KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 128 - fatalna jakość obrazu 23
TomX

Witam!!

Zachęcony pierwszymi recenzjami zdecydowałem się na zakup odtwarzacza WIWA 128. Dziś sprzęt został odebrany i właśnie zacząłem go testować. Pierwsze wyniki nie są zbyt optymistyczne, rzekłbym nawet że jakość obrazu którą oferuje mój odtwarzacz jest fatalna. Wszystkie włączone filmy (DivX, XviD a nawet DVD), są jakby "rozmyte", a na dodatek po przełączeniu w tryb 16:9 na kontrastowych obrazach widać dziwne "artefakty" w postaci poziomych linii powstałe jakby na wskutek rozrzerzenia (?) obrazu.

Pokusiłem się o podłączenie do TV wysłużonej WIWY 228B i porównanie obrazu z obu urządzeń (ten sam film włączony jednocześnie na obu odtwarzaczach). Różnica jest KOLOSALNA (na korzyść "starocia" 228B) !!!! Przez moje ręce przewinął się swego czasu także odtwarzacz KORR, który miałem okazję zamówić dla rodziny i z tego co pamiętam jakość obrazu była na nim lepsza niż na WIWIE 228B (zamawiająć WIWĘ 128 miałem nadzieję że jakością obrazu dorówna on KORRowi). Odtwarzacze podłączałem zarówno przez złącze euro jak i svhs, TV to panoramiczny Thomson Scenium 100 hz.

Próbowałem zrobić zdjęcie porównawcze, niestety nie jest to łatwe zadanie. Przedstawiam jednak 2 zdjęcia na których słabo, ale jednak widać różnicę. Górny obraz to "mydło" 128, dolny to "brzytwa" 228B ;-)

http://images2.fotosik.pl/40/3p72n23n90civo4u.jpg

http://images3.fotosik.pl/40/s8lx76vndl6qevp1.jpg

Zdjęcia były robione ze statywu więc "rozmazanie" które widać nie jest efektem "poruszonego zdjęcia" – w rzeczywistości różnica jest jeszcze bardziej widoczna !

Jeżeli ktoś ma dostęp do dwóch różnych odwarzaczy (WIWA, KORR) proszę o porównanie jakości obrazu i wypowiedzenie się w tym temacie.

Wyczytałem na forum że istnieje możliwość odesłania odtwarzacza w ciągu 10 dni. Jeżeli jest to prawda to najprawdopodobniej zdecyduję się na zwrot sprzętu i poczekam na nową dostawę KORRa (a szkoda bo wygląd i rozmiary nowej wiwy bardzo przypadły mi do gustu :( ).

EDIT: podczas dalszych testów zauważyłem że po włączeniu pauzy nie działa fukcja STEP (po naciśnięciu przyciusku odtwarzacz wznawia film). Kolejną sprawą jest tacka napędu która nie wsuwa się samoczynnie po jej popchnięciu (mechanizm nie wciąga tacki, trzeba używać jedynie przycisków: na pilocie i w obudowie).

pozdrawiam
zawiedziony posiadacz WIWY 128 :-(

P.S. Jak wygląda procedura zwrotu sprawnego(?) sprzętu ?

jarod

No to ciekawe masz spostrzeżenia. A inni użytkownicy mogą to potwierdzić? Jestem zainteresowany nową Wiwą, ale z każdą taką opinią coraz mniej :-). Mialem przez 4 dni Korra i obraz byl rewelacyjny, ale oddalem go ze względu na znane problemy z napisami i duże gabaryty (meble nie przystosowane :-)) Caly czas malo inforamcji i opinii o nowej Wiwie w internecie, takze jeszcze poczekam troszkę – moze bellwood wypuści coś nowego. Pozdro

PS co do zwrotu sprzętu to jest to możliwe jeśli kupowaleś na odleglość (np przez internet) ale sklepy zastrzegają najczęściej że sprzęt nie może być użytkowany, także zadbaj o staranne zapakowanie go spowrotem. Co do kupna w zwyklym sklepie to kwestie zwrotu reguluje sklep (np w Tesco do 5 dni), co znaczy że nie zawsze jest taka możliwość.

TomX

kolejna sprawa – kolega Everest1978 w poście http://imdb.pl/forum/pokazTemat.php?tematId=f221 na moje pytanie o płynność przewijania w wiwie 128 odpowiedział cyt:
"Przewijanie divixów bardzo płynne i tu odtwarzacz Korr zostaje w tyle".

Jednak w moim odtwarzaczu przewijanie jest identyczne jak w starej wiwie ("żabie skoki") a do płynności z KORRa baaaardzo mu daleko.

