KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

NIE CHCESZ STRACIĆ WIWY 128...?...,TO WSTAW CHŁODZENIE 7
ben

Witam wszystkich!! Od mieśiąca jesiem szczęśliwym pośiadaczem wiwy128. Wcześniej też posiadalem wiwe 228B, kiedy ją popsułem postanowilem kupić coś innego, był to KORR. Nie umywał się w żadnym stopniu do wiwy, nie będę wymieniał mu tu wad, bo nie poto tu jestem. Jedyne co było dobre w nim , to jego czytnik. Po jego sprzedaniu kupiłem sobie wiwe 128. Po paru dniach zauważylem że bardzo mocno się grzeję. Postanowilem wstawić do niej na procesor radiator z wentulatorem (40mmx40mm-tylko taki tam się mieści) ,zamuwiony z allegro. Po włączeniu i obejżeniu 2 godz. filmu,z wstawionym chłodzeniem, zauważyłem że wiwa jest bardziej gorąca niż była.Wpadłem na pomysł!!!! wykręciłem z radjatora wętylator (,radiator zostawilem na procku,) i przykleiłem go pod spodem wiwy,na kratkach wetylujących zasilacz wiwy na super glu. Zimne powietrze jest wwiewane do wiwy z podspodu,chłodzi zasilacz i proca, po wymieszaniu się z gorącym powietrzem, wypychane jest bocznymi dziurkami.

Moim zdaniem wiwa bez chłodzenia jest o wiele wolmiejsza, zawiesza się i do tego myślę że nie wytrzymała by przez 2 lata bez serwisu!!!!

kaeres

Teoretycznie jest to dosc logiczne. Jezeli zauwaze anomalie w dzialaniu WIWY to conajwyzej posadze na niej radiator co juz znaczaco powinno oddawac lepiej cieplo. Po drugie uczynie to pewnie za rok bo teraz zblizaja sie juz zimniejsze dni, a moja dzialala nawet gdy na dworze bylo 28`C w cieniu i tyle samo w domu.

AMIGAnTOMEK

> ben o 2006-08-30 15:43:24 napisał:
>
> Witam wszystkich!! Od mieśiąca jesiem szczęśliwym pośiadaczem wiwy128.
> Wcześniej też posiadalem wiwe 228B, kiedy ją popsułem postanowilem kupić
> coś innego, był to KORR. Nie umywał się w żadnym stopniu do wiwy, nie
> będę wymieniał mu tu wad, bo nie poto tu jestem. Jedyne co było dobre w nim
> , to jego czytnik. Po jego sprzedaniu kupiłem sobie wiwe 128. Po paru dniach
> zauważylem że bardzo mocno się grzeję. Postanowilem wstawić do niej na
> procesor radiator z wentulatorem (40mmx40mm-tylko taki tam się mieści)
> ,zamuwiony z allegro. Po włączeniu i obejżeniu 2 godz. filmu,z wstawionym
> chłodzeniem, zauważyłem że wiwa jest bardziej gorąca niż była.Wpadłem
> na pomysł!!!! wykręciłem z radjatora wętylator (,radiator zostawilem na
> procku,) i przykleiłem go pod spodem wiwy,na kratkach wetylujących zasilacz
> wiwy na super glu. Zimne powietrze jest wwiewane do wiwy z podspodu,chłodzi
> zasilacz i proca, po wymieszaniu się z gorącym powietrzem, wypychane jest
> bocznymi dziurkami.
> Moim zdaniem wiwa bez chłodzenia jest o wiele wolmiejsza, zawiesza się i do
> tego myślę że nie wytrzymała by przez 2 lata bez serwisu!!!!

Mozesz zdradzić skąd zasilasz wentylator??

idarek

Wszystko fajnie, tylko strata gwarancji gwarantowana. To ja wole zeby w przeciagu 2 lat mi sie spaliła wiwa, bo dostanę nową, a jeżeli danego modelu jużnie bedzie to za dopłatą nowszy, niż nie mieć nic jakby coś innego również padło.

kaeres

W jaki sposob tracisz gwarancje zakladajac na procek chlodzenie ?

AMIGAnTOMEK

> kaeres o 2006-08-31 13:55:08 napisał:
>
> W jaki sposob tracisz gwarancje zakladajac na procek chlodzenie ?

No zdaje się ze będziesz musiał zdjąć plombę i to dwa razy. Jeśli uda Ci się to zrobić bez uszkodzenia jej to pozostaje tylko założyć i potem zdjąć bez śladu radiator.

weasel

"rewelacyjny" pomysl :D
Dlaczego ludzie kupuja takie odtwarzacze jak wiwa?
Bo nie chca ogladac filmow na kompie.
Dlaczego nie chca ogladac filmow na kompie?
Miedzy innymi dlatego ze SZZZUUUMI
Wiec po co sie katowac wiatraczkiem?
Po to jest gwarancja przez 24 mies.
BTW to nie wiem o czym mowicie bo moja wiwa jest troche ciepla ale bez przesady w niczym to nie przeszkadza.
Wystarczy tylko zapewnic odpowiedni doplyw powietrza.

Neo10

zdjęcie i zalożenie plomby jest dziecinnie latwe, swoja wiwe otwieralem juz parokrotnie aby porobic foty itp .. ;] i plomba nadal nie naruszona ;]

moja wiwa 128 przetrwala cale wakacje chodzac po 12 godzin dziennie w barze jako cdplayer plus filmy itp.. takze mam nadzieje ze przezyje tez zime ;]

jedyne co jest smieszne ze w 128 jak jest wylaczona w stanie czuwania to i tak sie grzeje ;]

Proszę czekać…