KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD 238U a napisy *.sub 8
arczibandit

Witam!

Czy którykolwiek uzytkownik Wiwki HD 238 U (USB) mógłby sie pochwalić czy działaja u niego napisy w fomacie .sub* ? (sub,idx)

Dla wyjaśnienia: Chodzi o graficzny format tych napisów. Wystepuja one wraz z plikiem idx, a cały zbiór zajmuje np kilka MB, a nie np 100 kb jak w przypadku formatu tekstowego… Napisy tego typu często występują w releasach P2P (np.grupy DIAMOND).

idarek

U mnie działa normalnie tak jak działał w 238B. Zawsze nagrywam film z dwoma formatami napisów *.txt i *.sub i z zadnymi nie mam problemów.

Jednakże wnioskując co piszesz, powiem ci że wiwa odczytuje napisy MicroDVd czyli popularny SUB, i nie różni się on niczym innym jak znacznikami czasu {}{}.

To o czym poszesz SUB+IDX to modyfikacja SUBa, jakaś odmiana, i tego wiwa raczej nie obsłuży. Polecam Subtitle Workshop do prekonwertowania napisów.

arczibandit

> idarek o 2006-09-06 12:32:04 napisał:
> To o czym poszesz SUB+IDX to modyfikacja SUBa, jakaś odmiana, i tego wiwa
> raczej nie obsłuży.

No właśnie u mnie nie obsługuje, ale kilku uzytkowników Bellwooda 301USB pochwaliło sie że u nich sub’y chodzą, ale najwidoczniej mieli na mysli te sub’y tekstowe o których piszesz.

Mnie natomiast chodzi nie tyle o odmiane tego formatu co raczej o zupełnie inny format napisów. Są to napisy zripowane z orginalnej ścieżki DVD (zdaje sie że można to zrobić programem VobSub)…Są o tyle fajne ze czasem wystepują w wersjach wielojęzycznych i można przełączać podczas odtwarzania pomiedzy różnymi wersjami językowymi…

Ciekawe który odtwarzacz potrafi je obsłużyć…bo w końcu dla kogos te napisy powstają…

Dodano:
Udało mi sie odtworzyć te napisy w VLC Media Player…

idarek

Dzisiaj sprawdziłem płytą DivXTest CD v2.0 Wiwe 238U czy odtwarza Original DVD subtitles .sub + .idx …. i działa poprawnie, nawet kolorki są oddane na napisach..

więc nie wiem czemu tobie nie działało.

Na dniach zamieszcze wynik całego testu odtwarzacz 238U.

ps. Wiwa odtworzyłą mi film z 6000 biterate :P lol

pozdr.

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-09-20 17:19:36 napisał:
>
> Dzisiaj sprawdziłem płytą DivXTest CD v2.0 Wiwe 238U czy odtwarza Original
> DVD subtitles .sub + .idx …. i działa poprawnie, nawet kolorki są oddane na
> napisach..
> więc nie wiem czemu tobie nie działało.
> Na dniach zamieszcze wynik całego testu odtwarzacz 238U.
> ps. Wiwa odtworzyłą mi film z 6000 biterate :P lol
> pozdr.

Nie musisz tego robić. ten test już dawno wykonałem i od dawna jest umieszczony http://www.luke.plustech.pl/divxtest.doc pod tym adresem. Dziwne bo moja na 6000 się wysypała, ale to był egzemplarz który pojechał do wymiany.

arczibandit

Dziwna sprawa…robiłem tez ten test juz ponad miesiąc temu i te napisy z płyty testowej się nie wyświetlały (test J-Compatibility/SUB-07). Teraz sprawdziłem pod wpływem waszych postów i o dziwo sie wyświetlają!!! W miedzyczasie aktualizowałem firmware,może to dzieki temu. Musze sprawdzić jutro z jakimś pełnej długosci filmem, bo to ze wczytuje kilkaset kb napisów nie oznacza wcale że poradzi sobie ze standardowym sub’em który potrafi mieć i 10 MB!

PS. Wiwka podczas testu też odtworzyła mi divx przy 6000 kbps (test H/VID-2B) więc chyba nie ma co robic sensacji…

idarek

tak, własnie SUB-07 Original DVD subtitles .sub + .idx

możliwe że dodali w firmware nowe opcje.

Co do tego 6000 biterate poprostu byłem zdziwiony ze taki "słaby" odtwarzacz sobie z tym radzi… o dziwo zadem film w oryginalnej rozdzielczości HDTV nie ruszył… dziwne….

arczibandit

No rzeczywiście…też w sumie byłem zdziwiony że procesor daje sobie radę z takim obciązeniem…Ale w 238U zastosowano niby nowy typ chipsetu ESS, który widocznie mieli video elegancko…

U mnie również żaden plik video w HD nie ruszył. Wiwka po prostu przeskakiwała te pliki…

AMIGAnTOMEK

Z tego co mi wiadomo to narazie żaden z odtwarzaczy nie potrafi odtworzyć filmów w rozdziałce HDTV.

Proszę czekać…