Co do zakupu sprzętu to kupiłem go wysyłkowo, bezpośrednio w IMDB (Proabicie).

Anita_Nowakowska

> TomX o 2006-03-23 18:38:49 napisał:
(..)
> P.S. Jak wygląda procedura zwrotu sprawnego(?) sprzętu ?

Cześć,

masz 10 dni na zwrot bez podania żadnego powodu.
Z rzeczy formalnych, to przesyłkę wysyłasz na własny koszt do sprzedawcy (proabit sp. zo.o. – reszta danych w opisie produktu i karcie) opisując ją jako zwrot.
Do przesyłki należy dodać notkę wraz z danymi (adres, nr konta) koniecznymi do dokonania zwrotu pianiążków.

Pozdrawiam

TomX

Pani Anito dziękuję za szybką odpowiedź. Przed ostatecznym dla mnie krokiem jakim będzie zwrot sprzętu chciałbym się dowiedzieć czy inni użytkownicy zaobserwowali podobne do moich objawów. Być może mój egzemplarz jest uszkodzony i wystarczy wymiana (lub naprawa) na nowy/sprawny (jak już wspomniałem wygląd i gabaryty bardzo przypadły mi do gustu).

W sumie jak do tej pory zakupiłem w Państwa firmie już 5 odwarzaczy (4 wiwy + 1 korr), a obecna wiwa jest 6 sprzętem i jak na razie tylko do niej mam zastrzeżenia.

pozdrawiam
serdecznie

P.S. Czy w razie "ostateczności" istniała by możliwość wymiany wiwy 128 na korra z zapowiadanej niedługo dostawy ?

zkk

hmm bardzo dziwne ze ty widzisz gorszy obraz na 128, na załączonych przez ciebie zdjęciach moim zdaniem wiwa 128 lepiej wyglada. Kupiłem ją2 dni temu i byłem wręcz pozytywnie zaszokowany jakością divixów szczególnie starych gdzie sie upychało 2 godziny filmu w ok 600 mb. A nowe filmy w xvidzie np "wyspa" wydana na 2 plytach z dzwiekiem AC3 wygląda jakby była na DVD !!. Tacka normalnie się wsuwa ręcznie. Jest tylko jedna wada czasami przy wczytywaniu filmu odtwarzacz sie zawiesz i trzeba go wyłączyc . Czy ktoś tez tak ma ??

TomX

> hmm bardzo dziwne ze ty widzisz gorszy obraz na 128, na załączonych przez
> ciebie zdjęciach moim zdaniem wiwa 128 lepiej wyglada.
Porównując jednocześnie obraz z obydwu moich odtwarzaczy widać na pierwszy rzut oka że ten z nowej wiwy jest bardzo rozmyty, przez co traci się wiele na szczegółach.
Zrobiłem wczoraj wieczorem eksperyment, odtworzyłem żonie film z wiwy 128 i jak dla niej jakość była dobra, powiedziała wręcz że się czepiam. Podłączyłem więc stary odtwarzacz i po włączeniu na nim tego samego filmu natychmiast zauważyła różnice przyznając mi tym samym rację.

> A nowe filmy w xvidzie np "wyspa" wydana na 2 plytach
> z dzwiekiem AC3 wygląda jakby była na DVD !!.
Faktycznie niektóre filmy divx/xvid nie różnią się od filmów DVD, tyle tylko że w obu przypadkach w moim przypadku brak im ostrości.

>Tacka normalnie się wsuwa ręcznie.
tzn wciskasz delikatnie i automatycznie wsuwa się do środka ? u mnie to nie działa.

> Jest tylko jedna wada czasami przy wczytywaniu filmu odtwarzacz
> sie zawiesz i trzeba go wyłączyc . Czy ktoś tez tak ma ??
mój się nie zawiesza, jedynie podczas odtwarzania płyt z MP3 i przewijaniu ich "kursorem" wiwa potrafi się na krótką chwilę przytkać. Być może jest to spowodowane próbami odczytu danych z poszczególnych plików (tych które są wyświetlane z prawej strony okienka z listą pliku).

