KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa hd-238U Odtwarzanie Dvd - Problemy! 23
grafika

próbowałem odtworzyć 1 z 6 filmów nagranych na płytach DVD (jedna -, druga +).Mój zkupiony 2 dni temu odtwarzacz nie radzi sobie z ich odczytem – wyświetla się komunikat "No Disc" lub za innym razem "Load" póżniej wysuwa się tacka.Za 5 próbą i 6 min. ładowaniem wyświetlają się wkońcu katalogi płyty.Ale cóż z tego skoro filmy podczas odczytu zacinają się.na marginesie chciałbym dodać, że starszy model Wiwy radzi sobie z w/w płytami bezproblemowo.Domyślam się, że to wina mojego odtwarzacza.Przecież nie może być tak, żeby odtważacz DVD nie chciał poprawnie czytać płyt DVD?
W odpowiedzi serwisu otrzymalem Upgrade który mam zainstalować.Co śmieszne jest on od wiwy128.Ciekawe czy podziała?

norbi

mozesz podeslac to upgrade na maila?
norbid@o2.pl

grafika

"nowe oprogramowanie – jest poprawione między innymi
czytanie płyt DVD – powinno pomóc.
Soft jest bardzo świeżutki w zasadzie jeszcze w fazie testów_, ale u
nas t_esty wychodzą dobrze
"

"Nowe oprogramowanie zgodnie z sugestiami i uwagami użytkowników
poprawia działanie niektórych już istniejących funkcji.
Przede wszystkim została poprawiona
- jakość odbioru filmów MPEG4
- czytelność różnych płyt CD / DVD ze szczególnym uwzględnieniem DVD
nagrywanych przy pomocy kamer cyfrowych."

Jeśli ktoś ma podobne problemy z odczytem płyt DVD to piszcie…

Może Ktoś już wie jak sie zachowuje Wiw-ka po tej aktualizacji???

Tesario

Witam kupilem dosłownie wczoraj Wiwa 238 USB z oprogramowaniem 0206 ale efekty sa takie same czyli Licznik "idzie" dalej ale nie da się oglądać filmu. Dopiero kilkakrotne naciśnięcie klawisza next powoduje się się obraz odblokowuje, jednak trzeba wrócić do miejsca gdzie się film zaciął. Dodam, że zacina się średnio co 1-2min. Podczas oglądania na innych odtwarzaczach te same filmy się nie zacinają. Filmy na Divx można oglądać bez problemu.

arczibandit

grafika: (…)Mój zakupiony 2 dni temu odtwarzacz(…)

Skoro kupiles odtwarzacz niedawno to zapewne masz wgrana ta sama wersje oprogramowania co wiekszosc (jezeli nie 100%) uzytkowników… mianowicie 0160:0206…

Czy zatem programowanie "WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018.rar" jest najnowsza aktualizacja Firmware’u do HD 238U??

Dobrze byloby to wyjasnic…bo jezeli to cos nowego to wypadaloby udostepnic to szerszemu gronu uzytkownikow, tym bardziej , ze sądząc po ilości postów podobne problemy z odtwarzaniem plyt/filmow ma wiele osob…

Tesario

Ale czy te objawy sa odtwarzaczy sa normalka czy podstawa do reklamacji !!!
Bo ja chce wymienic na nowy ale obawiam sie ze bedzie to samo!!!

arczibandit

Nie wiem… u mnie tez czasem wystepuje ten sam problem,ale tylko w przypaku DVD+R z DivX’ami (mimo zastosowania optymalnej predkosci nagrywania i dobrych nosnikow – gł.Verbatim)… przyczyn może byc wiele…począwszy od sprzetowych (np.defekt optyki) na software’owych konczac…moze poprawia co sie da w tej materii w tym szumnie zapowiadanym nowym FW… oby… bo osób skarżących się na problemy z ww. odtwarzaczem przybywa z każdym dniem…

grafika

"Soft jest bardzo świeżutki w zasadzie jeszcze w fazie testów"

Już go zainstalowałem początkowo wszystko śmigało dobrze, ale gdy zaniosłem odtwarzacz do znajomych
problem znów się pojawił – wiw-ka nie chce czytać płyt dvd z nagranymi filmami DivX!

Może komuś to pomoże bo mnie najwidoczniej nie.
Chyba będę reklamował sprzęt.

arczibandit

> grafika o 2006-08-09 09:30:00 napisał:
> wiw-ka nie chce czytać płyt dvd z nagranymi filmami DivX!

