KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128 i przewijanie DivX 3
Wamnok

Witam!

Pytanie do posiadaczy nowej Wiwy 128. Jak Wiwa przewija filmy DivX (nie DVD)? Czy płynnie i do jakiej prędkości? Np. u mnie Korr przewija płynnie DivX 2x i 4x i wyświetla przy tym napisy, przy 8x już zaczyna skakać/klatkować i już nie wyświetla napisów. Jak ta sprawa wygląda w Wiwie 128, bo na forum nie znalazłem jeszcze konkretnej odpowiedzi?

TomX

Witam!
W wiwie 128 którą ja posiadam przewijanie jest takie samo jak w starszych wiwach. Do płynności którą masz w Korr’ze bardzo mu daleko, im szybciej przewijasz tym większe są "skoki" obrazu. Regulacja przewijania to od x2 do x64.

Dziwne jest to że ktoś napisał na forum że u niego przewijanie działa płynniej niż w przypadku Korra.

Wamnok

Czyli nic się nie zmieniło od tamtych Wiw z kwestji przewijania tylko dodali 64x a nie 32x (Korr też ma tylko do 32x). Jeśli klatkuje nawet przy przewijaniu 2x lub 4x z tego wnioskuję, że nadal procesor Wiwy 128 czyli ten nowszy ESS jest wolniejszy od MTK, który posiada Korr. Przy tym wolniejszym procku czyli ESS jak miałem Wiwę 238B niektóre filmy na uszkodzonych klatkach przeskakiwały o kilka sekund do przodu (denerwujące) a Korr radzi sobie z nimi jak komputer i odtwarza (najwyżej lekko zapikseluje), wychodzi na to, że i w Wiwie 128 też może być ten problem z przyczyny zbyt wolnego procka.

POZDRAWIAM!!!

dar810

Witam
mam pytanie odnosnie WIWY 128u
Czy aby przewijac filmy w DivX lub Xvid trzeba miec pilota ?
z przyciskow ktore sa na odtwarzaczu nie da sie w kazdyma razie ja nie moge
i czy mozna skads sciagnac instrukcje do tego odtwarzacza ?
bardzo prosze o odpowiedz
z gory dziekuje

Proszę czekać…