FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Co to za brzydki pasek menu 41
regoat

Co to za brzydki, wielki pasek pasek menu?

Grzegorz_Derebecki

> regoat o 2011-01-22 16:35 napisał:
> Co to za brzydki, wielki pasek pasek menu?

Odwiedził nas ostatnio Voldemort i rzucił zaklęcie avade kedavra, menu umarło (chlip chlip) trzeba było jakieś nowe zrobić. Daj mu szansę, a na pewno się polubicie z czasem :)

regoat

tamto bylo subtelniejsza, ładniejsze i bardziej funkcjonalne. te na stronach z zwiastunami wchodzi pod spod. nie funkcjonalna i niespecjalnie ładne

mysza_007

no rzeczywiście zwiastuny przykrywają tą rozwijaną listę

Ronaldinho

Ja już się przyzwyczaiłem do tego, że panuje zasada, że producent towaru lepiej wie od konsumenta czego on chce od danego towaru i w jaki sposób ma być on użytkowany. A tak na serio, to gdyby tak było, żadne wytwórnie by nie bankrutowały.

Grzegorz_Borowiecki

pasek menu został jedynie uporządkowany – treści tam przybywało i robił się coraz większy bałagan – nie ma tutaj żadnej rewolucji, a menu jest proste jak budowa menu :)

jeśli ktoś potrzebuje szkolenia z obsługi, to chętnie napiszę takową :) dzięki tej reorganizacji będziemy mieli szybszy dostęp do wielu treści – błędy oczywiście zostaną poprawione, a wszelki uwagi krytyczne mile widzian i uwzględniane … tzn te konstruktywne ;P

Grzegorz_Derebecki

Dzięki Grzegorzu :) Ja obiecuję poprawić niebawem strony gdzie menu chowa się pod elementy.

Piotrek

Z innej beczki – po co 2x rekomendacje ? [W "Społeczności" i "Filmy"]

Beznickowy

Nowy pasek menu może być, ale:
- logo niech stare wróci,
- w menu wiadomości rozwijana lista jest stanowczo za długa – nie wygląda to zbyt elegancko.

Ronaldinho

Jak tam sobie chcecie, mi to wygląda porównując do poprzedniego paska jak zmiana layoutu na Allegro, wygląda to jakoś tak tandetnie, a i chyba właśnie z Allegro mi się też skojarzyło, bo patrzę a tam ten sam kolor – ciemny pomarańczowy, który mnie jakoś bardziej odpycha niż zachęca.

EDIT: I czemu została założona strona fdb na facebooku i ostatnia aktualizacja była tak dawno temu, że już tam pająki się zagnieździły, a i co ważne radzę jakoś szybko powiązać strony na fdb na lajkowanie do facebooka, bo im później tym gorzej, a powoli już nie ma liczących się stron bez "lajkowania na fejsa".

regoat

moje uwagi sa konstruktywne. menu to ze porządkuje treści to jedna, ale ze jest wielkie , opasłe i okropnie pomarańczowe i faktycznie bardzo przypomina stylem to co prezentuje allegro oraz wchodzi pod treści to drugie

poprzedni pasek był zgrabny, stylowy dyskretny i mial pole wyszukiwania po odpowiedniej stronie. teraz ciagle go szukam

Grzegorz_Derebecki

Kolor menu jest dokładnie taki jaki był :)
To, że wchodzi pod treści już wiadomo i zostanie to poprawione.

Menu dyskretne być nigdy nie miało, a wyszukiwarka to kwestia przyzwyczajeń – dzięki temu trochę miejsca zyskaliśmy.

Bardziej obawiam się co powiecie na zmiany na stronie filmowej :) To dopiero będzie jazda :D

regoat

strzelimy focha i pojdziemy na filmweb :D

Ronaldinho

Kurde, już coś jest totalnie nie tak z tą stroną, skoro nie mogłem ani przez Google ani przez wyszukiwarkę newsów ani nawet przez filmy (nie są pewnie podlinkowane w newsie) znaleźć wiadomosci z nominacjami do Oscarów 2011.

