FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Kino azjatyckie 20
Sarion

Witam,

jako nowy na forum chcialem zlapac kontakt z ludzmi, ktorzy tak jak ja kochaja kino azjatyckie. Licze na to, ze ktos sie odezwie i poda swoje tytuly, czyli filmy tegoz kina, ktore spodobaly mu sie najbardziej (moze czegos nie widzialem:). Ponizej moje typy, czekam na to, kto sie dopisze i tym samym rozszerzy ten katalog:)

1. Azumi
2. Hard Boiled
3. Better Tomorrow
4. Shinobi
5. Shadowless sword
6. Bittersweet life
7. My sassy girl
8. 2009 Lost memories
9. TaeGukKi (Brotherhood of War)
10. Sword in the moon

pozdro dla wszystkich filmowych maniakow

Sarion

srebrny

Azumi swietny film druga czesc o wiele gorsza ostatnio zdarzylo mi sie ogladnac Breaking News tez nawet nawet polecam takze Battle Royale

leprechan

ja lubuje w anime. samurai champloo, bleach itp, moge ogladac non stop, ale bardzo czesto czasu brakuje i juz takiego naruto nie moglem obejrzec… bo szczerze mowiac to sie nawet nudne robi po 60 odcinku :p

szarlej

ja bym dodał pare komedi ze Stephenem Chow
– Shaolin Soccer
– King of Beggars
– Chinese Odyssey 1, 2
a do tego
– Musa (Warrior)
– Hosue of Flying Daggers
– Hero
– Jumeogi unda (Crying Fist)
– God of gamblers
– Fearless
– Bang Rajan
a na koniec pare filmików z moją ulubiona aktorką
– Zielona herbata (Lü cha)
– Jade Goddess of Mercy (Yu guanyin)
– Wojownicy nieba i ziemi (Tian di ying xiong)
– Time to love (Qing ren jie)

Azumi mi sie nie podobało. Generalnie japońskie kino mi się tak bardzo nie podoba jak chińskie

lettoo

Witam
Też jestem fanem kina azjatyckiego,uwielbiam taki specyficzny czar tych filmów.
Polecam min.:
01. Il Mare (w tym miesiącu na podstawie tego filmu ukazuje sie wersja amerykanska z Keanu Reevsem i Sandrą Bullock pt. Dom Nad Jeziorem osobiscie nie wierze by dorównał orginałowi)
02. …Ing
03. The Last Day Of The Universe
04. 3 Iron
05. Windstruck
06. Taegukgi

Pozdrawiam

leprechan

rzeczywiscie jak moglem zapomniec o hero, dom latajacych sztyletow, zatoichi, shaolin soccer :D

matt

doceniam azjatyckich tworcow, jeden z nowszych , ktory mi sie spodobal Shutter (chociaz koncowka jest beznadziejna, rezyser i scenarzysta nie uniesliciezary jaki sami sobie narzucili), a co do jednego z najslabszych azjatyckich filmow to chyba Shaolin Soccer

Sotek

Od siebie dodam jeszcze Takeshis, Sex is Zero, One Missed Call, R Point, Dolls, Nobody knows, Visitor Q, A Tale of Two Sisters, "Tora, tora, tora", Returner, Casshern, "Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna", Zatoichi, no i żeby zbytnio nie przynudzać wszystkie filmy Kurosawy, które miałem do tej pory przyjemność obejrzeć. Mógłbym jeszcze tego troche wymienić, ale te produkcje najbardziej utkwiły mi w pamięci.

Sarion

No, tu sie niestety musze zgodzic – o ile pierwsza czesc jest praktycznie doskonala, to "dwojka" to juz jest inny rezyser i to widac, film jest slaby, zero napiecia, beznadziejna akcja, nudy i az zalosc bierze…a szkoda

wiec jak ktos widzial "Azumi" to niech sobie nie psuje smaku ogladaniem drugiej czesci – sama Aya Ueto nie wystarczy niestety…:(

Sarion

> szarlej o 2006-06-30 21:35:37 napisał:
>
> ja bym dodał pare komedi ze Stephenem Chow
> – Shaolin Soccer
> – King of Beggars
> – Chinese Odyssey 1, 2

widzialem "KungFu Hustle" i w tym temacie to mi wystarczy:)
niezapomniany film, ale niestety na raz – taka konwencja

> a do tego
> – Musa (Warrior)

Musa – rewelacyjny, naprawde – Zhang Zyi’a jak zawsze swietna, chociaz tutaj to nie ona walczyla:)
I w sumie – bo nie rzucilo mi sie jakos w oczy – ktory to w ogole byl ten Musa? Ten kolo z wlocznia? :)

> – Hosue of Flying Daggers

9/10 – czyli 9 na 10 mozliwych puntkow

> – Hero

no, tu jakies 12 na 10 mozliwych :)

> – Jumeogi unda (Crying Fist)

ooo, tego nie znam?
to cos takiego jak "Fighter in the wind" ?