W menu wiwy 128 jest jedna literówka – przy przełączaniu powtarzania (repeat) w pewnym momencie jest PILK zamiast PLIK ;-)

Zdecydowalem się na odesłanie sprzętu w poniedziałek z zaznaczeniem aby w serwisie sprawdzili jakość wyświetlanego obrazu. Jeżeli w moim przypadku występuje wada fabryczna poproszę o wymianę sprzętu na nowy, w przeciwnym razie odbiorę pieniążki i poczekam na nową dostawę KORRa.

pozdrawiam

Everest1978

Prawdopodobnie trafiłes na jakiś wybrakowany model , w kazdej dostawie znajdzie sie kilkanaście bubli, ja jak narazie niemam problemów z tym odtwarzaczem. Odnośnie tacki wsuwanej ręcznie, u mnie lekkie dotkniecie i zamyka sie bezproblemowo, odnośnie jakości obrazu wszystko jak najbardziej OK zero rozmazywania- rozmywania. Odradzałbym zakup odtwarzacza Korr z nowej dostawy ponieważ miałem taki i musiałem oddać ponieważ niestety niemiał DTSu , w serwisie powiedzieli że próbuja sobie z tym jakoś poradzić czyli albo będzie albo nie, z sugestia że może to troszeczkę potrwać taka informacja z serwisu.

GreG

> jarod o 2006-03-23 20:07:28 napisał:
>
>
> PS co do zwrotu sprzętu to jest to możliwe jeśli kupowaleś na odleglość
> (np przez internet) ale sklepy zastrzegają najczęściej że sprzęt nie może
> być użytkowany, także zadbaj o staranne zapakowanie go spowrotem. Co do kupna
> w zwyklym sklepie to kwestie zwrotu reguluje sklep (np w Tesco do 5 dni), co
> znaczy że nie zawsze jest taka możliwość.

Na opakowaniu napisane jest, że odtwarza HDTV, co nie jest prawdą. W związku z tym możesz zwrócić odtwarzacz na niezgodność towaru z umową. (potwierdzone u Pana Mecheckiego z serwisu Wiwy)

Pozdro.

mastaJ

> GreG o 2006-03-24 09:41:54 napisał:
>
> Na opakowaniu napisane jest, że odtwarza HDTV, co nie jest prawdą. W związku
> z tym możesz zwrócić odtwarzacz na niezgodność towaru z umową.
> (potwierdzone u Pana Mecheckiego z serwisu Wiwy)
> Pozdro.

gdzie pisze, że odtwarza HDTV? Jak dokładnie pisze?

Pozdrawiam MastaJ

GreG

> mastaJ o 2006-03-24 09:48:57 napisał:
>
> gdzie pisze, że odtwarza HDTV? Jak dokładnie pisze?
> Pozdrawiam MastaJ

*Jest napisane *
lol

Pierwszy punkt(z8).
Telefonicznie dostałem info, że "w tej chwili żaden odtwarzacz nie odtwarza rozdzielczości 1280×720", więc jest to ewidentne wprowadzanie w błąd. Na próbkach HD w tej rozdzielczości odtwarzacz zawiesza się.
edit.
Głównie dla HD kupiłem ten odtwarzacz!!!

Pozdr.

TomX

> Prawdopodobnie trafiłes na jakiś wybrakowany model , w kazdej dostawie
> znajdzie sie kilkanaście bubli

Uwierz mi bardzo bym chciał żeby tak było. Nadal jednak czekam na osobę która ma jednoczesny dostęp do 2 odtwarzaczy i zrobi porównanie podobne do mojego. :-D

ce_ar

> Przez moje ręce przewinął się swego czasu także odtwarzacz KORR, który
> miałem okazję zamówić dla rodziny i z tego co pamiętam jakość obrazu
> była na nim lepsza niż na WIWIE 228B (zamawiająć WIWĘ 128 miałem
> nadzieję że jakością obrazu dorówna on KORRowi).

bardzo ciekawe ja miałem dwa korr_y i na obu obraz był nie do przyjęcia nie tylko ze wzgledu na zakłócenia na obrazie, ale także mało kontrastowy obraz na filmach dvd, teraz mam wiwe 138b obraz dużo lepszy, fakt że na xvid potrafi przeskakiwać ale za to dvd bardzo dobry.

TomX

> ce_ar o 2006-03-24 21:58:11 napisał:
>
> bardzo ciekawe ja miałem dwa korr_y i na obu obraz był nie do przyjęcia nie
> tylko ze wzgledu na zakłócenia na obrazie, ale także mało kontrastowy obraz
> na filmach dvd

Do oglądania filmów dvd mam zestaw kina domowego. Wiwę kupiłem z myślą o divx i xvid, których to moje dvd nie odtwarza. Jak na razie po względem jakości obrazu (divx, xvid) nie widziałem nic lepszego od Korr’a (widocznie trafiłem na wyjątkowo dobry egzemplarz).

witax

ja mialem korra i mialem problemy z mp3 i plytami audio dzwiek falowal raz ciszej raz glosniej u znajomego tak samo

velchinaski

Ha dziwne bo mam 228 i 128 i nie widze żadnej róznicy tv SONY może koledzy fachowcy nie ustawili RGB bo jakoś nie widać u mnie żadnej różnicy ni w kolorze ni w obrazie :)
POZDRÓÓÓFFFKA

TomX

velchinaski a jak z przewijaniem ? u Ciebie przewija płynnie czy skacza jak w starej wiwce ?

