KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Bellwood 301 USB czy Korr 2258 ? co wybrac ? 6
dune2

witam wszystkich bo jestem tutaj noworodkiem ;)

Zapewne wiekszosc z Was uzna moje pytanie za lekko idiotyczne ale mysle ze takowe nie jest.Sprobuje wytlumaczyc dlaczego.A wiec zapragnalem ogladac filmy DVD i Divx ( z naciskiem na to drugie ) na swoim mocno podstarzalym 21 calowym TV firmy Panasonic ( nie podaje ile nascie lat ma by nikt nie doznal szoku ).
Dlatego tez postanowilem kupic sobie odtwarzasz DVD.Jako ze w temacie stacjonarnych odtwarzaczy DVD bylem zielony chcialem kupic cos dobrej firmy.Stopniowa analiza i rozeznanie w temacie uswiadomilo mi ze kupno markwoego sprzetu oznaczac bedzie ze niewiele bede mial mozliwosci kupujac cos dobrej firmy.Niewiele bo przeciez glownie filmy sciagane z netu bede ogladal a DVD jak u wielu Polakow bedzie stanowilo odswietne wydarzenie.
Poza tym nauczony zyciowym doswiadczeniem bo troche lat juz mam dobrze wiem ze czy cos jest no-name czy malo znanej firmy czy bardzo znanej nie ma az tak wielkiego znaczenia zwlaszcze przy obecnej technice i stawianiu na nowoczesnosci kosztem "dlugowiecznosci" – daj Boze by obecne TV LCD zyly 18 lat jak moj Panasonic.No coz wygadalem sie ;) No ale wracajac do tematu moj wybor wzgledem playera padl na Mante Prince 2 lub Emeror 3.
Padl poniewaz one najciekawiej prezentowaly sie wsrod tanich w Mediamarkt a mialem zamiar wziac cos na raty by nie odczuc zakupu i by nie ucierpial na tym domowy budzet.No ale to 199 zl w przypadku P2 i 249 w wypadku E3.
To tez juz jakies pieniadze wiec zasiegnalem jezyka w necie i po wielu wypowiedziach internautow zwatpilem i postanowilem sobie dac spokoj z ta firma.Dodatkowo testy chyba CHIPU okreslily Mante E3 jako pomylke w ktorej nie dziala polowa funkcji.Coprawda P2 okreslono jako niezlego ale wole juz nie ryzykowac.

