KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Dekodery dzwieku w WIWA 128 17
ulmoz

Witam.

Bylem juz zdecydowany na zakup nowej WIWY 128, ale dzisiaj ojciec podrzucil mi nowa gazetke REAL’a w ktorej znajduje sie zestaw kina domowego THOMSON DPL 912 (http://www.allegro.pl/item93508619_dpl912vd_z_divx_raty_0_hit_transport_gratis_w_wa.html).
Jego argumentem jest to, ze odtwarzacz thomsona posiada dekodery DTS, Dolby Digital ® i Dolby Prologic II® oraz Progresive Scan. Poza tym przekonuje mnie ze za 500zł mam juz caly zestaw z glosnikami.

Czy nowa WIWA posiada te dekodery (ogolnie jakie dekodery posiada?)? Co to jest w ogole progresive scan i czy wiwa go ma? Za jaka kase mozna kupic przyzwoite glosniki 5.1 do kina domowego?

Dzieki za odpowiedzi.

Grzegorz_Derebecki

> ulmoz o 2006-03-21 00:20:53 napisał:
>
> Witam.
> Bylem juz zdecydowany na zakup nowej WIWY 128, ale dzisiaj ojciec podrzucil mi
> nowa gazetke REAL’a w ktorej znajduje sie zestaw kina domowego THOMSON DPL 912
> (http://www.allegro.pl/item93508619_dpl912vd_z_divx_raty_0_hit_transport_gratis_w_wa.html).
>
> Jego argumentem jest to, ze odtwarzacz thomsona posiada dekodery DTS, Dolby
> Digital ® i Dolby Prologic II® oraz Progresive Scan. Poza tym przekonuje mnie
> ze za 500zł mam juz caly zestaw z glosnikami.
> Czy nowa WIWA posiada te dekodery (ogolnie jakie dekodery posiada?)? Co to jest
> w ogole progresive scan i czy wiwa go ma? Za jaka kase mozna kupic przyzwoite
> glosniki 5.1 do kina domowego?
> Dzieki za odpowiedzi.

Wiwa napewno posiada Dolby Digital ® i Dolby Prologic II® co do DTS nie jestem pewien ale poprzednie modele (238B) posiadały ten dekoder nawet po wyjściu analogowym. Możesz miec problem z napisami w tym odtwarzaczu. Powiem szczerze ze do dziś dokładnie nie wiem co to jest progresive scan (niby poprawia jakość obrazu) wiwy, bellwoody itp podobno to mają. Wiwa dodatkowo posiada specjalny skaler rozdzielczości jednak przydatne to jest raczej w lepszych TV (LCD). Przyzwoite glośniki to wydatek ok 1400zł już z amplitunerem :) chyba, że wolisz głośniki komputerowe to zobacz na sklep.komputronik.pl

PS. z DTS’u raczej nie skożystasz jeśli nie masz koncertów na DVD. Zaden mi znany film nie ma ścieżki wyłącznie w DTS chodz może takie są (mowa tu tylko o DVD bo xvidy czy divxy napewno DTS nie maja ;P)

Pozdrawiam:)

jarod

Grzegorz co mialeś na myśli pisząc "Możesz miec problem z napisami w tym odtwarzaczu. " Czy chodzilo Ci o Wiwe 128 czy o tego Thomsona??

Grzegorz_Derebecki

> jarod o 2006-03-21 00:49:07 napisał:
>
> Grzegorz co mialeś na myśli pisząc "Możesz miec problem z napisami w tym
> odtwarzaczu. " Czy chodzilo Ci o Wiwe 128 czy o tego Thomsona??

O Tomsona bo gdzies wyczytalem ze jest na MTK wiec Wiwa napewno ma większą swobode w nazewnictwie napisów. Nie używałem tego sprzętu więc nie wiem wogole jak radzi sobie w polskich realiach np czy obsługuje coraz popularniejsze MPL2? itp..

tomekp

> Grzegorz Derebecki o 2006-03-21 00:40:02 napisał:
>
> Wiwa napewno posiada Dolby Digital ® i Dolby Prologic II® co do DTS nie jestem
> pewien

WIWA 228 ma również DTS na wyjściu analogowym, DPL II sprawuje się dobrze, czy ma progresywne skanowanie … do dziś nie wiem

w DTS nie tylko koncerty ale i filmy, mam kilka i wiwa gra OK w tej kwestii.

