KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Soft WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018 - spostrzezenia 12
asd11

Ogolnie dzial ok – plyty dvd robione z kamer dzialaja ok, usunieto blad ze zmiana koloru czcionki przy zmianie glosnosci, przewijanie na podgladzie z pendriva dzial ok. Xvid – divx dzialaja tez raczej ok – nie mialem na razie zadnych problemow a obejrzalem filmy z ac3 i mp3 – divx/xvid.

Jedno co zauwazylem na minus to to, ze gdy wlaczam w plycie dvd przewijanie na podgladzie x64 wiwa wychodzi z filmu.

Jesli macie jakies inne spostrzezenia na tematb tego softu to piszcie.

LINK DO SOFTU:

http://rapidshare.de/files/28895330/WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018.zip

arczibandit

Po prawidłowo wykonanym upgradzie FW na ekranie TV powinien ukazac sie napis DONE i wysunąc się tacka odtwarzacza… Czy u Ciebie (lub innych osób aktualizujących FW) tak wlasnie sie stalo??

Bo u mnie mignal przez ulamek sekundy napis DONE ale tacka sie nie wysunela a zamiast tego odtwarzacz się wyłączył do trybu standby. Próbowalem 3 razy (w tym 2 razy nagrywalem plyte eliminujac wine nosnika)-za kazdym razem bylo identycznie.

Poza tym jak sprawdzam wersje FW to odtwarzacz podaje mi ciagle ta sama 160:0206.

Zastanawiam sie czy w ogole ta aktualizacja miala u mnie miejsce…a jezeli juz tak to czy przebiegla prawidlowo i do konca…?!

Tym bardziej ze filmy które przeskakiwaly mi wczesniej – obecnie przeskakuja dalej…

pas3k

U mnie stało się dokładnie to samo, lecz napewno oprogramowanie uległo zmianie, choćby dlatego, iż nie mam już opóźnienia dźwięku przy filmach z kamer.

asd11

Tak przeszedl odtwarzacz w tryb czuwania.

asd11

> arczibandit o 2006-08-10 19:12:50 napisał:

> Tym bardziej ze filmy które przeskakiwaly mi wczesniej – obecnie przeskakuja dalej…

Najwidoczniej cos z optyka – do serwisu:(

m_axi

Ja zrobilem aktualizacje po USB z PenDriva i aktualizacja skonczyla sie sukcesem i teraz filmy nagrane na plytach DVD nie zacinaja sie.

arczibandit

> asd11 o 2006-08-10 22:18:11 napisał:
>
> Najwidoczniej cos z optyka – do serwisu:(

No tak – tylko sprawa nie jest taka prosta… CD-R’y odtwarza bez zajaknięcia, filmy które mi sie zacinają nagrałem tez na DVD+RW z prędkością 4x i chodzą bez zarzutu.Natomiast gdy nagrywam na DVD+R (Verbatim MCC 004 1-16x) z najniższą możliwą dla mojej nagrywarki i FW prędkością , czyli 6x – pojawia sie problem…czyli to cholerne przeskakiwanie w niektórych miejscach, czasami ciągle w tych samych, czasami za każdym razem w różnych…

Więc nie jestem pewien czy to sprawa optyki, chociaz rzeczywiscie wiele na to wskazuje…no i nie chcialbym sie pozbywać odtwarzacza na prawie miesiąc…ale skoro nie spełnia swoich podstawowych funkcji to chyba jednak bedę musiał…

kaeres

Jeszcze dajcie znac czy poprawiono problem ze znikajacymi napisami ?

tomek_w

Witam!

Aktualizacja zrobiona! (przez USB :-)

DVD z dźwiękiem mpg działają bez zarzutu :-)
Cały czas nie ma dźwięku w plikach mpg2 (kodowanych w standarcie DVD)

Nie poprawiono zapamiętywania ustawień!!!! Po przestawieniu formatu Video z Pan&Scan na LetterBox, ustawienia są resetowane po przejściu w standby….

Pozdrawiam,

Tomek

RICHARDO1

Ma ktoś może poprzedni soft aby w razie czego można by wrócić spowrotem ?

grafika

> arczibandit o 2006-08-10 19:12:50 napisał:
>
> Po prawidłowo wykonanym upgradzie FW na ekranie TV powinien ukazac sie napis
> DONE i wysunąc się tacka odtwarzacza… Czy u Ciebie (lub innych osób
> aktualizujących FW) tak wlasnie sie stalo??
> Bo u mnie mignal przez ulamek sekundy napis DONE ale tacka sie nie wysunela a
> zamiast tego odtwarzacz się wyłączył do trybu standby. Próbowalem 3 razy
> (w tym 2 razy nagrywalem plyte eliminujac wine nosnika)-za kazdym razem bylo
> identycznie.
> Poza tym jak sprawdzam wersje FW to odtwarzacz podaje mi ciagle ta sama 160:0206.
> Zastanawiam sie czy w ogole ta aktualizacja miala u mnie miejsce…a jezeli juz
> tak to czy przebiegla prawidlowo i do konca…?!
> Tym bardziej ze filmy które przeskakiwaly mi wczesniej – obecnie przeskakuja dalej…

Po długim mail-owaniu z serwisem na temat w/w problemu.
Otrzymałem ten soft jako pierwszy.
"Miałem" ten sam problem, aktualizacja wygladała identycznie i porblem nadal się pojawiał.
Pisałem do serwisu – Ich odpowiedź "proszę przesłać sprzęt do serwisu".
Tak też zrobiłem
Mam mieć Wiw-kę spowrotem 17-18.VIII więc wtedy podzielę się opinią na temat tego czy coś konkretnego poprawili.
Nie ma co się z Nimi szczypać!
Jak jest jakiś problem a sprzęt na gwarancji to trzeba z niej korzystać.
Najwidoczniej wypuścili na rynek z pośpiechem nowy model WIWY nie patrząc na to czy wszystko w niej dopracowane,
i teraz widać efekty.

asd11

> RICHARDO1 o 2006-08-12 08:11:05 napisał:
>
> Ma ktoś może poprzedni soft aby w razie czego można by wrócić spowrotem ?

Raczej nikt nie ma bo poprzedni soft byl pierwszym z jakim sprzedawano wiwe 238u chyba, ze ktos cos wie o innym pierwszym sofcie.

idarek

No niestety, nawet na nowym sofcie, QPEL nie działa prawidłowo. Co z tego że producent pisze że wiwa obsługuje qpel skoro nie da się tych filmów obejrzeć bo obraz skacze :/

ps. mi podczas upgrade nie wysunęło tacki, tylko wiwa się wyłączyła. Po włączeniu miałem już nowy soft bez oznaczenia wersji.

Zauważony błąd: Wiwa nadal nie wczytuje napisów w plikach MPG :/

Proszę czekać…