KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Synchronizacja w Wiwie 128 11
kopmark1

Witam. Posiadam Wiwe 128 od trzech miesięcy i wszystko niby jest ok. Ostatnio jednak na jednym filmie w formacie Divx mam problem z synchronizacją dzwieku i obrazu. Dzwięk jest opózniony do obrazu ok. 1 sekunde. Próbowałem nagrywać na innej płytce CD, potem na CD-RW i zawsze jest to samo. Ciekawe że płyty po włożeniu do kompa są odtwarzane bez problemu, synchronizacja jest bez zarzutu, problem występuje tylko w Wiwce.. Moze ktoś miał podobny problem lub zna przyczyne.

grusio20

mialem wlasnie podobny problem .. czasem nawet w xvid …i w divx tez.. nie wiem czego to jest problemem.. po lekkim przewinieciu materialu synchronizacja powraca ale po pewnym czasie znow jest widoczne opoznienie.. czasem denerwuje takie cos.. tez nie wiem czego to jest powodem.. moze kwestja kodekow..

TomX

Ja z takim problemem radzę sobie następująco: w momencie w którym dostrzegam przesunięcie w synchronizacji A/V zatrzymuję film i uruchamiam go ponownie. Za pomocą search ustawiam do czasu w którym przerwałem odtwarzanie i w 95% przypadków synchronizacja wraca do normy.

pozdrawiam

grusio20

Miałem jeszcze cos takiego ze film początkowo idzie dobrze a pozniej zaczyna ciąć totalnie .. obraz jest a co chwile jest dzwiek z przerwami… nagranie bylo na płycie dvd na inna nagralem i było to samo.. to byl chyba divx i to jeszcze jakis stary.. 3 wersja chyba i jeszcze ciała.. i jak tu sie nie wnerwiac.. a inne nowsze działaja.. chodz tez z tym roznie czasem bywa.. .. ten Twoj pomysł tez jest dobry… ale wiedz ze jak wylaczysz wiwe pilotem w trakcie ogladania i wylaczysz zasialanie to jak pozniej wlaczysz powinna w tym samym miejscu filmu sie sama właczyc.. u mnie to działa.. :) nie trzeba szukac znow :)

TomX

> grusio20 o 2006-08-04 15:28:34 napisał:
>
> wiedz ze jak wylaczysz wiwe pilotem w
> trakcie ogladania i wylaczysz zasialanie to jak pozniej wlaczysz powinna w tym
> samym miejscu filmu sie sama właczyc.. u mnie to działa.. :) nie trzeba
> szukac znow :)

Zgadza się, tyle że użycie STOP=>PLAY=>SEARCH zajmuje mi kilka(naście) sekund
a przy użyciu Twojego sposobu z POWER’em odtwarzacz mieli czasami ponad minutę zanim odtworzy film (najgorzej jest z filmami na DVD RW) :-\

AMIGAnTOMEK

> kopmark1 o 2006-07-31 17:41:22 napisał:
>
> Witam. Posiadam Wiwe 128 od trzech miesięcy i wszystko niby jest ok. Ostatnio
> jednak na jednym filmie w formacie Divx mam problem z synchronizacją dzwieku
> i obrazu. Dzwięk jest opózniony do obrazu ok. 1 sekunde. Próbowałem
> nagrywać na innej płytce CD, potem na CD-RW i zawsze jest to samo. Ciekawe
> że płyty po włożeniu do kompa są odtwarzane bez problemu, synchronizacja
> jest bez zarzutu, problem występuje tylko w Wiwce.. Moze ktoś miał podobny
> problem lub zna przyczyne.