Co do zakupu sprzętu – tnąc koszty – polecam jednak WIWE plus zestaw głośników 5.1 własnie po wersyfikacji na sklep.komputronik.pl….
polecam Logitech X-530 lub Creative T6060

pozdr
Tomek

ulmoz

A mozna gdzies uzyskac jakies potwierdzenie tego ze WIWA 128 posiada wymienione przez Was dekodery dzwieku? Nigdzie w specyfikacji tego nie znalazlem, a same slowa ojcu nie wystarcza ;)

Grzegorz_Derebecki

> ulmoz o 2006-03-21 10:02:23 napisał:
>
> A mozna gdzies uzyskac jakies potwierdzenie tego ze WIWA 128 posiada wymienione
> przez Was dekodery dzwieku? Nigdzie w specyfikacji tego nie znalazlem, a same
> slowa ojcu nie wystarcza ;)

Ojciec nie musi wierzyć możesz zamówić i jak w ciągu 10 dni się nie spodoba oddać bez podania przyczyny :) Dolby Digital ® posiada chyba każdy odtwarzacz bo bez niego nie dało by się praktycznie żadnego DVD obejrzec. Dolby Prologic II® występuje w wiwie widziałem te opcje w ustawieniach.

Wiem ze inne wiwy maja jednak tej nie testowalem pod tym kontem wiec nie chce nikomu skłamać, może ktoś inny przetestuje:)

tomekp: jakie filmy są TYLKO w DTS?

mastaJ

> Grzegorz Derebecki o 2006-03-21 10:45:24 napisał:
>
> Ojciec nie musi wierzyć możesz zamówić i jak w ciągu 10 dni się nie
> spodoba oddać bez podania przyczyny :) Dolby Digital ® posiada chyba każdy
> odtwarzacz bo bez niego nie dało by się praktycznie żadnego DVD obejrzec.
> Dolby Prologic II® występuje w wiwie widziałem te opcje w ustawieniach.
> Wiem ze inne wiwy maja jednak tej nie testowalem pod tym kontem wiec nie chce
> nikomu skłamać, może ktoś inny przetestuje:)
> tomekp: jakie filmy są TYLKO w DTS?

*niestety nie jest tak różowo, jeśli odtwarzacz nie posiada dekodera DD to film owszem da się obejrzeć ale np. w zwykłym stereo.
Dekoder DD ma raczej na pewno taki odtwarzacz, który ma wyjście analogowe 5.1 (6 chinchów) bo wtedy sam odtwarzacz (czyli jego dekoder DD) musi zająć się rozbiciem sygnału audio na 6 kanałów.
Jeśli zaś urządzenie ma tylko wyjście optical i coaxial to dekodera DD raczej nie ma i chcąc z niego uzyskać efekt 6 kanałowy musimy posiadać zewnętrzny dekoder, który rozbije sygnał audio na 6 kanałów.
Wtedy między DVD a urządzeniem posiadającym dekoder (np. amplituner) leci sobie jeden kabelek albo optyczny albo coaxial i dopiero z dekodera zaczyna się gąszcz kabli do poszczególnych głośników. *

co do filmów z DTSem to z reguły mają one jeszcze osobną ścieżkę DD 5.1

Pozdrawiam MastaJ

Grzegorz_Derebecki

> mastaJ o 2006-03-21 12:02:24 napisał:
>
> niestety nie jest tak różowo, jeśli odtwarzacz nie posiada dekodera DD to
> film owszem da się obejrzeć ale np. w zwykłym stereo.
> Dekoder DD ma raczej na pewno taki odtwarzacz, który ma wyjście analogowe 5.1
> (6 chinchów) bo wtedy sam odtwarzacz (czyli jego dekoder DD) musi zająć się
> rozbiciem sygnału audio na 6 kanałów.
> Jeśli zaś urządzenie ma tylko wyjście optical i coaxial to dekodera DD
> raczej nie ma i chcąc z niego uzyskać efekt 6 kanałowy musimy posiadać
> zewnętrzny dekoder, który rozbije sygnał audio na 6 kanałów.
> Wtedy między DVD a urządzeniem posiadającym dekoder (np. amplituner) leci
> sobie jeden kabelek albo optyczny albo coaxial i dopiero z dekodera zaczyna
> się gąszcz kabli do poszczególnych głośników.

