KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA 238USB i powazny problem AC3 :( 5
chrisu1982

No i natrafilem na pierwszy powazny problem z moja wiwka, kilka dni temu zakupilem amplituner Pioneer VSX416, podpinam optykiem (coaxial tez sprawdzalem i problem taki sam) i niby wszystko ok, divx/xvid z AC3 ladnie wysyla dzwiek na ampli, ktory go dekoduje, niestety co kilka minut jest przeskok :(, przy filmach dvd DD5.1 badz DTS problem nie wystepuje, nie jest to takze wina nagranych plyt bo z usb jest tak samo, ogolnie poki co pozostaje mi sluchanie dzwieku po analogu bo digital moze naprawde zdenerwowac, srednio co dwie minuty, sekundowe przeskoki :(
spotkal sie moze ktos z czyms podobnym?
ps. dodam, ze nie jest to wina ampli bo sprawdzalem na innym dvd a takze podpinam kompa przez spdif i wtedy dekodowanie ac3 idzie bez problemu

Neo10

spróbuj moze wgrac jeszcze raz soft moze wnim jest cos skompane ;] ja mam wiwe 128 podlaczona optykiem pod glosniki logitecha ktore tez maja sprzetowy dekoder ac3/dts itp.. i wszystko dziala jak powinno bez najmniejszych problemow ;]

budasty

mam wiwe od wczoraj i dobrze jej jeszcze nie przetestowałem ale mialem identyczne objawy gdy nagrałem divx z ac3 na verbatimie dvd, zrobilem kopie tej plyty na …Esperanzie rw i wszystko ładnie poszło, mam nadzieje ze to był tylko jeden kiepski Verbatim a nie słaba optyka mojego egzemplarza… dzisiaj potestuje.

asd11

> chrisu1982 o 2006-09-23 19:52:48 napisał:

> ps. dodam, ze nie jest to wina ampli bo sprawdzalem na innym dvd a takze
> podpinam kompa przez spdif i wtedy dekodowanie ac3 idzie bez problemu

Napewno nie wina ampli, na moim kiepskim schnaiderze mam te same objawy – zauwazylem ze niektore filmy ida ok a na niektorych sa przeskoki – wydaje mi sie ze wiwa moze nie wyrabia i brakuje jej mocy, bo u mnie dzieje sie to przewaznie na dynamicznych scenach z duzym bitratem.

pgolab16

U mnie coaxial wogóle nie działa! tzn. podłaczyłem wiwe do amplitunera przez coaxiala, dzwięk owszem idzie ale tylko
PCM stereo no i po zabawie! Optykiem nie podłącze (podobno działa) bo mam wpięty tuner cyfrowy do amplitunera – pozostaje tylko analog 5.1. Poza tym jak wkładam płytke dvd obojętnie jaką z dzwiękiem DD 5.1 to na wyświetlaczu znaczek dolby d się ni podświetla ale te typy chyba tak mają.

Cadd

niestety mam to samo, miałem nadzieje ze to tylko mój egzemplarz i będę mógł oddać na gwarancji, ale widzę ze taka jego uroda i czas zacząć szukać czegoś normalnego :/ najnowsze oprogramowanie nie pomogło może starsze pomoże… ale jeśli to prawda, co mówicie, ze brak tej wiwie mocy to padaka, bo nic z tym nie zrobię… podłączam przez optyka, ale z tego co widzę to i tak nie ma znaczenia

Proszę czekać…