KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 232U a Bellwood 301A 18
jfdarkman

Witam

Wlasnie uzbieralem pieniazki do zakupu odtwarzacza DVD

Chcialbym sie dowiedziec czy lepiej zakupic nową Wiwe 238U czy tez moze obstac przy Bellwoodzie 301A

Bardzo prosze o komentarze jesli ktos moze cos zasugerowac

Dziekuje i pozdrawiam

kubanczyk

kup sobie PHILIPS 5140
zbiera rewelacyjne oceny teraz a kosztuje na allegro 220-260 w sklepach 240-300

Fidma

Jakos tak srednio wypada na http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=20895

Ja polecam Pioneera 380 lub 2850. Zero problemow z napisami + solidne wykonanie :)

jfdarkman

Co do Pionka 380 to cytuje:

"Zaluje, ze kupilem. Moze nowy soft to zmieni w co wątpie.
Same wady. Zalety są takie jak w kazdym odwarzaczu dvd i nic wiecej"…Byla to wypowiedz z 2005 roku nie wiem jak teraz sie zmienilo, moze jest juz jakis nowy soft…

Zreszta przegladajac widze, ze przez neta bardzo trudno kupic np. Pionka 393 czy 380 czy 2850…wszedzie towarku brak…

Co do Philipsa to po przeczytaniu topicu na divx.pl jednak odstapilbym od jego kupna definitywnie

Na Bellwooda nikt sie nie skarzy tak z grubsza, nie ma z nim wiekszych problemow wiec zastanawiam sie czy go nie wziac tymbardziej ze tv-out na moim telewizorze to tylko euro :P

Moze jeszcze jakas drobna sugestia?

Pozdrawiam!

Fidma

> Co do Pionka 380 to cytuje:
> "Zaluje, ze kupilem. Moze nowy soft to zmieni w co wątpie.
> Same wady. Zalety są takie jak w kazdym odwarzaczu dvd i nic wiecej"…Byla to
> wypowiedz z 2005 roku nie wiem jak teraz sie zmienilo, moze jest juz jakis nowy
> soft…

Bo to pisal jakis koles co mial oryginalny soft ;) Wejdz na http://forum.pioneerdivx.net to juz nie kupisz nic innego jak Pioneer :) Od tego czasu minela epoka lodowcowa ;)

> Zreszta przegladajac widze, ze przez neta bardzo trudno kupic np. Pionka 393 czy
> 380 czy 2850…wszedzie towarku brak…

Pioneera 393 jest pelno wszedzie, nie polecam jednak bo poki co nie ma do niego nowego softu. A 380 i 2850 tez sa tylko trzeba trafic bo ida jak przyslowiowe cieple buleczki :D Masz tu dwie oferty:

http://www.allegro.pl/item114167307_odtwarzacz_dvd_pioneer_dv_2850s_nowy_gw_raty.html
http://www.allegro.pl/item112786781_pioneer_dvd_380s_nowy_najtaniej_zobacz_divx_.html

> Co do Philipsa to po przeczytaniu topicu na divx.pl jednak odstapilbym od jego
> kupna definitywnie

Racja ;)

> Na Bellwooda nikt sie nie skarzy tak z grubsza, nie ma z nim wiekszych problemow
> wiec zastanawiam sie czy go nie wziac tymbardziej ze tv-out na moim telewizorze
> to tylko euro :P

Ale wiesz, za samego pilota do Wiwy, Korra, Bellwooda zsylalbym na roboty do kopalni Uranu. Idz do sklepu zobacz jak wyglada Pioneer, jak odtwarza filmy to sam zobaczysz :)

jfdarkman

Hehe racja te piloty to podobno dzialaja tylko z jednego metra :P
No i te wykonanie…

Chyba jednak zdecyduje sie na Pioneera DV-380 z softem Gufiaka bo to chyba jedyne rozsadne rozwiazanie ;)
No chyba ze lepiej wybrac Pionka 2850 z 24 miesieczna gwarancją za 50zl wiecej? (i czy mozna zainstalowac soft gufiaka?)

Jakby czytal jeszcze pliki mkv zakodowane w divixie to w ogole bylbym w siodmym niebie no ale to chyba raczej niemozlwie choc czytalem, ze "nie ma takiego pliku ktorego ten odtwarzacz by nie otworzyl"…Ile z tego prawdy to pewnie przyjdzie ocenic po zakupie lub ewentualnie moze Ty bys wiedzial? :P

Pozdrawiam i dziekuje za opinie

Fidma

> jfdarkman o 2006-07-11 23:17:56 napisał:
>
> Hehe racja te piloty to podobno dzialaja tylko z jednego metra :P
> No i te wykonanie…

Za wykonanie i pady odrzucilem ww firmy.

