KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa DVD/XVID HD 238U USB + plyty wielosesyjne + katalogi... 19
szpotek

WITAM!

A ja mam takie pytania:
1. Czy Wiwa DVD/XVID HD 238U USB czyta plyty wielosesyjne? Np. czy nie jest tak ze nagram raz plyte z filmem, nie zakoncze sesji, potem dogram napisy to czy DVD je bedzie widziec czy tylko sam film?

2. Czy jezeli nagram pliki mp3 do roznych folderow i beda nastepujace sciazki

TECHNO > ROZNE
ROZNE

to czy Wiwa zrobi tak jak Emperor III DVD-011 ze pliki z TECHNO > ROZNE umiesci w katalogu rozne?

3. Ktos podlaczyl glosniki Manty (5.1) do Wiwy 238U USB? Wszystko dzialo?

z gory WIELKIE DZIEKI za odpowiedz:D

idarek

> szpotek o 2006-10-02 17:58:06 napisał:
>
> WITAM!
> A ja mam takie pytania:
> 1. Czy Wiwa DVD/XVID HD 238U USB czyta plyty wielosesyjne? Np. czy nie jest tak
> ze nagram raz plyte z filmem, nie zakoncze sesji, potem dogram napisy to czy
> DVD je bedzie widziec czy tylko sam film?

Czasem czyta czasem nie, nie wiem jak w najnowszej wersji softu ale we wcześniejszych ludzie się skarżyli że są problemy.

> 2. Czy jezeli nagram pliki mp3 do roznych folderow i beda nastepujace sciazki
> TECHNO > ROZNE
> ROZNE
> to czy Wiwa zrobi tak jak Emperor III DVD-011 ze pliki z TECHNO > ROZNE umiesci
> w katalogu rozne?

??? Chyba raczej nie, katalog to katalog.

szpotek

> ??? Chyba raczej nie, katalog to katalog.

Jesli nie widziales jak to jest z robione w Emperor III to mozesz sie dziwic ze zadaje takie pytanie…

A co do tej wielosesyjnosci to zle ze sa problemy;/
Wtedy w wystarczy wgrac softa i problem moze byc rozwiazany?

idarek

nie wiem, poeksperymentuj, zaktualizuj soft i spróbuj pobawić się z płytą wielosesyjną.

szpotek

tylko ze poki co zbieram info na temat tego DVD bo zastanawiam sie nad jego zakupem… i chce wiedziec "wszystko";)

idarek

> szpotek o 2006-10-03 16:55:04 napisał:
>
> tylko ze poki co zbieram info na temat tego DVD bo zastanawiam sie nad jego
> zakupem… i chce wiedziec "wszystko";)

w takim razie dobra rada… nie kupuj MANTY ! ;]

szpotek

Mante mam… Emperor’a III:P
i wlasnie chcialem sie dowiedziec czegos na temat plyt wielosysyjnych w Wiwie HD 238U USB ale raczej nikt mi nie pomoze…;(

piepan

**Mam pytanko a gdzie moge zdobyc nowy soft do wiwy 238 usb ? mój aktualny to VER 160:0206 jest jakis nowszy???? Wiwka czasem zacina sie podczas ogladabnie płyt DVD np wesela……

arczibandit

> szpotek o 2006-10-02 17:58:06 napisał:
> 1. Czy Wiwa DVD/XVID HD 238U USB czyta plyty wielosesyjne? Np. czy nie jest tak
> ze nagram raz plyte z filmem, nie zakoncze sesji, potem dogram napisy to czy
> DVD je bedzie widziec czy tylko sam film?

Tak, czyta płyty wielosesyjne bez problemu, ale według moich doswiadczeń tylko w przypadku gdy nagrywasz na płytach DVD+/-RW. W przypadku zwykłych +/- R Wiwa zobaczy tylko pierwszą sesję.
Nowy soft nie rozwiązuje problemu i szczerze wątpię żeby którakolwiek kolejna wersja FW go rozwiazala…

> 2. Czy jezeli nagram pliki mp3 do roznych folderow i beda nastepujace sciazki
> TECHNO > ROZNE
> ROZNE
> to czy Wiwa zrobi tak jak Emperor III DVD-011 ze pliki z TECHNO > ROZNE umiesci
> w katalogu rozne?

Zdarzyla mi się raz podobna sprawa. Należy więc unikać, podobnie jak w produktach Manty, tych samych nazw katalogów głównych i podkatalogów.

