KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 238U i płyty multisesyjne 10
fenris

WIWA 238U nie czyta mi płyt DVD multisesyjnych, w dokładniej rzecz biorąc czyta tylko pierwsza sesję. Czy ktoś ma poodbne problemy i czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Czy inne odtwarzacze DVD czytaja płyty multisesyjne?

Pozdrawiam

fenRis

kubanczyk

szczerze watpie zeby dvd czytalo cos co nie jest zamkniete i to jakiekolwiek dvd

Zawodowiec

Moja Wiwa HD 128 czyta tylko 3 pierwsze nagrane sesje. Odkryłem to nagrywając z TV zagubionych i "dospawując" je po 2 odcinki na płycie. Tak więc – małe pocieszenie.

liquid

Mam najstarszy model wiwy 228 upgradowany i czesto korzystam z plytek dvd-rw. Nie mialem raczej problemow z plytami multisesyjnymi z nie zamknietymi sesjami. Musze przyznac, ze zdazylo mi sie dwa razy miec problem z druga sesja, ale uczciwie przyznaje ze nagrywalem plyte przy pracujacym w tle programie p2p i to moglo byc przyczyna zlego nagrania dvd. W wiekszoci przypadkow jednak plyty nagrane w kilku otwartych sesjach dzialaly jak nalezy. Sprobuj moze nagrqc plyte innej firmy, bo bywa i tak ze verbatimy nie najlepiej chodza na niektorych czytnikach. Sam tak kiedys mialem.

fenris

Mialem nagrane wlasnie Verbatimy wypalone w Nero. Moze jednak nagrywalem przy kiepskich ustawieniach? Jakie opcje ty masz zaznaczone?

sevim

ODTWARZACZ———REDSTAR 420 G CZYTA WSZYSTKO CO MU WLOZYSZ MULTISESION ZADEN PROBLEM CZYTA JE WSZYSTKIE . NIE MUSISZ ICH ZAMYKAC; ODTWARZA JE NIE ZAMKNIETE I W KAZDEJ FORMIE NIE ZALEZNIE OD USTAWIEN NERO . plyty verbatim sa slabe nie polecam ich a zwlaszcza na lepszym sprzecie potrafia sie zawiesic.

rostek2

Panowie, panowie – chyba zrobilo sie male zamieszanie.

WIWA i BELLWOOD nie czytaly i nie czytaja plyt multisesyjnych, tj. czytaja tylko pierwsza sesje – tak zostal zaprojektowany ten model.

Jesli komus czyta plyty multysesyjne – to tak mu sie tylko wydaje – musial zapisac jednak jednosesyjnie a wydawalo mu sie multi.

To tyle gwoli wyjasnienia.

pzdr

Rostek

Markuss1

No więc prawda jest taka:
Mam Wiwę 238b i mogę nagrywać *wielosesyjnie tylko i wyłącznie płytki dvd-RW *(do wielokrotnego nagrywania – jakby ktoś nie wiedział, co oznacza "RW"). Zwykłe "DVD+R" czy "DVD-R" nagrane wielosesyjnie nie będzie odczytane przez Wiwę, ew. odczyta tylko pierwszą sesję.
Polecam więc zaopatrzyć się w dobrą płytkę DVD RW i heja z tym koksem – można nagrywać wielosesyjnie i mazać do woli !!!!!!
Nie wiem jak na innych Wiwkach, ale przypuszczam, że będzie tak samo i nie powinien tu mieć znaczenia wgrany soft.
Jak mi się jakiś film podoba, to dopiero wtedy przegrywam go na zwykłą płytkę DVD.
Pozdro!

Zawodowiec

Może się powtarzam w ramach wątku, ale WIWA czyta przynajmniej 2 pierwsze sesje Data-DVD (CD – nie sprawdzałem).
Niechcący sprawdziłem to nagrywając jakiś czas temu z TV mój ulubiony serial i po prostu dogrywając po 2 odcinki na płytę DVD+R (dla dociekliwych TDK: ECC-04). Odtwarzacz widzi pliki nagrane w 3 pierwszych sesjach-kolejnych już niestety nie. Filmy miały tak po 350MB, czyli po 700MB na sesję. Po włożeniu tej płyty odtwazracz mieli nią kilka razy dłużej, niż standardowo.
Wygląda po prostu na to, że napęd w odtwarzaczu WIWA zachowuje się zgodnie ze starą normą, która mówiła, że sesje mają się rozpoczynać poniżej 2GB na płycie. Dalej już nie sprawdza. Zrobię jeszcze test na DVD+RW i dam znać jakie wyniki. Sesji na płytkach CD nie sprawdzam, bo przy ich pojemności szkoda zachodu.
Rostek – może też sprawdzisz?

rostek2

to widac kazdy z nas ma inna WIWKE, bo moja nie czyta plyt multisesyjnych i tyle :-(

pzdr

Rostek

arczibandit

> Mam Wiwę 238b i mogę nagrywać wielosesyjnie tylko i wyłącznie płytki
> dvd-RW [/b](do wielokrotnego nagrywania – jakby ktoś nie wiedział, co oznacza
> "RW"). Zwykłe "DVD+R" czy "DVD-R" nagrane wielosesyjnie nie będzie odczytane
> przez Wiwę, ew. odczyta tylko pierwszą sesję.

Ja mam WIWĘ 238U i potwierdzam – multisession tylko na DVD-RW!

Proszę czekać…