KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 238U badziewie?? 24
AMIGAnTOMEK

Moja WIWA wróciła z serwisu niby wymieniona na nową i nadal do dupy. Odtwarza DVD i mp3 a z divixami to lepiej nie mówić. Pomyślałem że może wgram ten soft co się tu pojawił, ale to pomogło jak umarłemu kadzidło. Raz odtwarza a raz nie, jeszcze sprawdze przez USB bo może to wina napędu. No i pewnie znów do serwisu pojedzie a jak sie wq… to zażadam zwrotu kasy. tylko co ja kupię teraz?? Mi jest DTS potrzebny po analogu.

entuzo

Moj kolega kupił sobie tez to cacko, mimo niewatpliwych zalet i mozliwości, niestety ma te same objawy tzn tną mu sie divx, urządzenie długo bylo w serwisie prawie 3 tyg. wymienili je, ale nadal dzieje sie to samo.

AMIGAnTOMEK

Chyba znalazłem rozwiązanie. Film który nie chciał się odtwarzać już działa. Wystarczyłu usunąć naklejkę z płyty. Czytnik jest widocznie bardzo czuły na nawet niewielkie różnice w masie lub może płyta delikatnie "biła" przez nieidealnie centryczne naklejenie. po usunięciu WIWA znacznie sprawniej odczytuje zawartość, przestała się zacinać. Zobaczymy z innymi filmami, jeśli to tylko tyle to zostawiam ją :D

grafika

Ja swoją Wiw-kę zareklamowałem.
Mam otrzymać chyba naprawioną z serwisu w czwartek lub piątek,
ciekawe czy okres naprawy sie przedłuży podobnie jak czytałem w niektórych postach?

fatom

Uważm że kupienie wiwy 238U to była straszna pomyłka to syf i badziewie. Nie polecam nikomu- zmieniłem soft na najnowszy i jest to samo. Tnie się na divix’ach i nie widzi wszystkich filmów na płycie DVD. Strasznie długo czyta DVD. Totalna kaszana.
pozdr.

AMIGAnTOMEK

Hy trochę Hurra-Optymistycznie się zadowoliłem odklejaniem nalepek. Jest lepiej ale i tak zdaża się, że Wiwa nie chce wejść do jakiegoś katalogu na płycie uparcie wracając na ROOT. Przy wyłączeniu SmartNavi i odtwarzaniu całej płyty plik po pliku odtwarza film zawarty w katalogu którego nie można było otworzyć, czyli płyta jest nagrana prawidłowo i bez błedów. Ma ktoś takie problemy?? Może jakaś prawidłowość się pojawi w nazwach katalogów albo co? Bo ja za Chiny Ludowe nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje.

fatom

Wydaje mi się że to jest wina czytnika CD. Pewnie mątują jakieś słabe żeby obniżyć koszty. Jak podłaczę dysk pod usb to widzi wszystkie filmy jakie są, a jest ich dużo dysk 40GB i wszystkie pliki na dysku jakie są i czyta szybko z dysku nie to co z dvd. Filmów przez usb nie zrywa i czyta wszystkie. A więc jest to napewno wina czytnika, nie radzi sobie z płytami DVD i nagranymi na nich divix’ami dziwne przecież to odtwarzacz dvd.
pozdr.

AMIGAnTOMEK

Znalazłem prawidłowość. Próbowałem nagrywać te płyty
w różny sposób nadając katalogom różne nazwy, ale to nic nie pomogło.
I nagle mnie olśniło. Przetestowałem kilkanaście płyt i okazało się że
problemy występują wtedy gdy na płycie jest dokładnie pięć katalogów.
Gdy jest ich więcej lub mniej nie ma żadnych problemów, ale gdy jest
ich pięć odtwarzacz uparcie nie chce otworzyć piątego.
Może ktoś sprawdzić czy mam takie same problemy??
Problem jest tylko z Cd i DVD przez USB już nie.
Wystarczy nagrać na płycie RW pięć pustych katalogów.
Do piątego w żaden sposób nie idzie wejść, przeskakuje na ROOT i tyle.
Napisałem już do Proabitu ale pewnie mi tak prędko nieodpiszą :D

No i fakt na starych płytkach z dużą ilością plików nie widzi wszystkich, np. mam płytę z serialem DragonBall GT i są tam 64 pliki w katalogu głównym. WIWA 228 śmigała, KORR śmigał, a 238U widzi w zasadzie co drugi plik.

