KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 128 - kupilem 16
duzy84

Od niedawna jestem w posiadaniu nowej 'wiwki', chcialem sie podzielic z ludzmi przegladajacymi owe forum moimi wrazeniami. Zaczne od minusow:

- To co sie rzuca w oczy, zaraz po otworzeniu pudelka to tacka, ktora jest bardzo delikatna. Trzeba uwazac.

-Czasem klopoty z czytaniem plyt tzn. pikseloza w teledyskach, czasem obraz wyprzedza dzwiek w mpeg1, jpegi przy recznym przelaczaniu klacą (po ponownym wlaczeniu problemy znikaja, generalnie wystepuja bardzo rzadko).

-Dzwiek (tu najwiekszy minus, ten przetwornik jest chyba jakis do d*py i obawiam sie ze zaden software nie pomoze, gdyz jak podlaczam wiwe do mojej wiezy jakosc dzwieku jest po prostu marna, wieza choc ma tylko dwie kolumny to podlaczajac mojego mp3-playera gra duzo lepiej). Mp3, audio-cd wszystko jedno.

Plusy:
+Jakosc obrazu, chcialbym zaprzeczyc wczesniejszym opiniom, jest bdb nawet z plusem, w trybie rgb(euro) lub przez s-video. Filmy oglada sie z zapartym tchem:) Wszystko ostre i wyrazne

+Wszystko czyta, jakiego filmu bym nie wlozyl to daje rade. Od japoncow 2006 do staroci z 1976, Wiwa sobie swietnie poradzila z wszelkimi teledyskami (tylko 1 na 100 nie poszedl), filmami za to duzy plus

+Napisy, nie ma zadnego niebieskiego tla(chyba ze ktos sobie takie wybierze), wszystko jest ladnie i czytelnie, polska czczionka, lepiej sobie chyba tego nie mozna wyobrazic;)

+jest malutka i elegancka

Ogolnie jestem zadowolony, nie wiem czy softem zdola sie cos poprawic w tym modelu ale jesli tak to bedzie calkiem juz niezle. Na dzisiejszy dzien wydaje mi sie Korr byc lepszym wyborem zaraz po nim Wiwa 128. Pozdrawiam

kozikpl

Ten dźwięk mnie mocno zmartwił, a jaki jest dźwięk przez TV?

stardriver

ogólnie zgadzam sie z uwagami duzy84, mam rownież tę wiwke i jestem zadowolony, obraz bardzo ładny , wyraźny niektóre rzeczy sie softem poprawi i będzie ’’malutki’’ GIT!!! co do dzwięku to sie nie wypowiadam, ponieważ słoń mi na ucho nadepnął… Poza tym wszystko co tam włożyłem śmigało pięknie:) Ale z tego co na forum czytałem to są modele trefne od początku i polecam wymieniac je jak cos nie chodzi
Pozdrawiam!

mkkot

Mi słoń na ucho nie nadepnął i chętnie poznałbym opinię o dźwięku w Wiwie 128 jeszcze od kogoś innego (może duzy84 ma uszkodzony model). Ciekawy też jestem, jak się ma sprawa dźwięku w innych wiwach.

duzy84

> kozikpl o 2006-04-02 19:30:43 napisał:
>
> Ten dźwięk mnie mocno zmartwił, a jaki jest dźwięk przez TV?

Przez TV do ogladania filmow jest ok, ale jak ktos chcialby sobie posluchac mp3jek albo audiocd na zwyklym dwukolumnowym zestawie to nie polecam! Nie wypowiadam sie jesli chodzi o 5.1 coaxial, czy tez swiatlowod bo nie sprawdzalem. Ten dzwiek nie jest jakos razaco znieksztalcony, ale… jak mowie do sluchania muzyki to to sie nie nadaje

mahegr

A czy nie masz problemów podczas przwijania filmów w divx z klawiszy odtwarzacza, mi przycisk przewijania się blokuje i jedyne co można zrobić wyłaczyć z zasilania. I drugie pytanie, wiwa128 mocno mi się grzeje, tzn nagrzewa sie górna obudowa. Możesz to sprawdzić u Siebie?