> – God of gamblers
> – Fearless

no, ostatni Jet Li ruluje :)
zreszta, ja go juz lubilem od "Klasztoru Shaolin" – mial wtedy 16 lat chyba, ale juz wtedy rzadzil:)

> – Bang Rajan

???
cos wiecej na temat tego tytulu?

> a na koniec pare filmików z moją ulubiona aktorką
> – Zielona herbata (Lü cha)
> – Jade Goddess of Mercy (Yu guanyin)
> – Wojownicy nieba i ziemi (Tian di ying xiong)

"Wojownicy nieba i ziemi" – bylo super, ale po trailerze spodziewalem sie wiecej:)

> – Time to love (Qing ren jie)
> Azumi mi sie nie podobało. Generalnie japońskie kino mi się tak bardzo nie
> podoba jak chińskie

no, rzecz gustu :)

dzieki za nowe tytuly – juz sie sciagaja:)

Tytus

Polecam filmy Kurosawy np "Siedmiu samurajów" albo "Tron we krwi"!
Warto zapoznać się także z twórczością Kobayashiego!
Pozdrawiam!

szarlej

> matt o 2006-07-01 15:59:21 napisał:

> a co do jednego z najslabszych azjatyckich filmow
> to chyba Shaolin Soccer

chyba najsmieszniejszy ;)

nie zauważyłem mam nadzieje że nei zdubluje tytułów ale jeżeli chodzi o sceny walk to tylko
Tom Yum Goong
Ong-bak

rewelacja

pokyfudywise

sorry za odświeżanie, ale po co zakładać drugi temat jak ten jest dobry :D mam pytanie, może ktoś polecić jakiś dobry film azjatycki(najchętniej japoński), niekoniecznie musi być tam walka, ale, żeby był kręcony w azji, może być to komedia, przygodowy, akcji, ale bez jakiś dramatów i nie wiadomo jakich wyżymaczy łez. Mile widziane, aby było na nim widać realia, obyczaje orientalne, itd. Aby lepiej poznać mentalność tamtejszych ludzi :) pzdr

Camil21

jeśli chcesz aby były przedstawione obyczaje lub trochę historii to szczegolnie polecam film(nie japoński) ale kino wschodnie "Ostatni cesarz" lub "Ostatni samuraj"

morda64

Na mnie duże wrażenie wywarło kilka filmów w reżyserii Masaki Kobayashi (Harakiri, Bunt, Kwaidan), polecam je.

pokyfudywise

ale interesuję mnie teraźniejszość, nie historia.

morda64

To zainteresuj się twórczością Takashi Mike, kultowy reżyser japoński. Kręci dość brutalne filmy, coś w stylu Tarantine..

Czudi

Nie wiem jak z obyczajami, ale filmy przedstawiają współczesną Japonię. Mały szkopuł w tym, że w Polsce są raczej nieosiągalne. Największe szanse z Sonatą

http://fdb.pl/film/156275-tokijska-sonata
http://fdb.pl/film/179468-tokyo
http://fdb.pl/film/181054-map-of-the-sounds-of-tokyo

kamil_ka

A ja Ci polecam filmy Takashiego Miike, którego pokazał mi Centralny (dzięki i pozdro) , a w szczególności Piętno z cyklu MISTRZOWIE HORRORU, tylko ostrzegam, jest mocno kwasowy, jak zresztą wszystkie filmy tego reżysera.

Patryk_Tokarek

Świetne kino azjatyckie – seria Death Note oraz ostatnio Okuribito (Departures) nagrodzony Oskarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Iqqa

Takashi Miike to akurat nakręci wszystko i w każdym gatunku, więc zamykanie go pod szufladką z "dziwnymi" filmami jest zbytnim uproszczeniem ;)

Proszę czekać…