Zawodowiec

Mała poprawka (wielokrotnie już o tym pisałem).
Stacjonarne odtwarzacze DVD/Divx czytają sesje, które mają początek nagrania poniżej 1GB pojemności płyty. Ma to swoje korzenie w pierwotnym standardzie nagrywania płyt DVD – odzedziczonym po formacie płyt CD, ale nie tylko. (Zresztą nie bez powodu nagrywając coś w NERO i próbując zrobić 2 sesję powyżej 1GB Nero ostrzega). Dodatkowym czynnikiem jest ilość pamięci RAM, którą mikro system operacyjny (TAK TAK – nawet taka WIWA to ma) może poświęcić na obsługę systemu plików i wielu sesji. Zresztą identycznie wygląda sprawa z max ilością plików w 1 katalogu, które taki odtwarzacz może obsłużyć. Tu proponuję doświadczenie: Proszę nagrać sobie płytę testową DVD, w której zrobicie podkatalog zawierający kilkanaście tys. plików, oraz drugi, w którym będzie zagnieżdżone kilkadziesiąt podkatalogów. Ciekawe, czy przy czytaniu tego pierwszego odtwarzacz przeczyta tylko część, czy też się zawiesi. A jak głęboko zejdzie w 2 przypadku?
Pozostawiam to Waszej dociekliwości.

szpotek

Dzieki wszystkim ktorzy odpowiedzieli na moje pytania;)

szpotek

jednak raczej pozostane przy moim Cesarzu III… Jego najwieksza wada jest kiczowaty pilot ale za to czyta plty wielosesyjne… czego 238U nie potrafi…;( szkoda…

damagemax

>Tak, czyta płyty wielosesyjne bez problemu, ale według moich doswiadczeń tylko w przypadku gdy nagrywasz na płytach DVD+/-RW. W przypadku zwykłych +/- R Wiwa zobaczy tylko pierwszą sesję.

Argh, w obu przypadkach wiwa widzi jedna sesje! plyty cd/dvd RW zawsze widoczne sa jako jednosesyjne mimo ze mozna na nie dogrywac pliki. Taka struktura plików i sposób zapisu.

>temat: re: Wiwa DVD/XVID HD 238U USB + plyty wielosesyjne + katalogi…
>jednak raczej pozostane przy moim Cesarzu III… Jego najwieksza wada jest kiczowaty pilot ale za to czyta plty >wielosesyjne… czego 238U nie potrafi…;( szkoda…

Kazdemu według potrzeb. Ja manty nie lubie za …tandede i wieczne problemy. Z wiwa ich nie doswiadcza,m jak na razie..(wiwa 128 usb). Jezeli przeszkadzaja ci problem z plytkami wielosesyjnymi polecam zaku plytki DVD RW. Ja tak nagrywam/dogrywam filmi i muze – oszczedzam na nosnikach, nie gromadze zbednych obejrzanych plytek i wszystko gra. :)

Bonzo

Korzystając z okazji mam pytanie do damagemax’a.
Pisałeś że korzystasz z DVD RW, i tu właśnie mam problem, posiadam wiwe 128U, zero problemów z odtwarzaniem z CD R/RW DVD R+/- USB, ale gdy nagram coś na DVD RW (TDK DVD+RW 1-4x), okazuje się lipa, gdyż odtwarzacz nie widzi tej płyty.
damagemax napisz prosze jakiej firmy DVD RW czyta twój odtwarzacz, sprawdzę czy to jest wina mojego napędu czy nośnika (może TDK jest do kitu)

damagemax

@bonzo uzywam starej dysan dvd+rw oraz philipsa nowego dvd-rw oraz cd-rw. w wiwa 128 usb nie bylo problemu z zadna plyta. Dla mnie dzialaja idealnie mimo ze dysan ma 2 latka. Zainwestuj moze w 2 rózne plyty dvd + oraz – RW i sprawdz, byc mzoe twoj czytnik ma problemy z konkretnym formatem. Mój sobie radzi ale co egzelpmarz wiwy to inna jakosc i byc moze inne czytniki.

Bonzo

Dzięki damagemax okazało się jednak że wina leży po stronie odtwarzacza (a myślałem że po prostu on nie czyta DVD RW). Coś było nie tak z napędem. Zdążyłem jednak go zareklamować w ciągu 5 dni od daty zakupu i tu miła niespodzianka – wymieniono mi na nowy egzemplarz WIWA 128U. Teraz jest wszystko OK, wreszcie mogę się cieszyć oglądaniem z DVD RW, bez marnowania i niepotrzebnego magazynowania płyt.

naits

moja wiwka 228U z softem od 128U (firmowo) odtwarza DVD-RW (+ nie sprawdzalem) i nawet wielosesje widzi
plytka Verbatima ladnie chodzi i szybko, a z Emtec kilka razy zapisywanym mial problem dlugo trwalo szukanie i potem glosniej chodzil

Bonzo

No i jeszcze wracając do tematu, moja wiwa czyta płyty wielosesyjne +/- Ale z tego co zauważyłem model modelowi nie równy i może być różnie.

damagemax

Emtec to nie "firma" :) Co do multisesji na cd lub dvd -r nie uwierze , no chyba ze maja mniej niz 1 GB na sesje. :) natomiast dvd-rw czy tam cd-rw to nie sa takie zwykle multisesje i sa czytane bez problemu przez wiwe

naits

dobra super już wszystko wiadomo :)

a czy jest możliwość oddania takiej wiwki na gwarancji? bo sie zawiodłem przez tą wade (3 dni od zakupu)

ktoś próbował takie coś ?

Proszę czekać…