No to mnie nie pocieszyłeś, bo mnie zależy głównie właśnie na poprawie tej funkcji odtwarzacza…
Mógłbyś skonkretyzować problem – wogóle nie odczytuje płyt, czy odtwarza ze skokami,cięciami,przerwami,desynchronizacją itp ?

Co do softu to wgrałbym go od razu gdyby była dostępna gdzieś obecna wersja oprogramowania, którą w każdym momencie możnaby wgrać z powrotem…ale w tej sytuacji bede musiał sie wstrzymać. Chyba że ktoś ma dostęp do standardowej wersji FW??

Proponuje napisac pare zdan do serwisu na temat tego nowego oprogramowania – niech wiedza ze bubel nie dziala i niech walczą dalej…

PS.Link działa elegancko,więc kto odważniejszy może próbować…

asd11

Ja bylem odwazny;) i wgralem. Aktualizacja zakonczona powodzeniem:) – plyty z DVD wlasnej roboty z dzwiekiem mpeg2.0 224 kbity dzialaja.

arczibandit

No to pieknie… na to dosć często narzekali użytkownicy.

Rozumiem że odtwarza teraz bez desynchronizacji video i audio…?

A jak z DVD-DivX? Czy widać jakąs poprawę?
(U mnie duża część filmów przeskakuje o 1-2-3 sekundy co kilka minut…nie wiem tylko przypadkiem czy to nie wina optyki… :(

grafika

Mailowałem z serwisem na temat mojego problemu z Wiwą hd 238U.
1. Otrzymałem w/w upgrade, który oficjalnie nie jest dostępny na stronie producenta (jest narazie w fazie testów).
2. Upgrade działał jednorazowo, problemy znów zaczęły się pojawiać.
3. Otrzymałem wiadomość, że mam przesłać sprzęt do serwisu kurierem na ich koszt.

Opis problemów:
Płytka DVD +, druga -, obie nagrane z małą prędkością.
Nagrane na nich jest po 6 filmów DivX.
1 płytka po włożeniu do odtwarzacza "mieli" 5 min. po czym pojawia się komunikat "no disc"
2 płytka po włożeniu do odtwarzacza "mieli" 5 min. po czym pojawiają się katalogi z filmami włączając np. film o tytule
"oki1" rozpoczyna się odtwarzanie filmu "oki1" (lub czasami filmu "oki2", który również znajduje się na owej płycie)
Jeśli WKOŃCU któryś film rozpocznie odtwarzanie "zacina się"
Ze zwykłymi płytami CD nie ma takiego problemu.
Inny problem, który zauważyłem to odtważanie losowe płyt MP3 – podczas, którego odtwarzacz również potrafi się "powiesić.
Innym mnieszym mankamentem jest obsługa zdjęć – wyświetlać, wyświetla ale niepowiedziałbym, że "śmiga"

asd11

> arczibandit o 2006-08-09 12:13:23 napisał:
>
> No to pieknie… na to dosć często narzekali użytkownicy.
> Rozumiem że odtwarza teraz bez desynchronizacji video i audio…?

Tak

> A jak z DVD-DivX? Czy widać jakąs poprawę?
> (U mnie duża część filmów przeskakuje o 1-2-3 sekundy co kilka minut…nie
> wiem tylko przypadkiem czy to nie wina optyki… :(

Nie zdazylem zaobserwowac czy jest poprawa na tym nowym sofcie. U mnie na starym zdazalo sie to 1-2 raz na pare filmow wiec musze pare ich obejrzyc zeby to przetestowac.

m_axi

Miałem podobny problem z zacinaniem filmów nagranych na płytach DVD (divix) wczesniej miałem wiwe 238b i wszytko działało OK a od kiedy zmieniłem na wiwe 238 usb praktycznie nie moglem ogladać filmów divix nagranych na płytach DVD co chwila film się zacinał, tego objawu nie ma z filmami DVD. Filmy nagrane na CD idą bez zacieć tak samo z USB. Po zainstalowaniu tego nowego softu obejrzałem kilka filmów i jak narazie wszystko jest OK tzn. jeczcze nic sie nie przycieło. Zauważyłem jeszcze jeden problem wiwa 238 USB nie odtwarza płyt nagranych jako DVD-ROM UDF czyli pliki powyżej 2GB a w wiwia 238b rozpoznawał te płyty bez problemu, nowy soft tez nie rozpoznaje tych plyt.

fatom

Witam
Link z nowym softem jest nie aktualny. Gdzie mogę go jeszcze znaleźć lub może ktoś może mi go podeslać na maila. Na stronie wiwy nie ma nawet żadnego softu do 238U.