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-02 14:39 napisał:
>
> Bardziej obawiam się co powiecie na zmiany na stronie filmowej :) To dopiero
> będzie jazda :D

No cóż, już i tak bardzo mało z fdb korzystam, więc najwyżej będę korzystał jeszcze mniej. A korzystam mało, bo jest mało newsów (zmieniłbym redaktora naczelnego), zwiastuny są strasznie poszatkowane raz jest HD raz nie ma, mało komentarzy, brak zmian potrzebnych zmian w funkcjonalności (np przeglądanie zdjęć, zwiastunów, plakatów) i brak wdrażania potrzebnych nowych funkcji. I gdybym np był nową osobą, w sensie, że pierwszy raz widzę tę stronę, byłbym na niej kilka minut i chyba już nie miałbym powodów, aby jej ponownie odwiedzać.

Grzegorz_Derebecki

> Ronaldinho o 2011-02-02 21:32 napisał:
> Kurde, już coś jest totalnie nie tak z tą stroną, skoro nie mogłem ani przez
> Google ani przez wyszukiwarkę newsów ani nawet przez filmy (nie są pewnie
> podlinkowane w newsie) znaleźć wiadomosci z nominacjami do Oscarów 2011.

Niusy o oskarach masz tutaj przecierz: http://wiadomosci.fdb.pl/oscary

> No cóż, już i tak bardzo mało z fdb korzystam, więc najwyżej będę korzystał
> jeszcze mniej. A korzystam mało, bo jest mało newsów (zmieniłbym redaktora
> naczelnego), zwiastuny są strasznie poszatkowane raz jest HD raz nie ma, mało
> komentarzy, brak zmian potrzebnych zmian w funkcjonalności (np przeglądanie
> zdjęć, zwiastunów, plakatów) i brak wdrażania potrzebnych nowych funkcji. I
> gdybym np był nową osobą, w sensie, że pierwszy raz widzę tę stronę, byłbym na
> niej kilka minut i chyba już nie miałbym powodów, aby jej ponownie odwiedzać.

Wiem ciągle to powtarzasz ale nic na to nie poradzimy obecnie każdy z nas ma mniej czasu na fdb choć wolałbym siedziec nad nim 8h/dziennie ale nie ma szans. Jednak ostatnio poczyniłem pewne kroki by co nieco nowości wprowadzić jednak zmiana paska i wygladu strony filmowej (delikatna) jest własnie do tego też potrzebna.

Pozdrawiam.

Quagmire

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-02 14:39 napisał:
> Bardziej obawiam się co powiecie na zmiany na stronie filmowej :) To dopiero
> będzie jazda :D

No bez jaj, to jedyna graficzna część tej strony która bezkrytycznie mi się podoba, ona najmniej potrzebuje zmian.

Ronaldinho

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-02 21:53 napisał:
> Niusy o oskarach masz tutaj przecierz: http://wiadomosci.fdb.pl/oscary
>

News o nominacjach był jako temat dnia i go w tym linku nie ma, szukałem wcześniej bo mnie Google do tego linka zaprowadził przez wpisywanie coś a’la "Oscary 2011 nominacje fdb.pl". A szukanie newsa przez dochodzenie do niego po dacie przerzucając kolejne strony z newsami to… chyba nie o to chodzi.

> Wiem ciągle to powtarzasz ale nic na to nie poradzimy obecnie każdy z nas ma
> mniej czasu na fdb choć wolałbym siedziec nad nim 8h/dziennie ale nie ma szans.
> Jednak ostatnio poczyniłem pewne kroki by co nieco nowości wprowadzić jednak
> zmiana paska i wygladu strony filmowej (delikatna) jest własnie do tego też
> potrzebna.

Ja gdybym nie miał czasu zajmować się np sklepem osiedlowym w mojej własności to albo bym go sprzedał albo oddał komuś w użytkowanie.

Grzegorz_Derebecki

> Ronaldinho o 2011-02-02 22:05 napisał:
> News o nominacjach był jako temat dnia i go w tym linku nie ma, szukałem
> wcześniej bo mnie Google do tego linka zaprowadził przez wpisywanie coś a’la
> "Oscary 2011 nominacje fdb.pl". A szukanie newsa przez dochodzenie do niego po
> dacie przerzucając kolejne strony z newsami to… chyba nie o to chodzi.