Nagrałem od nowa na porządnej płycie i widzi wszystkie więc nędzne nośniki do kosza panowie.

AMIGAnTOMEK

Może ktoś potwierdzić problemy z otwieraniem ostatniego katalogu gdy jest ich pięć? Nie wiem czy to wada mojego sprzętu czy ogólny bug w oprogramowaniu. Jeśli tylko u mnie to serwis, a jeśli nie tylko to czekamy na soft chyba.

asd11

> AMIGAnTOMEK o 2006-08-17 15:08:39 napisał:
>
> Może ktoś potwierdzić problemy z otwieraniem ostatniego katalogu gdy jest ich
> pięć? Nie wiem czy to wada mojego sprzętu czy ogólny bug w oprogramowaniu.
> Jeśli tylko u mnie to serwis, a jeśli nie tylko to czekamy na soft chyba.

U mnie otwiera piaty i pozostale ale zauwazylem, ze nie mozna wejsc do katalogu !Iso – czyzby foldery majace nazwe od wykrzyknika sie nie otwierały?;(

AMIGAnTOMEK

> asd11 o 2006-08-17 18:31:25 napisał:
>
> U mnie otwiera piaty i pozostale ale zauwazylem, ze nie mozna wejsc do katalogu
> !Iso – czyzby foldery majace nazwe od wykrzyknika sie nie otwierały?;(

Rozumiem, że sprawdzałeś na płycie gdzie jest dokładnie 5 katalogów. Znaczyłoby to, że moja WIWA pojedzie do serwisu. U mnie nie ma żadnego znaczenia jak się ten folder nazywa. Piąty jest nie do otwarcia i basta.

asd11

> AMIGAnTOMEK o 2006-08-17 18:49:27 napisał:
>
> Rozumiem, że sprawdzałeś na płycie gdzie jest dokładnie 5 katalogów.

TAK

> Znaczyłoby to, że moja WIWA pojedzie do serwisu.

:(

bartbart

> AMIGAnTOMEK o 2006-08-17 18:49:27 napisał:
>
> Rozumiem, że sprawdzałeś na płycie gdzie jest dokładnie 5 katalogów.
> Znaczyłoby to, że moja WIWA pojedzie do serwisu. U mnie nie ma żadnego
> znaczenia jak się ten folder nazywa. Piąty jest nie do otwarcia i basta.

Kupiłem 238U i nagrałem dwie płyty na których jest po 5 katalogów. Dokładnie taki problem wystepuje, ale po kilkuminutowej walce, odtwarzaniu i stopowaniu pozostałych 4 filmów udaje się wejść do 5’ego katalogu.

Może oprogramowanie a może sprzęt. Porobię dokładniejsz testy pod koniec tygodnia. Nie sprawdzałem jeszcze plyt mających inną od 5 ilość katalogów. Nie sprawdzalem rowniez płyt mających 5 plików w ROOT i 0 katalogów.

Czy problem jest już znany producentowi ?

AMIGAnTOMEK

> bartbart o 2006-08-28 23:44:10 napisał:
>
> Kupiłem 238U i nagrałem dwie płyty na których jest po 5 katalogów.
> Dokładnie taki problem wystepuje, ale po kilkuminutowej walce, odtwarzaniu i
> stopowaniu pozostałych 4 filmów udaje się wejść do 5’ego katalogu.
> Może oprogramowanie a może sprzęt. Porobię dokładniejsz testy pod koniec
> tygodnia. Nie sprawdzałem jeszcze plyt mających inną od 5 ilość
> katalogów. Nie sprawdzalem rowniez płyt mających 5 plików w ROOT i 0
> katalogów.
> Czy problem jest już znany producentowi ?

Pisałem maile ale jak zwykle 0 odpowiedzi. Czekam jeszcze tydzien-dwa i wysylam do serwisu.

kaeres

Dlaczego po prostu nie zadzwonisz ?

AMIGAnTOMEK

> kaeres o 2006-08-29 10:29:00 napisał:
>
> Dlaczego po prostu nie zadzwonisz ?