Ok już znalazłem ten soft. Czy Bellwood 301U też tak kiepsko sobie radzi z divix’em jak wiwa 238U czy może tam jest wszystko ok. Jak tak to sprzedaję to bedziewie wiwa i trzeba kupić coś lepszego może właśnie Bellwood lub Manta. W mancie(E IV) ponoć wszystko chodzi nawet można regulować prędkość napisów i chyba będzie lepsza niż ten syf wiwa. Mam wiwę 3 dni i już mam jej dosyć-totalny syf i straszny badziew odradzam wszystkim. Połowa filmów mi nie chodzi, a te co chodzą to zrywa. Nie polecam nikomu.
pozdr.

asd11

> fatom o 2006-08-15 17:56:03 napisał:
>
> Witam
> Link z nowym softem jest nie aktualny. Gdzie mogę go jeszcze znaleźć lub
> może ktoś może mi go podeslać na maila. Na stronie wiwy nie ma nawet
> żadnego softu do 238U.
> pozdr.

http://rapidshare.de/files/28895330/WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018.zip

kaeres

Ja takowych problemow z WIWA 238U narazie nie mam.
Mam 3 plytki DVD nagrane wszystkimi odcinkami "Stawki wiekszej niz zycie". Na kazdym z 8 odcinkow i WIWA odtwarza je idealnie.

debesciak

Nagralem 4 filmiki o lacznej pojemnosci ok 3.4 GB na plyte DVD-R i po wrzuceniu do Wiwy czyta tak jakby byl tylko jeden film na plycie,a gdzie pozostale 3?Nie wiem co jest grane!Poza tym zdarza sie ze filmy maja lekkie przycinki, laduja sie dlugo po wrzuceniu do czytnika,czasami musze kilka razy wylaczyc Dvd i ponownie wlaczyc zeby zalapalo!!!Powiem jedno jesli nie wydadza zadnego softu dom poprawy tej usterki to powiem jedno ze to kupa siana,nie warto!!!Ale jesli tylko ktos ma dosteo do najnowszego softu to prosze o pomoc i przeslanie na ww maila:przemo-mysz@tlen.pl

asd11

Kiepski naped montowany jest w wiwie, najlepiej nagrywac na markowych dvd+r.

fatom

Też mam wrażenie że winę za wszystko ponosi napęd CD w wiwie jest kiepskiej jakości lub stery do niego nie chodzą tak jak trzeba- może kolejne firmware coś poradzi na ten temat. Może się koś orientuje czy taki sam napęd CD jest montowany w Bellwood 301U czy może lepszy. Czy w Bellwood’dzie też występuje ten sam problem co w wiwie 238U czy tam może wszystko chodzi ok.
pozdr.

szwajcar

> fatom o 2006-08-16 23:02:19 napisał:
>
> Może się koś orientuje czy taki sam napęd CD
> jest montowany w Bellwood 301U czy może lepszy.
Założę się, że tak i w Wiwie 128 też.
Inaczej nie można było by było wymieniać sofów. A jest 1 do wszyskich.

idarek

Och jaki jestem uradowany z aktualizacji firmware, wkońcu poprawiło ono błąd w mojej wiwie opisyweny tutaj:
http://fdb.pl/tf2960,Wiwa,238U,i,kolorystyka,napisów,i,jej,zapamiętywanie.html

W związku z tym, zalecam upgrade go wszystkim którzy mają wiwe 238U, i dlatego publikuje mirror do pliku:
http://www.idarek.boo.pl/download/download.php?op=getit&id=44

pozdrawiam

Pinol7

witam mam wiwe hd238 i chcial bym wiedzieć czy idzie z nią coś zrobić zeby szlo oglądać filmy w formacie rvmb

scoob
mam problem z odtwarzaczem wiwa hd 238u -zacinają się filmy i licznik też nie idzie dalej pózniej czas przesuwa sie dalej i odtworzy troche filmu (jakąś minute) znowu się zacina.niedawno był wymieniany silnik.co mam robić???

Proszę czekać…