@Ronaldinho
Cóż mogę powiedzieć autor wiadomości po prostu zapomniał dodać go do dobrej kategorii. Jak znajdziesz o którą wiadomość Ci chodzi to podaj odnośnik.

@Quagmire
Potrzebuje, nie koniecznie jakichś dużych ale drobnych.

Tutaj masz podgląd nowej wersji, jest to wersja nie dokończona, więc może się w niej jeszcze sporo zmienić:

fantasta

Podoba mi się nowa wersja;)

Od razu kilka uwag (wiem, że nie jest ostateczna):

- zagubione gdzieś takie informacje jak premiery, budżet, od lat – w bocznym menu nie można do nich dotrzeć. Takie rzeczy jak budżet nie koniecznie wg mnie muszą być na głównej stronie filmu, tylko ją "wydłużają"
- 2 razy powtarza się obsada aktorska, może na górze przy reżyserze i scenarzyście dodać zdjęcia i kompozytora?

I połączenie z facebookiem:) Mi to osobiście nie potrzebne, ale trzeba iść z duchem czasu:)
Trzymać tak dalej.

jacks

miałem mieszane uczucia co do wprowadzenia zmian na stronie filmowej bo moim zdaniem też jest ok, ale po tym screenie wygląda to całkiem obiecująco. zobaczymy finalną wersję i to czy wszystko będzie czytelne i funkcjonalne.

Quagmire

Dzięki za screena. Podoba mi się, trzeba będzie przyzwyczaić się do niższego położenia galerii, ale ogólnie wydaje się ok.

Beznickowy

Do uwag fantasty dołączę jeszcze:
- na przeglądowym pasku razi mnie ciągłe słowo "film" w różnych odmianach: "opisy filmu", "recenzje filmu", "forum filmowe". Sugerowałbym pozbycie się tego; ponadto dziwnie brzmi "wiadomości i plotki" – jakby fdb.pl szło w stronę pudelka z tymi plotkami;
- plakat filmu dziwnie bez ramki wygląda na tym białym tle,
- "edytuj" też mi się nie podoba – wszędzie ono jest,
Ogólnie bardzo ciekawie się to prezentuje, ale zastanawia mnie, jak będzie wyglądał obszar pod tytułem filmu, gdy będzie duża ilość gatunków i krajów produkcji.

Quagmire

No i "Obsada i ekipa" brzmiałoby chyba lepiej niż "Pełna obsada i załoga", film to nie czołg.

regoat

to sa kosmetyczne poprawki prawie nie zauważalne, a pasek? to ze sa pogrpowane linki w rozwijane menu to kogo to obchodzi, ale jest wielkie i paskudnie pomarańczowe. Niby mała zmiana barwy ale jednak odbiór całkiem inny

ferhin2

ja nie wiem po co tyle się rozwodzicie nad tym paskiem,
zawsze nowy pomysł budzi tyle negatywnych opinii
a ja myślę, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.

ja jednak ponaglał bym z realizacją sugestii, które tak prężnie dodawaliśmy.
Nowa odsłona jak widzę nie przynosi nic nowego tylko zmieniony design.

A jesli chodzi o działalność i opiekę nad stroną,
to może udało by sie pozyskać jakichś wartościowy ludzi do pomocy w jej tworzeniu.
Może jakiś sponsor.

Barbarka88Rz

> regoat o 2011-02-02 15:13 napisał:
> strzelimy focha i pojdziemy na filmweb :D

nie bluźnij

Barbarka88Rz

menu to menu, ale główny symbol – logo fdb powinno być żółte, pomarańczowe jest be, żółte ła

Grzegorz_Derebecki

> ja jednak ponaglał bym z realizacją sugestii, które tak prężnie dodawaliśmy.
> Nowa odsłona jak widzę nie przynosi nic nowego tylko zmieniony design.

Może nie od razu ale kilka nowości tam planuję.
Poza tym po co nowości których nie widać? Trzeba tak zrobić stronę filmową by to co dodamy było widoczne i łatwe do znalezienia.