> Chyba jednak zdecyduje sie na Pioneera DV-380 z softem Gufiaka bo to chyba
> jedyne rozsadne rozwiazanie ;)
> No chyba ze lepiej wybrac Pionka 2850 z 24 miesieczna gwarancją za 50zl wiecej?

Powiem Ci tak. Pioneery wogole sie nie psuja a 2850 wybralem bo wg mnie ma ladniejsza obudowe ;) Jesli chcesz sie decydowac to radze szybko bo jeszcze z tydzien, dwa i nigdzie juz sie nie dostanie tych modeli :( Jak bardzo Ci zalezy na gwarancji to wez 2850.

Zdjecia obu modeli:
http://www.pioneer.co.uk/uk/product_detail.jsp?product_id=10507&taxonomy_id=42-84
http://www.pioneer.co.uk/uk/product_detail.jsp?product_id=10504&taxonomy_id=42-84

> (i czy mozna zainstalowac soft gufiaka?)

380 i 2850 to ten sam sprzet, tylko obudowa inna. Soft pasuje i jest nawet robiony pod wspolna nazwa 380,2850

> lub ewentualnie moze Ty bys wiedzial? :P

Narazie na szybkiego odpalilem ze polowe mojej kolekcji i jak narazie zero zgrzytow. Obraz zyleta, audio (equalizer nawet chlopaki dograli) super, cichutko a pilot dziala z drugiego pokoju ;)

Jak chcesz byc na 100% pewien to poprzegladaj forum: http://forum.pioneerdivx.net/

jfdarkman

Dziekuje Fidma…Naprawde bardzo mi pomogles..

Pytanie warte zachodu czy dolozyc te 50zl i miec lepsza obudowe i gware na 24 miechy czy kupic dv-380 bez gwary i z gorsza obudową za 50zl mniej :P

Pozdrawiam serdecznie!

Fidma

> Dziekuje Fidma…Naprawde bardzo mi pomogles..

Nie ma sprawy :)

> Pytanie warte zachodu czy dolozyc te 50zl i miec lepsza obudowe i gware na 24
> miechy czy kupic dv-380 bez gwary i z gorsza obudową za 50zl mniej :P
> Pozdrawiam serdecznie!

Ja jako zboczony esteta takich dylematow nie mialem ;) Lubie symetrycznosc, a tej mi brakowalo w 380 :( W 2850 jest ladny duzy czarny panel po srodku i troche wiecej przyciskow do obslugi. Jest drozszy i wyglada na taki :)

jfdarkman

Hehe wczesniej sie zdecydowalem na 380 ale teraz znow dales mi do myslenia :P

Ale kurcze ponad 350zl za 2850 i jeszcze bez glosnikow na starym telewizorze z jednym złączem euro to chyba przesada ;P
No chyba ze sie myle to mnie popraw ;)

Fidma

> jfdarkman o 2006-07-12 01:42:03 napisał:
>
> Hehe wczesniej sie zdecydowalem na 380 ale teraz znow dales mi do myslenia :P
> Ale kurcze ponad 350zl za 2850 i jeszcze bez glosnikow na starym telewizorze z
> jednym złączem euro to chyba przesada ;P
> No chyba ze sie myle to mnie popraw ;)

Heh ja patrzylem na to z innej strony bo przymierzalem sie na poczatku do kupna Pioneera 490 za 470zl wiec 350 to bylo dla mnie taniej ;) ja podlaczylem przez standardowy dolaczany kabel do tv i dzwiek tez mam przez tv i nawet niezle, audiofilem nie jestem a na seriale i filmy starcza w zupelnosci :)

kubanczyk

> Fidma o 2006-07-11 11:58:10 napisał:
>
> Jakos tak srednio wypada na http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=20895

jak srednio? wlasnie odtwarza najwiecej z terazniejszych odtwarzaczy, i byl testowany przez userow. (cena 250+-)http://home.wi.rr.com/ntngod/dvp642_vs_dvp5140/dvp5140_642_p3.htm
odtwarza w xvid i divx pb bez problemu do tego qpel i gmc tyle ze w xvidzie jak kazdy inny odtwarzacz nie radzi sobie z gmc 3warps, Jak dlamnie to tera znajlepszy zakup, swoja droga walsnie go zamowielm :D

> jfdarkman o 2006-07-11 22:28:22 napisał:
>
> Co do Philipsa to po przeczytaniu topicu na divx.pl jednak odstapilbym od jego
> kupna definitywnie

