KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 138 B - Problem z DTS i DD 5.1 5
guzu

Witam.

Posiadam Wiwe 138 B i amplituner Koda. Wiwa podłączona jest z amplitunerem za pomocą kabla coaxial. Jednak dżwięk na głośnikach pojawia sie tylko w stereo, mimo iż płyta nagrana jest w DTS/DD co potwierdza także napis DTS na wyświetlaczu Wiwy. Nie ma można także przełączyć na amplitunerze na dźwięk 5.1.

Czy ktoś wie może czym może być to spowodowane ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

guzu

Nie wiem czy brak odpowiedzi na moje pytanie wynika z tego , że niejasno opisałem mój problem czy może nikt z forumowiczów nie spotkał sie z taką sytuacją

szwajcar

A spróbuj kablem optycznym. Coś mi się obiło o oczy, że na coaxialu wiwa nie podaje normalnego sygnału tylko zmiksowany. Ktoś już opisywał taki problem.

guzu

Dobrze. Spróbuje podłączyć kablem optycznym. Do tego amplitunera podłączałem inne DVD pod to samo wejście co chciałem Wiwe i z niego potrafiłem uzyskać dźwięk przestrzenny DD i DTS.

Grzegorz_Derebecki

Polecam w opcjach ustawić wyjście optyczne a podłączyć przez cyfrowe tak przynajmniej było u mnie o ile pamiętam :)

guzu

To wręcz niemożliwe , ale ustawienie w Wiwie wyjścia dzwięku przez optyczne a podłączenie przez coaxial pomogło. Teraz mam dźwięk 5.1 :)

Bardzo dziękuje za wskazówki i pomoc.

Proszę czekać…