Redox

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-03 06:02 napisał:
> @Ronaldinho
> Cóż mogę powiedzieć autor wiadomości po prostu zapomniał dodać go do dobrej
> kategorii. Jak znajdziesz o którą wiadomość Ci chodzi to podaj odnośnik.
>
> @Quagmire
> Potrzebuje, nie koniecznie jakichś dużych ale drobnych.
>
> Tutaj masz podgląd nowej wersji, jest to wersja nie dokończona, więc może się w
> niej jeszcze sporo zmienić:

Nowa stronka filmu nawet fajnie się prezentuje, czuć duże podobieństwa z nowym wyglądem podstron imdb. Mam tylko nadzieję, że dopiero dopracowana i dopięta na ostatni guzik zostanie ona wprowadzona.

Tak poza tym to masz dużo nieprzeczytanych nowych wiadomości :) Może przydałoby się tam zerknąć.

regoat

menu, paskudne wielki okropnie pomarańczowe menu. odpalam strone i je widze i mnie skreca.

Jest taki dodatek do przegldalerk Stylish dzieki ktoremu mozna integrowac w wyglad stron i zrezygnowac z tego dretwego pomarańcza

Grzegorz_Derebecki

> regoat o 2011-02-03 20:35 napisał:
> to sa kosmetyczne poprawki prawie nie zauważalne, a pasek? to ze sa pogrpowane
> linki w rozwijane menu to kogo to obchodzi, ale jest wielkie i paskudnie
> pomarańczowe. Niby mała zmiana barwy ale jednak odbiór całkiem inny

Barwa nie zmieniła się przecież.

Grzegorz_Derebecki

Kolejna wersja strony filmowej.odświerzonej:

Niektóre uwagi uwzględnione jak macie coś jeszcze to piszcie :)

ferhin2

na pierwszy rzut oka nieczytelna strona i na dodatek panuje jakby bałagan,
2 razy gatunek
i nadal brak dodatków o które prosiliśmy w sugestiach
hmmm

Grzegorz_Derebecki

Nowosci (lubie to z fb, fan page to tez sugestie) beda po wprowadzeniu odswierzonej strony. Powtorzenie niektorych informacji jest celowe. To co jest pod tytulem to tylko takie podsumowanie i bardzo mozliwe ze nie bedzie tam np wszystkich gatunkow tylko kilka pierwszych.

Quagmire

Recenzja podpisana jest jako fabuła, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy :) Pozbyłbym się paska "czy wiesz, że" zamiast tego wyżej umieścił "dodatkowe informacje". Na samej górze umieściłbym nie tylko światową ale też polską premierę, to zbyt ważna informacja aby była na samym dole strony.

Do tego dodatkowe informacje w miejscu recenzji, a recenzja na samym dole, tak bym to zrobił.

Grzegorz_Derebecki

> Quagmire o 2011-02-08 09:14 napisał:
> Recenzja podpisana jest jako fabuła, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy :)

Fabuła to kategoria – treści dotyczące fabuły, recenzja gatunek i słowa kluczowe. Myślałem, że to logiczne ze
jest recenzja i nie trzeba jej podpisywać.

> Pozbyłbym się paska "czy wiesz, że" zamiast tego wyżej umieścił "dodatkowe
> informacje".

Mamy w ogole takich informacji nie podawać? Ciekawostek, wpadek i pressbooków?

> Na samej górze umieściłbym nie tylko światową ale też polską
> premierę, to zbyt ważna informacja aby była na samym dole strony.

Światowej tam nie będzie tylko polska właśnie. Na dole zreszta jest – kino, dvd, świat

Quagmire

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-08 09:57 napisał:
> Mamy w ogole takich informacji nie podawać? Ciekawostek, wpadek i pressbooków?

Nie, ale żeby były na stronie do kliknięcia z poziomu bocznego paska menu, nie muszą być elementem środka strony. A gdy nad recenzją stoi napis fabuła, to ktoś może machnąć się i połknąć parę spoilerów z pierwszych zdań recenzji. Ten ktoś nie będzie wtedy zadowolony :)

Beznickowy

1. "Czy wiesz że?" rzeczywiście można by zamienić na te "Dodatkowe informacje" załóżmy.
2. Nie bardzo mnie przekonuje to, że tytuły alternatywne są po przecinku wymieniane.
3. Nicki współtworzących stronę można by pogrubić, by się nie zlewały z tym co powyżej nich.

