KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa HD 128 praktycznie nie czyta mi zadnej plyty 20
Pawel

Dzisiaj zakupilem sobie Wiwe HD 128, przywiozłem do domu i… nic. Kiedy wrzucam jakąkolwiek płytę CD lub DVD do napędu słychać przy ładowaniu jakieś dziwne piski i nic. Nie mogę odtworzyć praktycznie żadnej płyty (na chyba z 30 które testowałem poszły ze 3). Dodam że u znajomych na różnych sprzętach te płyty działają jak należy.
Teraz moje pytanie. Czy u mnie w domu jest jakaś strefa 51 ;) czy też trafiłem na rąbniętą wersję Wiwy i jutro z rana powinienem pojechać do tego sklepu i ją wymienić (mam na to 2 tygodnie czasu – info od sprzedawcy).

meloniq

mam ten sam problem, przed chwila przyszedl zamowiony odtwarzacz i co i nic… nie czyta praktycznie zadnych plyt…
co w tym przypadku zrobic? odsylac do serwisu czy moze trzeba wyczyscic albo sam nie wiem co:|

Bylbym wdzieczny za jakas rade;)

Neo10

naogół wystarczy mocno ja wytrzasc i czytnik zaczyna czytac wszystko ;] mialem juz 3 wiwy i kazda po zakupie musialem poddac takiej praktyce ;] i na kazda podziala ;]

meloniq

Wielkie Dzieki, wstrzasniecie czesciowo pomoglo, czyta tloczone plytki i wypalane dvd-/+/R, ale nadal ma problemy z wypalanymi cd – wczyta co jest na plycie ale przy probie uruchomienia zaczyna mielic mielic i nic… z serwisu nic jeszcze nie odpisali:|

Pawel

Ja natomiast przeszedłem się na drugi dzień do sklepu i wymienili mi Wiwe. Teraz testuje nową i narazie czyta płyty. Co prawda na filmach nagranych na CD-R często pojawiają się jakieś zielone kwadraciki przy niektórych w ogóle przestaje odtwarzać po jakimś czasie (pojawia się napis Disc Error czy jakoś tak) ale to raczej przez to że mam je nagrane na byle jakich płytach z supermarketu, które na kompie jakoś działają ale widocznie w odtwarzaczu DVD już nie chcą.

sphx

Miałem podobny problem. Wiwa prawie nic nie czytała.

Napisałem do serwisu, po tygodniu czekania na odpowiedź spakowałem wiwe i na serwis poszła.

To było 2 tygodnie temu.

Do dziś zero informacji na maile z pytaniem, niestety także zero informacji czy wiwa dotarła na serwis, ani kiedy i czy będzie zrobiona :(

Nie czekaj na odpowiedź z serwisu bo prawie napewno sie nie doczekasz :)

Slawo10

Moja poszła też do serwisu dokładnie 2 tygodnie temu i dalej nie mam ani pieniędzy ani odtwarzacza, ale jak mają może ze 70% zwrotów to nie ma co się dziwić.

norbi

Moze czekaja az sie soft napisze i wtedy wgraja do serwisowanych WIW :D

maxel1

Witam, kupilem juz druga wiwe i bardzo sie rozczarowalem! Kiedy pierwsza czyta wszystko bez zadnych problemow itp (fakt ze malo opcji w 228) tak w 128 jest ich akurat to problemy z plytami ma nieskonczenie wiele! poczynajac od orginalnych dvd, przegrywanych, divx, a najgorzej to juz dvd-rw i cd-rw, nie czyta wszystkich mp3 na plycie itp. problem powtarza sie nagminnie i jest bardzo denerwujacy… czytajac opisy typu "wyslalem i czekam 2 tyg" krew mnie malo nie zalewa. mam sie do nich przejechac i w d… im to wsadzic na miejscu? chyba by tak wypadalo… tylko wiecej zaplace za paliwo niz za nowa wiwe… co w takim razie robic? co macie na mysli mowiac "wstrzasnac"?? bo zaraz ja chyba pier…ne i nie bedzie miala wyboru by czytac wszystko… co proponujecie?? jaki najlepszy sposob aby rozwiazac ten czesto powtarzajacy sie problem???

