KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD 238U a odtwarzanie plików WMV 2
arczibandit

Dzisiaj trafił w moje ręce najnowszy-sierpniowy numer CHIP’a i na jednej ze stron zaprezentowany został ostatni model BELLWOOD’a mianowicie 301 USB. Autor krótkiego testu napisał że testowany egzemplarz odtwarzał pliki WMV – Windows Media Video (mimo że w oficialnej specyfikacji brak jest takiej informacji)

Słyszałem że Wiwa HD 238 U to w przybliżeniu kopia bellwooda,tylko w brzydszym opakowaniu…skoro więc ten sam układ obsługuje te dwa odtwarzacze to moja Wiwa HD 238 U tez powinna WMV odtwarzać…Niestety testowałem wiele plików tego typu i żaden nie został poprawnie odtworzony…Podobno tylko X-BOX to potrafi…

Czy u kogokolwiek pliki te odtwarzane są prawidłowo???

nok3310

prawdopodobnie to chochlik drukarski albo wpadka recenzenta…
z tego co mnie wiadomo, zaden stacjonarny odtwarzacz dvd nie odtwarza plikow WMV.
autorowi recenzji zapewne chodzilo o pliki WMA (Windows Media Audio), a te sa z powodzeniem odtwarzane zarowno przez bellwood’y jak i cala rodzine odtwarzaczy wiwa.

wielu ludzi myli wlasnie te dwa formaty plikow.. i podobnie jak z plikami RMVB dopuki kto cos nie wymysli, pozostana nam AVI’ki do stacjonarek :>

arczibandit

Temat ten został nieco bardziej rozwinięty na forum divx.pl… :

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=22210

Proszę czekać…