KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Nowa seria WIWY 238U z nowym oprogramowaniem? 5
idarek

Hmm… dosyć dziwna sytuacja.
Posiadam na własność WIWE 238U zakupioną jakiś 1-2 miesięcy temu. Występował w niej problem m.in. z kolorem napisów opisany tutaj:
http://fdb.pl/tf2960,Wiwa,238U,i,kolorystyka,napisów,i,jej,zapamiętywanie.html

04.09.2006 zamówiłem kolejną sztukę dla kumpeli i już mam się wziąść za aktualizacje firmware tym co jest na forum, ale tchnęło mnie żeby sprawdzić czy błąd ten nadal występuje… i co? I nie występuje, tak jakby ta wiwa miała już nowsze oprogramowanie…. więc sprawdziłem wersje, i wyświetliło się:

VER160:0206 WIWA HD238

Czyli teoretycznie ta sama którą miałem w sprzęcie oryginalnie i w której występował błąd, tyle że w tym nie ma błędu. Czy to może błąd poszczególnych sztuk wiwy czy może wyszło jakieś uaktualnienie o którym PROABIT zapomniał nas, użytkowników poinformować?

Niestety jeżeli chodzi o QPEL to jak syfnie działał tak dalej działa syfnie.

arczibandit

Może po prostu panowie z Proabitu fabrycznie wrzucaja już tą nową modyfikację FW [WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018]. Byłoby to całkiem logiczne posunięcie z ich strony…

Nr wersji który wyswietlił sie u Twojej kumpeli wyświetli sie i u Ciebie jak sprawdzisz wersje softu w Twoim odtwarzaczu. To nowe nieoficjalne oprogramowanie nie zmienia bowiem nr-u wersji softu. Co za tym idzie – po numerze wersji oprogramowania w odtwarzaczu nie stwierdzimy czy zmodyfikowany firmware jest juz wgrany do Wiwki czy nie…

idarek

I tutaj się mylisz, bo w zaktualizowanym firmware tym co jest dostępne na forum znika wogule model wersji oprogramowania, tylko w oryginalnym podstawowym jest pokazane.

arczibandit

w mojej 238U jest tak jak napisałem – kiedy sprawdzam wersje FW to odtwarzacz podaje mi ciagle ta sama co przed aktualizacją czyli 160:0206.

AMIGAnTOMEK

U mnie jest tak samo. FW zaktualizowane i nadal się wyświetla wersja,

janus150

Witam. Chce sie podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat WIWY 238U. Śledze forum Wiwy od około miesiąca kiedy to zainteresowało mnie USB w tym odtwarzaczu . Nabyłem go dwa tygodni temu dla chrześniaka z nadzieją że trafie na dobry egzemplarz i mam wrażenie że wsadziłem go na mine.Soft VER160:0206 WIWA HD238 (przy zakupie prosiłem żeby wgrali już ten nowy,ale nie mam pojęcia czy był nowy) . Wszystkie problemy które są opisywane na tym forum występiły w mojej Wiwie (mam Korra i łyka wszystkie moje płytki, bez żadnego problemu, nawet te troche porysowane itp). Po wgraniu pierwszy raz nowego FW (patrz Idarek i sprawdzeniu na ekranie VER160:0206 WIWA HD238 NIC WIĘCEJ (wgrał się czy nie, tacka się nie wysunęła??). Wkładam płytę – KASZANA. Wkurzyłem sie i wgrywałem z 5 razy (płyką i przez USB). Za kazdym razem na tej samej płycie w tym samy miejscu rwało inaczej a to obraz a to głos (po kazdym wganiu sprawdzane po kilka razy).
I nagle prawie cud, za 5 razem (USB) zacząła dziełać poprawnie. No prawie cud. Dalej nie czyta 6 , 7 lub generalnie ostatmiego filmu na płycie DVD.
Ostatnio (1 Września 2006) dostałem soft z serwisu WIWA_0206_Rev11J_HD238U_server_018.rar ( miałem je wcześniej ) ale jeszcze tego nie wgrywałem bo może za 6-tym razem sie wcale nie odpali. Narazie wole swojego Korra.
Pozdrowienia
PS 1. USB jest świetne ale Wiwa ma odtwarzać filmy.
2. ( idarek masz fajną stronke++)

Proszę czekać…