Na jednym z forów zajmujących się Bellwoodem wczoraj pojawił się post:

Witam wszystkich.Właśnie dostałem od p.Bogdana z Proabitu nowy soft do Bellwooda 301USB który to soft miał za zadanie poprawić odczyt plików MPEG2 ze zmiennym bitratem.Po pospiesznym wgraniu softu i szybkich testach płyt DVD własnoręcznie wykonanych z plików MPEG2 muszę przyznać że p.Bogdan dotrzymał obietnicy i jest OK .Oczywiście przyjdzie pora na inne testy ale tak na szybko- to soft super !
Z tego co się do tej pory zorientowałem Bell 301U i WIWA128U oraz 238U mają praktycznie ten sam soft. Może czas nacisnąc P. Bogdana o soft dla WIWEk który poprawia ten błąd, bo skoro na Bell juz jest to i na WIWE powinien być w końcu te odtwarzacze są na tych samych chipsetach, czyli że można to poprawić.

arczibandit

Jestem jak najbardziej za…
i rzeczywiscie te softy powinny byc analogiczne skoro oba odtwarzacze pracuja na tych samych układach…
Pytanie tylko kim jest p.Bogdan?? ;)

AMIGAnTOMEK

> arczibandit o 2006-08-08 19:54:52 napisał:

> Pytanie tylko kim jest p.Bogdan?? ;)

Pracownikiem Proabitu odpowiedzialnym za oprogramowanie :D

arczibandit

w takim razie czekamy na owoce pracy p.Bogdana…

Rotus6663

Kilka przyczyn wystepowania braku badz rozregolowania synchronizacji podalem w temacie "Spostrzezenia i Wnioski…"
Jezeli ktos naprawde chce zsynchronizowac obraz i dzwiek do wiwy czy innego odtwarzacza to:

1. Zmiana Kodeka
- Najczesciej wystepujacym problemem jest sam kodek video a sporadycznie audio
- O haczyku ktory tkwi w w\w stwierdzeniu niewszyscy wiedza a nawet niezdaja sobie z niego sprawy. Mianowicie podczas ogladania a zwlaszcza nagrywania film jest zapisywany z kodekiem czy w kodeku ktory mam u siebie w kompie.
- np. zainstalowalismy najnowszego Divix’a 6.0x (czy jakikolwiek inny kodek) i nieposiadamy wczesniejszych wersji. Wtedy w naszym kompoterze bez problemu odtworzymy filmy w tym kodeku czy w jego poprzednich wersjach nieposiadajac ich w systemie ale po nagraniu go na plyte i po wlozeniu do odtwarzacza DVD na 95% nieda sie go uruchomic. Powodem jest iz obecne TV-DVD obsluguja divix’a do wersji MAX 5.1x a Xvid max 1.1
- zecz sie ma inaczej gdy chodzi o dzwiek gdyz wiekszosc TV-DVD ma wbudowane dekodery AC3, MP3 czyli te ktore sa glownie uzywane itp. Dlatego z nimi niema problemow a wyjatkiem sa jedynie wersje beta ewentualnie bardzo zadko uzywane kodeki np. Aud-x 5.1 ktory swietnie w koppie imituje dzwiek przestrzenny, lecz jezeli ktos chcialby go wmontowac do filmow celem odpalenia na TV-DVD to albo film sie nieuruchomi lub uruchomi sie bez dzwieku co czesciej sie zdaza

2. Kontrola klatek w filmie
- Powinien sprawdzic ilosc klatek na sekunde (fps) w filmie polecam programik "Avicheck" ktorym mozemy sprawdzic wszelkie niezbedne nam wartosci (jest darmowy) na kompie oraz w tym samym filmie wypalonym na CD lub DVD. Z doswiadczenia wiem ze po nagraniu ta wartosc czesto ulega zmianie.
- Gdy cos takiego zauwazymy to nalezy przerobic taki film (oryginalna wersje a nie ta nagrana) za pomoca programu w ktorym mozna wpisac ilosc klatek na sekunde (ilosc klatek musi zgadzac sie z oryginalem) do tego zadania polecam Total video converter 2.60, 2.6x poniewaz ma bardzo przystepny interfejsc dla poczatkujacych jak i spora ilosc dodatkowych opcji dla bardziej zaawansowanych
- Polecam wlasnie te wersje programu gdyz maja mozliwosc przerobienia praktycznie kazdego formatu video (w tym nieslawnego RMVB i "pokrewnych" kodeka "Real Media") do kazdego innego. Pzyczym mozna wybrac zarowno kodek video jak i audio do ktorego chcemy przerobic oraz mozliwosc recznego ustawienia wartosci obu sciezek -w tym fps’ow