A to dlaczego dokladnie?, przeceirz temat na forum divx.pl evidentnie pokazuje ze nowy philips jest wypasiony. Co do wiwy 238 mialme ja 7 dni i oddalem, zlom jakich malo, przy 50% xvidow filmy szarpaly czasem szly czasem nie, zeby dobrze poszedl trzeba byloc zasem zrobic restart, z divixami raczej nie bylo problemow z tym ze kolory na tv z divx byly jakies dziwne :/
odam ze ma problemy z niektorymi plytami dvd-+R, a juz wogole nie odtwarza standartowego formatu dvd-video (z dzwiekiem mpeg) SZOK!. Przy odtwarzaniu mp3 sie zacinal rzadko bo rzadko ale zacinal. Generlanie bylem tak wsciekly ze oddalem go spowrotem
Aha jezeli liczysz ze producent cos ci pomoze albo ma jakis support to sie grubo mylisz nie odbieraja telefonow i nie odpisuja na maile, wiec po zakupie tego zlomu jestes skazany sam na siebie, szczerze watpie czy bedziesz wstanie sobie zamowic kuriera po odbiur na gwarancje skoro nikt tam nie odbiera telefonow, niewierzysz sam sobie sprawdz i zadzwon

Fidma

> kubanczyk o 2006-07-12 06:55:18 napisał:
>
> jak srednio? wlasnie odtwarza najwiecej z terazniejszych odtwarzaczy, i byl
> testowany przez userow.

Kazdy odtwarzacz byl testowany przez userow ;) To, ze odtwarza najwiecej formatow o niczym nie swiadczy.

> Jak dlamnie to tera
> znajlepszy zakup, swoja droga walsnie go zamowielm :D

> A to dlaczego dokladnie?, przeceirz temat na forum divx.pl evidentnie pokazuje
> ze nowy philips jest wypasiony.

Dziwne ja przeczytalem ten temat i inne na roznych forach i nie widze zeby go az tak wychwalalono ;)

Wady:
1. Brak zmiany wyboru napisow. Jak jest kilka to laduje jaki mu sie podoba.
2. Brak obslugi napisow w formacie czasowym.
3. Wykonanie (obudowa + pilot) lekko tandetne.
4. Niedopracowana obsluga napisow. Ucina teksty, zle formatuje linie.
5. Brak mozliwosci zmiany wielkosci czcionki.
6. Zbyt krotkie nazwy wyswietlanych plikow z katalogu. Jak masz za dluga to sobie nie poogladasz ;)
7. Brak obslugi plyt nagranych wielosesyjnie (nie mozna dograc sobie do plyty kolejnego filmu).

Ten odtwarzacz moze i bedzie dobry jak sie wezma za niego chlopaki z Polski i poprzerabiaja, a to za conajmniej pol roku ;)

kubanczyk

> Fidma o 2006-07-12 07:58:10 napisał:
>
> Kazdy odtwarzacz byl testowany przez userow ;) To, ze odtwarza najwiecej
> formatow o niczym nie swiadczy.
> Dziwne ja przeczytalem ten temat i inne na roznych forach i nie widze zeby go az
> tak wychwalalono ;)
> Wady:
> 1. Brak zmiany wyboru napisow. Jak jest kilka to laduje jaki mu sie podoba.
> 2. Brak obslugi napisow w formacie czasowym.
> 3. Wykonanie (obudowa + pilot) lekko tandetne.
> 4. Niedopracowana obsluga napisow. Ucina teksty, zle formatuje linie.
> 5. Brak mozliwosci zmiany wielkosci czcionki.
> 6. Zbyt krotkie nazwy wyswietlanych plikow z katalogu. Jak masz za dluga to
> sobie nie poogladasz ;)
> 7. Brak obslugi plyt nagranych wielosesyjnie (nie mozna dograc sobie do plyty
> kolejnego filmu).
> Ten odtwarzacz moze i bedzie dobry jak sie wezma za niego chlopaki z Polski i
> poprzerabiaja, a to za conajmniej pol roku ;)

1. Nagrywasz na plyte tylko jeden napis lol, lub przerabiasz sobie jako Divx Ultra i masz do wyboru napisow ile chcesz pod przyciskiem subtitles
2. A to jakis problem? wieksozsc napisow teraz jest juz w klatkowym, a przerobic taki napis to 2 sekundy
3. Powiedz mi ze Manta, Korr, Bellwood lub Wiwa maja nie tandetna obudowe i pilot :D:D:D:D
4. Z testow, ktore ja czytalem, nie spotkal sie z tym nikt kto wgrywal dobre napisy (nie zle zapisane)
5. Napisy sa wystarczajacej wielkosci
6. Huh?
7. Nagrywa ktos jeszcze wielosesyjnie przy dzisiejszych cenach nosnikow?