Bo nie mam czasu ani chęci na wiszenie przy słuchawce pół godziny albo i dłużej słuchając ciągle zajętego sygnału. Przyjąłem, że jest sezon urlopowy i może pan Bogdan zajmujący sie softem ma urlop. Dlatego stwierdziłem, że odczekam ten tydzień albo dwa. WIWA ma 2 lata gwarancji więc zdążę :-D

Hasan

Nagrałem na płyte CD-RW 5 katalogów i piąty się zawsze otwiera bez żadnych problemów. Niesprawdzałem na płytach DVD, ale myśle że to wina sprzetu więc niestety ale pozostaje tylko wysyłka do serwisu. POZDRO

hektor14

Ja miałem takie same objawy jak tu koledzy opisują. Nieczytała niektórych płyt, na niektórych nie wchodziła do wybranych katalogów, po jakimś czasie włączania i testowania nie chciała wczytywać napisów (pomagało tylko wyłączenie z pilota).
Reklamowałem oczywiście sprzęt (przebiegło to bardzo sprawnie), załączyłem płyty z którymi były problemy. (dodam że problemów z tymi płytami nie było na starszym modelu Wiwy).
W odpowiedzi otrzymałem podobno wymienioną Wiwe wraz z opisem (śmiech), że rozwiązaniem problemu jest przegrywanie niedziałających płyt (czyli prawie każdą :) ).
Owszem skopiowaną moją płytę czytała Wiwka ale po jakimś czasie z napisami miała podobny problem jak poprzednia, czyli lipa! Napisali również, że podobne problemy występują na wszystkich modelach z tej serii.
Zadzwoniłem pogadałem z miłą panią, która poradziła abym zwrócił odtwarzacz co też zrobiłem. Pieniądze otrzymałem na konto wraz, UWAGA! opłatą pocztową, czyli nic nie straciłem (huuurrra), no prócz nerwów.
Tak się skończyła moja przygoda z tym sprzętem a dodam, że było to już jakieś 2 miesiące temu.
Złącza USB nie sprawdziłem, brakło już mi siły!

Śledzę to forum i widzę, że problem nadal jest nierozwiązany, a szkoda!

Acha materiału przerobionego w Pinacle Studio z kamery, Wiwa ta nie czytała można powiedzieć wogóle! :(

thekip

czyli niema metody na to g….wno ja wysłąłem do serwisu moją wiwe przysłali nowa i nieczyta prawie wszystkich divx co mam mante i wsio czyta

privmw

moja na sofcie 206 faktycznie nie chciała wchodzić do 5 katalogu… ale wystarczyło wejść do 4 i wyjść zaraz i już do piątego wchodziła… na sofcie 210 to nie występuje ale za to wiesza mi sie jak na penie mam pliki luzem bez katalogów… z tego powodu wymieniłem Wiwe ale drugi egzemplarz działa dokładnie tak samo… może mój pen jest jakiś dziwny… a tak przy okazji może macie soft 206 do 238U ???? i możecie podesłać na mwojciechowski1971@o2.pl nigdzie go nie mogę znaleźć…

