KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Porównanie Korr vs Wiwa238U usb 3
jurekiteresa

Witam
Byłem dzisiaj w sklepie i testowałem tą nową wiwę.
Jako posiadacz Korra potestowałem ją pod kątem funkcji które chciałbym zmienić w Korrze a które powinny być w takim nowym dvd jakim jest Wiwa 238U usb.
Do rzeczy:
- czytanie różnych badziewnych płyt
cd,cd-rw mniej więcej to samo.
dvd-r,dvd+r,dvd+rw,dvd-rw Korr czyta praktycznie wszystkie które testowałem. Wiem które się nie czytają w innych dvd i z nimi Wiwa ma problemy.
Jakieś 50% dvd+-r i 30 % dvd-rw+rw, czyli standardowy badziewny czytnik z dvd.
Kiepsko i to kiepsko z tą wiwą pod kątem płytek Sad(
- pilot fajny czarny ale bardzo mały, strasznie płaski, zasięg ok
- obsługa MP3, jak dla mnie bardzo fajna. Można włączyć autostart mp4 i wsio sie uruchamia jeśli włoży się płytke do odtwarzacza. Odtwarza się pierwszy plik w root i leci po każdym katalogu.
Możliwość odtwarzania mp3 za pomocą next track previous trac.
Czyli ustawiamy autostrat mp4, powtarzanie dysku tylko raz i potem kolejne płyty bedą same stratowały (filmy również)
Niestety dalej nie można zmieniać folderów z plikami mp3 bez włączenia TV:(( ale to byłaby pełnia szczęścia.
- Napisy mają fajniejszę czcionke niż w Korrze, wielkość też jakby lepsza no i wielka zaleta Wiwy wybór dowolnych napisów na płytce.
Korr wiadomo praktycznie siekiera – ta sam nazwa pliku avi i txt z drobnymi szczegółami.
- obraz porównywalny
-dźwięk porównywalny ale w wiwe mniejsze możliwości usatwień barwy dźwięku, jest equalizer ale jakiś taki słaby.
-podgląd obrazu podczas przewijania filmu Wiwa słabiej -duże skoki obrazu.
USB -R E W E L A C J A Smile))))))
To jest piękna sprawa, miałem zdjęcia,mp3.divxy i tak samo pierwszy plik uruchamia się zaraz po włożeniu pendriva, nic się nie zacina, nie zawiesza -REWELKA
Śmiga to pięknie i myślę że jeśli będzie taki korr jaki jest + usb go kupie.

Generalnie kompilacja czytnika dvd z Korra, opcji mp3,napisów z Wiwy, obsługi USB z Wiwy i mamy idealny odtwarzacz DIVX Smile)))
Panie Proabit do dzieła.
Jakby takie cudo kosztowało nawet 350 zł to bym na pewno kupił.

Jurek

Neo10

mi by tam wystarczyla wiwa 128 z usb ;] bo 238 jest dlamnie przyduza a w wiwie 128 nadal jest troche zbednego miejsca takze napewno dalo by sie tam upchnac usb ;] takze proabit upychac upychac to moze znow kupie kolejna juz chyba 4 wiwe od grudnia hehe ;]

no moze jakby dolozyli mozliwosc przegladania mp3 podczas odtwarzania mp3 ;]

no i poprawili ciagle nagrzewajacy sie zasilacz ktory sie grzeje nawet jak wiwa jest w stanie czuwania ;]

rostek2

Jedyna wada WIWY 128 w stosunku do Bellwooda jest to, ze jesli masz na plytce mnostwo roznych filmikow (mpg, avi) w roznych formatach video – w bellwoodzie jesli odtwarzacz nie rozpozna jakiegos formatu – przechodzi dalej i normalnie odtwarza – natomiast WIWA natrafiajac na nierozpoznawalny plik po prostu sie wiesza i trzeba restartowac odtwarzacz.

Reszta to jest to samo co Bellwood.

pzdr

Rostek

szwajcar

A mam pytanie dotyczące mp3.
Czy można się poruszać po plikach/folderach nie przerywając odtwarzania bieżącego utworu?

Proszę czekać…