KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Problem z odtwarzaniem niektorych DVD w Wiwie 128 5
p911

witam

od jakiegos tygodnia jestem (mam nadzieje ze szczesliwym) posiadaczem Wiwy 128.
sprzet calkiem fajny ale niestety po 2 dniach padl uklad zasilania. wczoraj wymienilem na nowy egzemplarz jednak w trakcie testowania pojawil sie problem: nie da sie prawidlowo odtworzyc niektorych plyt DVD (a konkretnie 2 testowanych przeze mnie plyt z kolekcji Gazety Wyborczej, pozostale 5 testowanych (rozne: plusy, minusy, tloczone) przeze mnie dzialaly prawidlowo, takze jpg, mp3, avi, mpg i audio wydaja sie byc odtwarzane prawidlowo).
po wlozeniu takiej plyty odtwarzacz dlugo "mysli" i kreci plyta a nastepnie pojawiaja sie takie przypadki: 1. wiesza sie;
2. odtwarza ale na ekranie jest sporo czarnych duzych kwadratow (ok. pol ekranu w losowych miejscach);
3. raz pokazal mi zawartosc VIDEO_TS.
raz na kilkanascie prob (wyjecie i ponowne wlozenie plyty) udalo mi sie poprawnie uruchomic film (razem z menu i dodatkami).
dodam jeszcze ze w poprzednim egzemplarzu (tym przed wymiana) plyta ta chodzila bez problemu.
czym te problemy moga byc spowodowane (soft, jakas awaria ukladu optycznego, dekodujacego?)?

z gory dziekuje za wszelkie sugestie
pozdrawiam
p911

mastaJ

nie wiem czym to jest spowodowane ale wiem, że znów czeka Cię serwis.

braczek1

Ja też jestem ale nieszczęśliwym posiadaczem wiwy 128. większą częś płyt z którymi świetnie radziła sobie wiwa 228 ta nowa sobie nie radzi , objawy takkie same jak u ciebie. Chodzą bez problemów orginalne DVD."Komputerowe" mieli i mieli i jak otworzy katalogi to nie otwiera filmu, 228 radziła sobie z tymi płytami bez problemów i nie wiem co robic mam ją dwa dni i niezły w***w bo stara mnie ani razu nie zawiodła a już ją obiecałem rodzinie.
moja ma oprogramowanieVER080:0202
Pozdrawiam może ktoś coś poradzi?

mastaJ

> braczek1 o 2006-03-21 22:09:42 napisał:
>
> Ja też jestem ale nieszczęśliwym posiadaczem wiwy 128. większą częś płyt
> z którymi świetnie radziła sobie wiwa 228 ta nowa sobie nie radzi , objawy
> takkie same jak u ciebie. Chodzą bez problemów orginalne DVD."Komputerowe"
> mieli i mieli i jak otworzy katalogi to nie otwiera filmu, 228 radziła sobie z
> tymi płytami bez problemów i nie wiem co robic mam ją dwa dni i niezły w***w
> bo stara mnie ani razu nie zawiodła a już ją obiecałem rodzinie.
> moja ma oprogramowanieVER080:0202
> Pozdrawiam może ktoś coś poradzi?

jasne, że coś poradzimy – wymienić na inny sprawny egzemplarz – wierz mi to pomaga :)

taki1

Ja również nabyłem nową WIWE 128 i mam identyczne problemy z niektórymi filmami DVD. Z jednym XVIDEM tez mam problem – na początku (5sekund) film jest normalny a poźniej obraz jest bardzo rozmazany. Jest to mój pierwszy stacjonarny odtwarzacz i jestem baaaardzo zawiedziony. Z napisami tez juz zauważyłem problemy (przy Różowej panterze) przez pare minut jest dobrze, później juz napisy nie pasują do filmu (na komputerze jest OK), przerobilem jes do formatu *srt i już było dobrze. Nie wiem co z tym badziewiem teraz zrobic :(

Neo10

umnie takze wszystkie divixy skladaja sie jakby z centymetrowych pionowych paskow ;D z ktorych robi sie obraz ale widac ze to paski :( casem tez niechce czytac niektorych plyt ktore na 238b ktora takze posiadam choda bez problemu choc ostatnio jest coraz lepiej ;] moze sie wyrobi

tak ogolnie to widze ze proabit wydal wiwe z softem zrobionym na czas i totalnie niedopracowanym

glowne minusy:

glownie odczowam brak zamiany 2.0 na 5.1 przy divixach/xvidach itp… z mp3 a nawet wsumie przy dzwieku w ac3 tez tylko 2 glosniki graja ;(

slabo dekoduje divixy – te paski pionowe

przy ustawieniu na male napisy ciagle wlacza sie niebieskie tlo

podsumowujac jak narazie bardziej polecam 238b ;]

Proszę czekać…