pozdrawiam

wajs

Teraz ja coś wypocę na temat wiwy.
Nie zwracając na negatywne wypowiedzi i licząc na małe szczęście postanowiłem kupić 238u dla pewnej niewymagającej osoby jako prezent.
Przeleciałem szmatławce, te co się walają na klatkach schodowych, szukam, szukam, „Awans” wiwa 238U 209 zł, trochę drogo, ale niech będzie, szybciutko popędziłem, kupiłem, teraz jeszcze szybciej z powrotem do domu żeby ją przetestować.
Na pierwszy ogień dvd-rw z avikami którymi obecnie katuje korra 9907,
ładuje, ładuje, coś popstrykało i wywaliło „NO DISC” a co tam może ta płyta coś nie taka, następna, to samo, następna i to samo, co do kur..? Wrzucam dvd-video, różne, oryginały, z gazet, kopiowane, z piętnastu poszły trzy, ale jak poszły, zacinanie, przeskoki, o przewijaniu można było zapomnieć, na x8 jakoś szło, ale na x64 stopklatka, jeśli chodzi o płyty dvd to totalna porażka, nie odczytał żadnej z nagranymi mp3 i divx-ami, nawet nie dane mi było zobaczyć jak wygląda lista plików, a że bardzo chciałem, to postanowiłem sprawdzić płytki cd i z tymi nie było problemów, za to dowiedziałem się jakim koszmarem jest przewijanie listy plików, robi to bardzo wolno, mając kilkadziesiąt, lub kilkaset empetrójek dostanie się do np. 150 utworu i od niego zacząć przeglądanie dalszej kolekcji muzycznej, to przecież horror, oczywiście można wcisnąć 1,5,0, tylko, że od razu wyskakuje eq. I nie wiem czy to już ostatni plik, czy może są jeszcze kolejne pliki, a może już powtarza katalog? pomaga naciśnięcie „stop” wtedy powracamy do listy plików i możemy dalej na głucho przewijać szukając jakiejś piosenki, lub słuchając naciskać „next” aż natrafimy na to co chcemy. Nagrałem jeszcze na cd-rw dwa odcinki jakiegoś serialu, aby zobaczyć jak to wygląda na filmach i jest ok.
Tak, osoba dla której go kupiłem nie ma na płytach setek plików z muzyką, więc się nada, rozumiem, trafiłem na jakiś walnięty egzemplarz i trzeba go wymienić.
Teraz to już jak błyskawica, jestem w sklepie, oczywiście zaopatrzony w te płyty,
co nie działały na 238U, a bez najmniejszych problemów trawił je 9907
„…ten egzemplarz to jakiś niewypał, proszę mi wymienić na inny.
- Przykro mi 238U już się skończyły, mamy jeszcze 128U
- Trudno, zwrócicie różnice i będzie ok, ale najpierw przetestuje kilka płytek”
Nie będę już pisał, co się działo w sklepie, z jedenastu płyt co miałem do sprawdzenia poszły CZTERY. Awans opuściłem bez odtwarzacza, ale zadowolony, ponieważ oddali mi kasę.
238U testowałem w domu około pięciu godzin, może nie odkryłem wszystkich tajników tego sprzętu, tym bardziej, że nie czytał płyt dvd, tak więc optyka tego sprzętu to chyba jakieś odpady ze stajni Sanio, lub Samsunga, może po prostu miałem pecha (13)
Ci którzy trafili na wiwe z dobrą optyką, niech zagrają w lotto, bo chyba są szczęściarzami.

damagemax

zadziwiajace. Wiwa 128 usb u mnie nie odmowila zadnej!!!!!! plytce czy to dvd czy cd. Nawet filmy z hdd nie tną… Jedyny problem to multisesyjne plytki ale od czego jest dvd+rw. Nie mam jakos szczescia ale ten model wiwy dla mnie jest niezly jak na 149zl. Szokujace jak jakosc moze roznic sie w zaleznosci od egzemplarza… ja swój na razie chwale. Co do duzej ilosci plikow mp3 i wolnego przewijania… w filmach dziala ok, a mp3 trzeba pakowac w katalogi i tyle. Nawet dla wiezy pakuje mp3 w katalogi bo skraca czas dostepu do plikow.

rutra

> damagemax o 2006-12-13 21:01:18 napisał:
>
> Wiwa 128 usb u mnie nie odmowila zadnej!!!!!!

Nie wiem czy zuważyłeś, ale cała ta dyskusja jest o wiwie 228 USB. Widać nikt nie narzeka na model 128 Usb. Ja też jestem z niego zadowolony, ale widać wiwa 238 usb. jest awaryjna. Może trzeba poczekać na drugą partie produkcji, pierwsza seria próbna była totalnie badziewna i eksperymentalna. Może coś poprawią jak to ma się w przypadku własnie 128 usb.

jurekiteresa

Witam
Dlatego mówię:
KORR HYD-9907DX RULEZ !!!!
Niestety nowe wiwy,bellwoody usb mają kiepski czytnik, choć może są jakieś "dobre" egzemplarze ale ogólnie czytnik w nich to porażka.
Korrowi może nie ma tylu fajnych funkcji co te nowe sprzęty ale to co ma robić czyli czytać robi bardzo dobrze.
Ponawiam to co już kiedyś mówiłem:
Zrobić kompilację Korra z tym fajnym czytnikiem + usb + wybór napisów i będzie pięknie.
Pozdrawiam
Jurek

Neo10

nowy czytnik jest tylko w modelach z usb czy np wiwa 128 normalna też ma nowy? bo mam wiwe 128 i od początku działa bez problemu tzn jak kupilem to czytnik nie dzialal ale to prawie standard ze trzeba wziasc wiwe wytrzaść ile wlezie aby czytnik wskoczył na swoje miejsce ;] i od tego czasu dziala juz ponad rok codziennie po jakies 6 godzin ;]

Proszę czekać…