- Gdy juz przerobiomy film to znow sprawdzamy w np. Avicheck czy ilosc klatek sie zgadza
- Jezeli tak to mozna juz nagrywac lecz:
+ CD z predkoscia MAX 16x
+ DVD MAX 4x osobiscie polecalbym 2x

3. Rozdzielenie sciezek
- Powinien nagrac film na plytke, odpalic w odtwarzaczu i jezeli wystepuje takowy problem to sprawdzic najlepiej ze stoperem ile wynosci opoznienie badz przyspieszenie
- Gdy juz uzyskamy jakis tam czas to w kompoterze rozdzielamy – najlepiej w programie "VirtualDubMod" ale mozna uzyc jakiego kolwiek do obrobki filmow – sciezki (streams) audio i video tak zeby pozostal nam osobno dzwiek i film
po rozdzieleniu mozna na wszelkie sposoby modyfikowac kodeki filmu jak i dzwieku. Jakosc obrazu jak i sciezki dzwiekowej itp. itd. …
- Gdy juz rozdzielimy sciezki to nalezy je zapisac zarowno film bez dzwieku jak i sam dzwiek
- Potem znow wchodzimy do programu i otwieramy nasza sama sciezke video potem przy dodawaniu sciezki audio mamy mozliwosc ustalenia czasu startu jak i konca mowiac wprost opoznienia lub przyspieszenia potem zas zapisujemy juz obie sciezki jako film.
- Nagrywamy i sprawdzamy uzyskany efekt, wrazie jakies pomylki powtarzamy procedore (testy radzilbym robic na plytkach RW z wiadomego powodu :D )

AMIGAnTOMEK

> Rotus6663 o 2006-08-11 23:19:33 napisał:

> 1. Zmiana Kodeka
> – Najczesciej wystepujacym problemem jest sam kodek video a sporadycznie audio
> – O haczyku ktory tkwi w w\w stwierdzeniu niewszyscy wiedza a nawet niezdaja
> sobie z niego sprawy. Mianowicie podczas ogladania a zwlaszcza nagrywania
> film jest zapisywany z kodekiem czy w kodeku ktory mam u siebie w kompie.
> – np. zainstalowalismy najnowszego Divix’a 6.0x (czy jakikolwiek inny kodek) i
> nieposiadamy wczesniejszych wersji. Wtedy w naszym kompoterze bez problemu
> odtworzymy filmy w tym kodeku czy w jego poprzednich wersjach nieposiadajac
> ich w systemie
ale po nagraniu go na plyte i po wlozeniu do odtwarzacza DVD na
> 95% nieda sie go uruchomic.
Czyli wg. Ciebie podczas odtwarzania na komputerze filmu dopisywany jest do pliku TAG określający jakim kodekiem odtwarzasz film? IMHO wierutna bzdura. TAG jest zapisywany tylko i wyłącznie podczas kompresowania konkretnym kodekiem. Prostym sposóobem aby to sprawdzić jest odtworzenie jakiegokolwiek nowo pobranego (nigdy nie odtwarzanego na naszym komputerze) filmu po czym sprawdzenie daty ostatniej modyfikacji pliku. Napewno się nic nie zmieni.

>Powodem jest iz obecne TV-DVD obsluguja divix’a do
> wersji MAX 5.1x a Xvid max 1.1
I tu się również nie zgodzę. Kompresowałem sobie filmy najnowszym DIVX 6 i bezproblemowo raziły sobie z tym i WIWA 228 i KORR. Również WIWA 238U odtwarza filmy skompresowane tym kodekiem.

Proszę czekać…