No ale po co dekoder DD w sprzecie który nie ma 5.1 wyjść? Wiwa 128 ma ten dekoder i ma wyjscia 5.1

> co do filmów z DTSem to z reguły mają one jeszcze osobną ścieżkę DD 5.1
> Pozdrawiam MastaJ

Dokładnie więc nadal brak przykładu filmu który ma tylko DTS :)

tomekp

> Grzegorz Derebecki o 2006-03-21 10:45:24 napisał:

> tomekp: jakie filmy są TYLKO w DTS?

oj nie rozumiem – a ja kie to ma znaczenie dla WIWY.
Jeśłi film na np. 2 ścieżki audio dd 5.1 i dts to przełączam się między nimi.
Różnica w odbiorze jest znaczna.
wg. mnie odtwarzacz dvd który ma mieć wbudowany dekoter musi miec i DD i DTS, inaczej mija się to z celem,
dawno np. nie widziałem amplitunera który dekodował by tylko DD a DTSu już nie.

WIWA po analogu podaje DD i DTS, ale to też zależy od ver. softu, ostatni jest 156 z WMA ale bez DTSu lub z DTS em ale bez WMA. (po analogu)

co do DPLII chodzi łanie i wg. mnie zgodnie ze specyfikacją na dolby.com (o ile można to ocenić)

do pełni szczęscia w wiwie brakuje mi tylko regulacji natężenia siły głosu na poszczególnych kanałach, oczywiście korzystając z wyjścia analogowego 5.1.

pozdr.
Tequilla

mastaJ

> Grzegorz Derebecki o 2006-03-21 12:27:07 napisał:
>
> No ale po co dekoder DD w sprzecie który nie ma 5.1 wyjść? Wiwa 128 ma ten
> dekoder i ma wyjscia 5.1> Dokładnie więc nadal brak przykładu filmu który > ma tylko DTS :)

o jakim urządzeniu teraz myślisz pisząc, że ma dekoder i nie ma wyjść 5.1 analogowych?
Wiwa 128 ma ten dekoder i ma wyjścia 5.1 – moim zdaniem właśnie dzięki temu ma te wyjścia 5.1 analogowe, że ma dekoder.
Zaryzykuję stwierdzenie, że Wiwa 138 nie ma tych wyjść bo nie ma dekodera.

Pozdrawiam MastaJ

Szymon111

Sprzęt nie musi mieć wyjść 5.1.Ma za to 5.1 po optyku lub coaxialu.

tomekp

> Szymon111 o 2006-03-22 13:35:52 napisał:
>
> Sprzęt nie musi mieć wyjść 5.1.Ma za to 5.1 po optyku lub coaxialu.

eeee,
no chyba kłaniają się podstawowe informacje z dziedziny przesyłania dźwięku audio w systemach kina domowego

mastaJ

> Szymon111 o 2006-03-22 13:35:52 napisał:
>
> Sprzęt nie musi mieć wyjść 5.1.Ma za to 5.1 po optyku lub coaxialu.

pewnie, że nie musi – bo kto go zmusi?
napisz lepiej jak mógłby nie mieć 5.1 po optyku i coaxialu

Szymon111

Sorry.Chodziło mi o wyjścia 5.1 po analogu.

Szymon111

PS. Na Allegro jest Wiwa 128 pokazana od tyłu .Ma 5.1 po analu .

Grzegorz_Derebecki

> Szymon111 o 2006-03-23 09:30:26 napisał:
>
> PS. Na Allegro jest Wiwa 128 pokazana od tyłu .Ma 5.1 po analu .

No ale nikt temu nie zaprzecza, że WIWA 128 ma 5.1 po analogu jedynie rozmawiamy o dekoderach dzwięku czy odtwarzacze bez 5.1 po analogu takowe posiadają.

mastaJ

> Grzegorz Derebecki o 2006-03-23 10:29:27 napisał:
>
> No ale nikt temu nie zaprzecza, że WIWA 128 ma 5.1 po analogu jedynie
> rozmawiamy o dekoderach dzwięku czy odtwarzacze bez 5.1 po analogu takowe
> posiadają.

Nawet jeśli posiadają (nie grzebałem w żadnym odtwarzaczu by to sprawdzić) to moim zdaniem nie jest on wykorzystywany.

Pozdrawiam MastaJ

Proszę czekać…