KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 128 - Jakość Dźwięku 3
Karolo

Bardzo zainteresowała mnie poruszona na tym forum sprawa jakości dźwięku Wiwy 128.Zamawiając ten model wychodziłem z założenia że będzie on posiadał, oprócz ulepszeń, wszystkie cechy swoich poprzedników.Niestety, mam wrażenie, że jakość dźwięku jest gorsza niż ta oferowana przez Wiwe 138, którą swego czasu podłączyłem do tej samej wieży do której teraz podpięta jest moja 128.(porównuje na podstawie tych samych płyt z muzyką i filmami)
Dzwięk jest jakby płaski,"zgaszony",zabardzo basowy.
Niestety niepozwala to na głośne słuchanie bo zlany, pozbawiony dynamiki dźwięk nie brzmi satysfakcjonująco.Mam w zwiąku z tym kilka pytań:

1.Czy ktoś wie jaki przetwornik jest zamontowany w Wiwie 128?(czy to ten sam A/C – 192 kHz / 24Bit co zamontowany np w 138-ce?)
2.Czy możliwe jest fizyczne uszkodzenie układu dźwiękowego?
3.Czy na jakość dźwięku może mieć wpływ aktualne/przyszłe oprogramowanie?

Neo10

ostatnio porownywalem swoje wiwy 128 i 238b i umnie skolei na 128 jest jakby slabszy bas troche a przy muzyce house/progressive ktorej slucham slychac to wmiare wyraznie :(

ciekawe kiedy nowy soft do 128 bo serwis na takie pytania widze nieodpisuje bo juz 3 razy pisalem i nic :(

duzy84

mam taki sam problem jak Karolo, wydaje mi sie ze oszczedzili na przetworniku i dali inny gorszy, niech ktos kompetentny sie wypowie :)

stardriver

próbowaliście moze zmienic na inne fabryczne ustawienia equalizera np standard, rock, dance lub ustawic własne ??? tam przecież można podbijać bass i inne ustawienia …

Proszę czekać…