efreet

Tez jestem szczesliwym (mam nadzieje, ze jak najdluzej) posiadaczemi WIWY 128. Przycisk przewijania sie nie blokuje. Natomiast jesli chodzi o grzanie sie to fakt – nieco sie grzeje, aczkolwiek bez tragedii.

duzy84

> mahegr o 2006-04-03 10:35:09 napisał:
>
> A czy nie masz problemów podczas przwijania filmów w divx z klawiszy
> odtwarzacza, mi przycisk przewijania się blokuje i jedyne co można zrobić
> wyłaczyć z zasilania. I drugie pytanie, wiwa128 mocno mi się grzeje, tzn
> nagrzewa sie górna obudowa. Możesz to sprawdzić u Siebie?

przycisk przewijania sie nie blokuje natomiast temperatura nie przekracza 70*C wiec jest ok :-)

mahegr

Czy ta podwyższona temperatura utrzymuje się także gdy wyłączymy odtwarzacz tylko z pilota? U mnie jest dalej wysoka a spada dopiero po wyłączeniu z przycisku zasilania na odtwarzaczu.

zeeltom

Ten wyłącznik odcina zasilanie, to nic dziwnego, że stygnie :-)

Neo10

umnie po wylaczeniu z pilota czyli w stanie czuwania kazda wiwa a mialem juz 138b 238b i 128 szybko wmiare stygly ;] a na nagrzewanie niestety poki nie wmontuja tam jakiegos wiatraka na procek to zawsze bedzie sie calkiem mocno grzala szczegolnie przy divixach itp…. :(

a niebieskie tlo na napisach umnie jest jedynie na ustawieniu napisow na male w menu przy ustawieniu na duze jest wszystko ok

no i 128 niema zamiany 2.0 na 5.1 a tak to wsumie calkiem spoko sprzet ;] o ile trafi sie na dobry model

niestety jak dla mnie brak zamiany 2.0 na 5.1 jest lekka porazka bo bardzo dobry efekt takiej zamiany byl w wiwie 238b ;] ale tak ogolnie jak ktos tego nieuzywa to jest to calkiem niezla nowa wersja wiwy

co do jakosci dzwieku nie widze specjalnej roznicy z poprzednimi wiwami a glosniki mam takie jak w podpisie i nanich testowalem

chojrak

Witam.
również posiadam Wiwe 128 ale niestety nie czyta mi filmow VCD tych z gazety.Pokazuje sie menu filmu a kiedy chce coś wybrać to sie wiesza.Może tam w ustawieniach trzeba coś przestawić?Pomóżcie

norbi

Sprobuj tak.
Wloz plyte VCD, wcisnij PCB (wylaczy sie menu filmu). Teraz daj PLAY. Powinienes zobaczyc pierwszy film na VCD.
Jak bedziesz chcial zobaczy menu filmu wcisnij jeszcze raz PCB

chojrak

Wciskałem już wszystko.Raz nawet pojawił mi się niebieski obraz i jakieś liczenie nastąpiło a wyglądało to mniej więcej tak:

1 2 3

8 9 4 7 6 5
nok3310

..to chyba koncowe odliczanie…
detonuja Ci zdalnie WIWE.. :>

chojrak

no to musze wystawić ją za okno…
no ale qrcze to nie jest śmieszne :-/ ide do sklepu z tym sprzętem.

norbi

To co Ci sie pokazalo to menu z ktorego mozna wybrac interesujace pliki z plytki. Kazdy plik podstawiany jest w postaci dzwieku lub filmu.
Wtedy wybierasz na klawiaturze interesujacy plik i ogladzasz lub sluchasz.

Jesli wylaczysz PCB to wciskajac MENU pokaze ci sie menu z wyborem:
1.INTRO
2.DISK
3.TRACK
4.EXIT

Po wybranie DISK pokaza Ci sie w okienkach probki filmow. Wybranie numeru pozwoli Ci na ogladniecie go.
TRACK w okienkach pokaza sie kolejne sceny. Podobnie jak na plytach DVD.

jesli nadal cos nie dziala znajdziesz mnie na gg.

Proszę czekać…