Czytajac kolejne opisy kolejnych playerow wywnioskowalem ze albo kupie uznawanego za najlepszy wsrod tych tanich Bellwooda 301 USB lub bardzo taniego Korra 2258.Pominalem Wiwe poniewaz cena obecnych modeli jest jakby posrodku wymienionymi dwoma wiec ani mala ani duza. Zanim dokonalem zakupu namowilem kolege na Korra i wczoraj kilka godzin sie na nim pastwilismy.
Mianowicie sprawdzilismy okolo 50 filmow zarowno takich sprzed n-lat jak i najnowszych sciagnietyuch z netu na dniach.Nie zabraklo takze plytek DVD tloczonych i wypalonych domowa nagrywarka.Coprawda nagrywarka dobra bo Pioniera ale nosniki DVD tanie bo marketowe Extreme.Nosniki palone maks x6 wiec moze ma to jakies znaczenie ale wynik jaki osiagnelismy zadziwil nas.
Na 50 plyt DVD i CD nie poszly nam dokladnie 3 filmy.W tym jeden to Poseidon wersja dwuplikowa a nie poszedl zapewne dlatego ze jego rozdzielczosc jest 800×300 czy cos takiego a to chyba za duza jak na takie playery.
Na te 50 filmow wszystkie uruchomione mialy wystarczajaco dobrze dopasowane i widoczne napisy stad nie rozumiem niektorych co uwazaja brak zmiany wielkosci czcionki za wielka wade.No ale zapewne jakas wada to jest.
Co sie tyczy plikow tekstowych w formacie MPL2 to z obecnie sciaganych tytulow nie widze zbytnio by MPL2 byl jakos bardzo popularny a prorokowanie ze wkrotce ten formaty zastapi TMplayer jest raczej przedwczesne.Bo wkrotce mozna interpretowac zarowno jako kwestia miasiaca jak i 2,3 lat.A jesli o latach mowa to za 2 lata mozna kupic cos nowego nowoczesnego bo ceny sa bardzo niskie.
Jakosc obrazu coprawda ciezka do ocenienia na moim obecnym TV ale wygladala bardzo dobrze co potwierdza kolega ktory ma 32 calowy nowy i dobry TV.
Nie ma co sie wiecej rozpisywac ale mysle ze Korr 2258 to bardzo funkcjonalny i przyzwoity player za bardzo male pieniadze a marudzenie niektorych bo cos im tam sie dlugo uruchamia czy slysza delikatny pisk przy uruchamianiu plyty uznam jako wrodzona ceche narodowa Polakow.To sprzet tani oferujacy duzo wiec nie ma co marudzic poniewaz spelnia bardzo dobrze swoje zadanie a kwestie estetyczne to kwestia dyskusyjna.
Jedyna a zarazem najwieksza wada a wlasciwie niewiadoma to jego awaryjnosc.Tego nie sposob przewidziec zarowno dlatego ze jest to sprzet bardzo tani oraz dlatego ze jest to urzadzenie wspolczesne a wiec majace dac duzo i szybko zostac zamienione na nowe – to polityka wielu firm we wszelakich branzach.
Ile razy i jak szybko bo nawet po tygodniu padaly mi znajomym czy rodzinie urzadzenia takich firm jak Pioneer,Sony,Panasonic,Philips czy Samsung to niesposob juz zliczyc.Tak wiec magia marki to rzecz zgubna i lepiej zawsze zbadac konkretny produkt kalkulujac stosunek cena jakosc.A naprawde nie wierze by markowy odtwarzacz DVD kosztujacy np. 600 zl byl 6 krotnie lepszy lub zyl 6 razy dluzej niz taki za 100 zl jak wlasnie omawiany Korr.
Co nie znaczy ze podwazam opinie ze markowe maja lepszy obraz lub dzwiek oraz mniejsza bezawaryjnosc.
Jednak dla kogos jak ja i pewnie wielu z nas wystarcza sprzet z dolnej polki zeby od czasu do czasu zobaczyc cos na DVD lub Divx.Jednak melomanow majacych zestawy kina domowego rozumiem i dla nich urzadzenia tak tanie to zapewne "syf".
No ale wracajac do tematu dalej nie wiem co wybrac poniewaz bezproblemowo stac mnie na Bellwooda ktory wyglada ladniej i ma o wiele lepsze opinie od Korra wsrod znawcow i uzytkownikow.Oczywiscie ma wiecej funkcji i jest mniej zawodny.
Jednak jest drozszy i tu sie zastanawiam czy jest sens pakowac w takie urzadzenie wiecej pieniedzy niz 100 zl.
Wszak poza wygladem i kilkoma malo znaczacymi dla laika parametrami nie rozni sie zbytnio od Korra.
Dlatego tez mam dylemat co kupic bo logika i wrodza oszczednosc podpowiada Korra a poczucie "piekna" i ostroznosc wzgledem awaryjnosci mowi Bellwood.
Dlatego prosilbym innych uzytkownikow tych modeli o swoje opinie ale takie konkretne a nie pisanie ze to na pewno syf bo tak tanie.
Dodam tylko ze kobieta w kasie w Biedronce powiedziala ze na okolo 30 sprzedanych byly dwa zwroty w przeciagu miesiaca i o ile jej wierzyc bo w sumie co kobiete w kasie obchodzi czy ja kupie ? to wynik przyzwoity jak na sprzet za niecale 100 zl.
Tak dokladnie nie pomylilem sie w tej Biedronce w ktorej je widzialem sa po 99 zl.
Natomiast Bellwood dostepny w roznych sklepach to wydatek 249 z a wiec roznica kolosalna.
A wiec co kupic ?

z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

dune2

dziekuje za wyczerpujace porady odrazu wiem co robic hehee

szwajcar

> dune2 o 2006-10-10 12:01:02 napisał:
>
> dziekuje za wyczerpujace porady odrazu wiem co robic hehee
To może dam Ci inną radę.
Pisz zwięźle i dziel problemy na mniejsze. Bez bicia przyznaję się, że Twoich elaboratów nie czytam. Nie chce mi się.

rostek2

szwajcar – tutaj tez jestes moderatorem?

Neo10

proponuje wypośrodkować i kupic wiwe 128 ;) calkiem fajny sprzet ;]

Madex

Witam – miałem przez rok Bellwood-a 301 (starszego brata obecnego 301U) – po roku kupiłem korr-a 9907 – a niedawno zacząłem myśleć znowu nad zmianą na inny model. Pod uwagę wziąłem LG dvx9xxx, Bellwood-a 301U i Korr-a z serii 3358 (lub 2258, 2218 – to jest to samo tylko w innej obudowie) – LG i Korr odpadł z powodu nie czytania formatu MPL2 ( Może nie spotkałeś na razie tego formatu ale powiem że wszystkie seriale które oglądam mają napisy w tym formacie) i musiałbym wypalać parenaście płyt dvd jeszcze raz, Nowe Korr-a mają kiepski procesor Zoran-a i ogółem ciągle kłopoty z odczytem różnych płyt. Tak więc jedynym modelem na który pokusiłbym się w tej chwili to Bellwood 301U – ma wygląd, świetny czytnik i świetną obsługę napisów.

Jeśli nie zależałoby mi na formacie MPL2 to w tej chwili wziąłbym LG dvx9xxx (procesor MTK 1389, obsługa napisów o innej nazwie niż nazwa filmu)

rostek2

Bierz Bellwooda

pzdr

Rostek

Proszę czekać…