Lepiej niech sie za niego nie biora chlopaki z polski tylko firma philips. ;] Bo wgrywajac orpogramowanie nieoficjalne tracisz gwarancje w kazdym sprzecie wiec w philipsie pewnie tez :]

Fidma

> kubanczyk o 2006-07-12 14:21:23 napisał:
>
> 1. Nagrywasz na plyte tylko jeden napis lol, lub przerabiasz sobie jako Divx
> Ultra i masz do wyboru napisow ile chcesz pod przyciskiem subtitles

Tylko trzeba sie bawic w przerabianie. Nieraz zdarza mi sie, ze mam kilka wersji napisow i nie wiem, ktora bedzie najlepiej zsynchronizowana.

> 2. A to jakis problem? wieksozsc napisow teraz jest juz w klatkowym, a przerobic
> taki napis to 2 sekundy

Gorzej jak pozyczysz od kogos cala kolekcje w takim formacie ;)

> 3. Powiedz mi ze Manta, Korr, Bellwood lub Wiwa maja nie tandetna obudowe i
> pilot :D:D:D:D

Jako oponenta mialem na mysli Pioneera :P

> 4. Z testow, ktore ja czytalem, nie spotkal sie z tym nikt kto wgrywal dobre
> napisy (nie zle zapisane)

Tu nie chodzi o zle/dobre napisy tylko ucinanie tekstu. Trafilem na 3 takie watki wiec problem znany.

> 6. Huh?

Dlugosc nazwy pliku ;)

> 7. Nagrywa ktos jeszcze wielosesyjnie przy dzisiejszych cenach nosnikow?

Nosnik nie nosnik, ja nawet nie mam zamiaru 60groszy marnowac na CD na film, ktory obejrze jeden raz ;)

> Lepiej niech sie za niego nie biora chlopaki z polski tylko firma philips. ;] Bo
> wgrywajac orpogramowanie nieoficjalne tracisz gwarancje w kazdym sprzecie wiec w
> philipsie pewnie tez :]

Oczywiscie ze tracisz gwarancje ale tylko teoretycznie bo latwo mozna odwrocic zmiany zeby sie w serwisie nie polapali. Liczenie na producenta co do ciekawego polskiego softu jest marzeniem scietej glowy ;) Jak nie ma porzadnego softu zastepczego to kiszka.

wafelwawa

mój kumple kupił pionnera nic nie dzilalo a w szczególnosci polskie napisy to chłąm ja mam bellowada juz dlugo i wszytko gra i zawsze grało jeśli chodzi o filmy divx to zawssze sony itp beda do dupy

Fidma

> wafelwawa o 2006-07-12 16:10:54 napisał:
>
> mój kumple kupił pionnera nic nie dzilalo a w szczególnosci polskie napisy
> to chłąm ja mam bellowada juz dlugo i wszytko gra i zawsze grało

roll ;) no to zyje w innym wymiarze bo mi wszystko chodzi ;) witamy pana z serwisu Bellwooda :P

A na serio tak dla Twojej informacji STANDARDOWO Pioneer obsluguje polskie napisy a grupa zapalencow tworzy do niego NOWY firmware rozszerzajacy jego mozliwosci jeszcze bardziej.

> jeśli chodzi o filmy divx to zawssze sony itp beda do dupy

roll x2 ;) Racja lepszy chlam i tandeta … bo obsluzy wszystkie formaty a to ze pilot dziala z 1m, ze obudowa rdzewieje, ze napedy padaja, ze soft niedopasowany, ze padaja jak muchy i wszyscy Panowie kurierzy znaja dobrze te marki z odsylek to juz maly pikus bo co to za zycie bez wrazen :P

kubanczyk

No jezeli mowimy o 380s z sofciekiem gufiaka, to faktycznie jest problem w pioneerze jest tylko jeden odtwarza ci DVD+R/RW? i co z xvid PacketBitstream ?

Fidma

> kubanczyk o 2006-07-12 17:56:53 napisał:
>
> No jezeli mowimy o 380s z sofciekiem gufiaka, to faktycznie jest problem w
> pioneerze jest tylko jeden odtwarza ci DVD+R/RW?

Tak, nie ma problemu.

> i co z xvid PacketBitstream ?

Hmm wiesz ja dziele filmy na takie, ktore mi chodza i takie ktore nie ;) Na kodowaniu sie nie znam. A, ze narazie nie mam problemow z zadnym filmem to sie nie wglebialem. Spytaj sie jak chcesz na http://forum.pioneerdivx.net/

Proszę czekać…