KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD-238 USB i słaba moc pilota 5
latet

Witam,

Czy inni uzytkownicy odtwarzacza Wiwa HD-238 USB również mają problem z pilotem? Sygnał z mojego jest tak słaby, że muszę celować pod bardzo precyzyjnym kątem i z bliska. Sprawdzałem różne baterie i nic.

Dzięki,

latet

PS1

Miałem podobny problem. Aby go pokonac trzeba otworzyc pilota i na siłę wysunąć diodę emitującą sygnał podczerwieni do przodu. Po tej operacji nie ma żadnych problemów, pilot działa idealnie. Mój pilot nie miał plomb nie wiem jak u Ciebie.

latet

> PS1 o 2006-07-21 09:02:12 napisał:
>
> Miałem podobny problem. Aby go pokonac trzeba otworzyc pilota i na siłę
> wysunąć diodę emitującą sygnał podczerwieni do przodu. Po tej operacji
> nie ma żadnych problemów, pilot działa idealnie. Mój pilot nie miał plomb
> nie wiem jak u Ciebie.

Otworzyłem go. Nie ma mowy o przesunięciu diody choćby o ułamek mm. Ma krótkie, szytwne przylutowane nóżki. Musiałbym ją "wysunąć" z całą płytką, a wtedy klawisze nie pasowałyby do otworów :-)

Pozdrawiam,

latet

gomik

lutownica i do dziela.

nok3310

ewentualnie jak sie nie boisz, i wiesz jak "zdjac" plomby gwarancyjne bez uszodzenia (bylo, tylko nie wiem czy na tym forum, czy na poprzednim..) to mozesz otworzyc odtwarzacz i podobno odbiornik fal IR czesto byl montowany za gleboko. wystarczylo go lekko przygiac w strone "lustra" okienka odbioru i pilot smiagal bezbolesnie..

latet

Mój wygląda już na maksymalnie "przygięty" w stronę otworu.
Jest tez tak przylutowany, że nóżki nie mają już rezerwy. Po prostu bubel. Dobrze, że sam odtwarzacz jest w miarę OK, choć mam i do niego trochę zastrzeżeń, przede wszystkim kiepska korekcja błędów odczytu i to że sobie nie radzi z niektorymi plikami, z którymi spodziewałem sie, że bedzie sobie radził bez problemów.

latet

Proszę czekać…