Ogólnie bardzo mi się podoba. Szczególnie wprowadzenie tego paska po prawej stronie pod reklamą, gdyż porządkuje to wygląd strony.

Grzegorz_Derebecki

> Quagmire o 2011-02-08 09:59 napisał:
>
> Nie, ale żeby były na stronie do kliknięcia z poziomu bocznego paska menu, nie
> muszą być elementem środka strony.

Chciałbym jednak by zostały ponieważ to spowoduje, że strona główna filmu będzie zawierała wiecej ciekawych informacji. Jeżeli te dane będą w zakładkach to mało kto je kiedykolwiek zobaczy.

> A gdy nad recenzją stoi napis fabuła, to ktoś
> może machnąć się i połknąć parę spoilerów z pierwszych zdań recenzji. Ten ktoś
> nie będzie wtedy zadowolony :)

Ten element faktycznie wymaga dopracowania i postaram się coś w tej kwesti zrobić. Dodatkowo recenzje mają opcje oznaczenia, że zawierają spoilery.

@beznikowy

> Beznickowy o 2011-02-08 10:30 napisał:
> 1. "Czy wiesz że?" rzeczywiście można by zamienić na te "Dodatkowe informacje"
> załóżmy.

Dodatkowe informacje już są.
Jak wymyślicie lepszą nazwę dla "Czy wiesz że" to bardzo chętnie zmienię.

> 2. Nie bardzo mnie przekonuje to, że tytuły alternatywne są po przecinku
> wymieniane.

Mnie też nie ale obawiam się nie spojności w wyglądzie jeżeli zrobię to inaczej możliwe, że będzie tylko
jeden tytuł pokazywany z opcją "więcej".

> 3. Nicki współtworzących stronę można by pogrubić, by się nie zlewały z tym co
> powyżej nich.

Tutaj raczej chciałbym to całkiem zmienić ale ze względu na brak czasu na razie zostało jak jest. Obawiam się pogrubiania bo odciągnie to całkiem uwagę od menu. Może kolor inny zobaczymy.

jacks

Wygląda rzeczywiście spoko. Moim zdaniem jednak nie wiem czy teraz strona filmu nie jest za długa z tymi informacjami o ciekawostkach, pressbookach itp..
Poza tym kwestia "premier" kino, świat, dvd? Jakieś to nie jednoznaczne: kino nie znaczy Polska… mnie to nie przekonuje… może warto wprowadzić tutaj od razu podział na proponowane przez kogoś wcześniej daty festiwalowe również?
Trzeba się będzie przyzwyczaić na pewno, ale jest potencjał :)

Redox

Trochę inna sprawa – w zakładce recenzje (http://recenzje.fdb.pl/) plakaty stały się strasznie niewyraźne, mimo, że większość z nich na stronach filmów ma dość dobrą rozdzielczość.

regoat

> Grzegorz_Derebecki o 2011-02-06 01:34 napisał:
> Barwa nie zmieniła się przecież.

no jak widac sie nie zmienila ale przez to ze now pasek jest chamsko wielki dominujacy nad cala strona jego intensywnosc koloru wzrosla x 5. nie wiem ale jakos ostatnio rzadko odwiedza ta strunę. nawet zwiastuny zacząłem ogldan na YT zamiast szukac na fdb

strona filmu faktycznie zrobiła sie strasznie dluga, nic tylko przewijac i przewijac,

zawsze mnie zastanawiało dlaczego na tej stronie podstawowe informacje o filmie takie jak kraj produkcji i czas trwania sa wrzucone do dodatkowych informacje i umieszczane sa na samym dole

jak bedziecie tak wszystko zmieniac to moze w koncu zrobicie zeby pokazywały sie kolejne czesci danego filmu na "stronie filmu" tak jak to jest na flmweb np a nie jakies glupoty sie tam wyswietlaja

Proszę czekać…