dziala bez problemu.

Pozatym jestem w szoku jak pieknie odtwarza divixy :D pierwszy moj taki odtwarzacz tego typu, napisy bomba jak an kompie regulacja super.

kubanczyk

naprawde nie umiem sobei z tym poradzic wypalilem juz miliony wersji tych plytek z mpeg1 layer2 i ciagle to samo :/

kubanczyk

Dadaje ze to nie wina nosnikow dvd, sprzedawca sprawdzil to u siebie takze i sa problemy z odtwarzaniem dvd-video z dzwiekiem mpeg1-layer2. Ja sam probowalem na nosnikach tdk, verbatim, sony, titanium, noname… wszedzie gdzie jest kompresja mpeg1layer2 224kbit (standartowa kompresja w niektorych dvd) dzwiek rozjerzdza sie i obraz szarpie.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to ze ten sam plik zrobiony na komputerzy (mpg) nagrany na plyte nie jako dvd tylko jako plik jest bez problemowo odtwarzany. Mam nadzieje ze to tylko kwestia jakiegos upgradu softu.

jurekiteresa

Wygląda na to że i Belwwod USB i Wiwa128 i Wiwa 238 USB ma te same problemy i wydaje mi się że to norma bo poza obudową mają ten sam hardware. Sprawdzcie sobie na :
http://bellwood.olek.waw.pl/bellusb/
Wcale bym się nie zdziwił że za chwilę pojawi się Korr USB i będzie miał ten sam hardware i ten sam problem.
Mówie o problemach z rozjeżdżaniem się dźwieku na mpg2, odczytem badziewnych płyt dvd-r/dvd-rw.
Proabit wypuszcza nowe modele dvd różniące się tylko nową obudową – rewelacja z takimi samymi problemami.
Powiem tak kupił bym sobie taką wiwę 238 usb ale chyba dopiero jeśli pojawi się firmware lub nowsza wersja tego dvd które będzie pozbawione tych podstawowych wad.
Mam w tej chwili Korra i w sumie z firmwarem Wajsa to fajny dvd ale kilka reczy mnie denerwuje (odtwarzanie mp3 najbardziej)ale to i tak najlepszy z dvd z proabitu.

Jurek

kubanczyk

no tak ale co ja mam zrobic reklamowac to w servisie czy jak :d nie zalezy mi na dvd/divx ktore nie odtwarza plyt dvd-video jak nalezy, wlasciwie to odtwarza je tylko gdy sa nagrane jako orginalne dvd lub z dzwiekiem lpcm :/ a to nie jest pelen standart :( nie oczekiwalem w tej cenie jakiegos mega wypasu ale conajmniej standartu

rostek2

Witaj kolego kubanczyk.

Powiedz przede wszystkim jakiego softu uzywasz do kompresji MPEG? i dlaczego takiego kiepskiego.

Juz mam w zanadrzu dla Ciebie fajne oprogramowanie do zabawy z DVD/MPG – ale najpeirw napisz jakiego Ty uzywasz.

pzdr

Rostek

kubanczyk

nie uzywam kiepskiego softu :] kozystam z kompresji na karcie pinnacle dv-500 i matrox Matrox RT.X100 Xtreme Pro (na drugim komputerze) do tego probowalem tempg i uleadem bezposrednio…

Malo tego przeprowadzilismy testy na innych wiwach 238usb, calkowicie inny obcy mi czlowiek i potwierdzil to… szkoda tylko ze servis wogole sie tym nie interesuje :( no i jest dlamnei zaskoczeniem ze wiwa nie radzi sobie z odtwarzaniem dzwieku w dvd-video w kompresji mpeg

Jezeli twoje oprogramowanie jest legalne (czyt darmowe chetnie skozystam :] ) co jednak nei naprawi problemu bo jest to problem wszystkich wiwa 238usb, poprostu ktos nawalil podczas tworzenia softu do tego modelu i wiwy nie radza sobie z odtwarzaniem tego rodzaju dzwieku (standartowego) w dvd-video

kubanczyk

> rostek2 o 2006-07-03 12:25:10 napisał:
>
> Witaj kolego kubanczyk.
> Powiedz przede wszystkim jakiego softu uzywasz do kompresji MPEG? i dlaczego
> takiego kiepskiego.

chyba masz problemy z czytaniem nie chodzi tutaj o kompresje obrazu mpeg2 tylko dzwieku mpeg1 layer 2

Proszę czekać…