Czytając Wasze posty powoli zaczynam dochodzić do wniosku że trafiłem chyba na uszkodzony egzemplarz. Przed chwilą przyniosłem Korra od brata, a być może za chwilę przejdę się do marketu gdzie od wczoraj trwa promocja wiwy 128 – kupię drugi egzemplarz (z możliwością zwrotu) i zrobię porównanie 4 playerów jednoczenie :-)

jarod

TomX, w jakim markecie masz promocję WIwy 128 i po ile jest? U mnie rozglądam się po okolicznych hipermarketach (Tesco, Carrefour, Auchan) i niestety stoją tam tylko wiwy 138B.

TomX

Właśnie jestem po zamianie odtwarzacza (nawet nie pytajcie jak to zrobiłem – hehe;-) i usterki opisane wcześniej nie mają już miejsca. Przed chwilą skończyłem porównywać jakość obrazu wiwy z KORRem i poza o wiele gorszym przewijaniem niczym się nie różnią :-) Tacka działa normalnie, nadal jednak nie działa funkcja STEP :-/
Jak na razie jestem wreszcie zadowolony.

Jarod w odpowiedzi na Twoje pytanie: nie wiem czy to zgodne z regulaminem podawać adresy sklepów gdzie wiwa kosztuje mniej niż u dystrybutora ale …. promocja jest w sieci sklepów PoloMarket za 169,99 zł (nie byłem jeszcze w tych sklepach)
http://www.polomarket.pl/bibgraf/katalog%20swiateczny/15.jpg

a także w sieci sklepów AGD Mars – za 199 zł (odtwarzacze już są – sprawdziłem ;-)
http://www.mars.net.pl/?op=pro,10182,kat,010140093&s=1

pozdrawiam

velchinaski

Tak jak pytales funkcja step dziala jak w starych wiwach a co do sklepu Mars to prawda 199zl kosztuje WIWA a powiedz mi kolego jak z dzwiekiem w twojej wiwce masz 2.0 po analogu czy 5.1 w divxach ? Bo ja pislaem juz posta na ten temat i u mnie na divxie tylko stereo nawet jak film ma ac3 wiec to wina softu zapewne….czekam na wiesci z Twego obozu :) POZDRÓÓÓFKA

TomX

Prawdopodobnie niewiele pomogę w temacie dźwięku po analogu, gdyż wiwke mam podłączoną optykiem do zestawu kina Thomson Scenium DPL950A. Głos w divx/xvid/mp3 mam zawsze rozłożony na wszystkie głośniki, przy czym przy filmach AC3 jest to DD a przy całej reszcie PLII.

jajcek69

> jarod o 2006-03-25 20:41:25 napisał:
>
> TomX, w jakim markecie masz promocję WIwy 128 i po ile jest? U mnie rozglądam
> się po okolicznych hipermarketach (Tesco, Carrefour, Auchan) i niestety
> stoją tam tylko wiwy 138B.

Ja kupiłem kilka dni temu WIWĘ 128 w Carrefourze na Wileńskim (Warszawa)
Cena: 199 zł

duzy84

> jajcek69 o 2006-03-26 10:06:36 napisał:
>
> Ja kupiłem kilka dni temu WIWĘ 128 w Carrefourze na Wileńskim (Warszawa)
> Cena: 199 zł

i jak Twoje wrazenia z produktu jajcek69?

tonik

Mam ją od tygodnia . Faktycznie obraz jest strasznie rozmyty. Nie wiem czy to wina nowego procesora czy słabego oprogramowania. Wczoraj zacząłem załować że nie kupiłem modelu 238B. I chyba będę zwracał moja Wiwę do Proabitu i wymienię na jakiś inny model. Oprócz tego wczoraj włączyłem płytę z zdjęciami z wakacji. Strasznie się cieł regularnie co 3-4 zdjęcia nie mógł otworzyc kolejnego i omijał po 2 zdjęcia. Jestem coraz bardziej rozczarowany zakupem. Również wczoraj przy oglądaniu filmu zauważyłem że w niektórych scenach jak gdyby nie nadążał wyświetlać obrazu tz. kilkarotnie zdarzyło się że obraz zpoprzedniej sceny pozostawał jeszcze na ekranie a w tle wyświetlana była juz kolejna scena, trwało to zwykle ok 3-5s ale mocno wkurzało. CZY TO TAK WŁASNIE MA DZIAŁAĆ?

Proszę czekać…