KrzysioCz

Tak jak mówisz pierd…nij nią i zrób zdjęcia ,zobaczymy co jest w środku.
Może zapominają do tych modeli lasery wmontowywać.

Slawo10

>sphx
czy oddali ci naprawioną wiwkę? u mnie mija dzisiaj 3 tygodnie i nic.

sphx

Niestety cisza.

Na odpowiedź na maila już nie czekam :P
Wysłano: 28 marca 2006 13:52 do dziś brak odpowiedzi.

Mam w domu jeszcze 2 starsze wiwy (jedna moja, jedna rodziców) ta 3 miała być dla przyszłej teściowej :P Zamiast sie podlizać jej sprzetem to teraz czekamy aż wróci z serwisu. Proabit zrujnuje mi moje życie uczuciowe :P

Musze poczytać ile czasu mają na reakcje, jeszcze tydzień im dam spokoju później dzwonie.

Nie zmieni to mojej pozytywnej opini o tym sprzecie, ale serwis troszku mi podpadł :)

majlo

Witajcie,
Kupiłem sobie Wiwe HD 128 wczoraj. Muszę się przyznać, że problemy, o których piszecie są dla zupełnie obce. Do sklepu zabrałem film Keeping Mum (qpel). Płyta "poszła" bez problemu. W miarę dobra jakość obrazu, dźwięk, napisy; wszystko w porządku.

Oczywiście nie obeszło się bez kilku problemów, ale nie jestem do końca pewien czy były one z winy kiepskiej jakości odtwarzacza.

W moim pokoju niestety wiwa nie łapie koloru. Była sprawdzana na 4 telewizorach i na wszystkich był kolor z wyjątkiem tego u mnie w pokoju, więc to już chyba wina telewizora.

Drugi problem to jedyna płyta DVD, która wrzuciłem do wiwy pokazała mi same piksele i specyficzne syczenie. Problem znikł kiedy puściłem tę płytę na kablu audio/video (to z pikselami szło na euro).

Wrzucałem różne DivXy, oglądałem zdjęcia i słichałem muzyki i odtwarzacz działał poprawnie. Co prawda na kilku płytkach z divx wyskoczył mi Disc error :/ Nie wiem czym to jest spowodowane, ale mam nadzieję, że nie będzie się to powtarzało z innymi płytami.

Generałnie rzecz biorąc to myślę, że za taką cenę można ten sprzęt spokojnie polecić. Pozdro

sphx

Właśnie moja wiwa po prawie 4 tygodniach wruciła z serwisu :)
I działa :D
I ma nowy soft :)

Niewiem czy wcześniej to było ale podczas przemieszczania sie po menu i najechaniu na jakiś plik wideo po lewej pokazuje parametry filmu i … w miniaturowym oknie odtwarza ten film!!!
Genialne, stara tego nie miała.

Wysłałem komplet wraz z pilotem i włożonymi w środek beteriami. Dostałem nowe baterie :D

I orginalną skrzynke, bo wysłałem w jakimś losowym pudełku :)

Mam nadzieje że pozostałym osobą które w podobnym czasie oddawały też już doszły/dojdą :)

norbi

Czy jest 5.1 w filmach divx?
Jak wyglada obsluga menu jesli na plytce jest duzo plikow mp3 lub jpg.

sphx

Nie sprawdzałem jak wróce z pracy to posprawdzam.

Slawo10

Do mnie też przyszła wczoraj po 4 tygodnich naprawy. Soft mam stary. Dostałem komplet kabelków i nowe baterie, instrukcję zamiast moją to od 238, ale to pryszcz. Po włączeniu myślałem, że mnie krew zaleje, włączyła się fajnie, ale napęd to pracował tak głośno jak 2 wiatraki w pececie, o coś szorowała płyta. Tą usterkę musiałem zaserwiwsować sobie sam. Myślałem, że otworzę okno i jakiś samochód po niej przejedzie – ale teraz już jest dobrze, oby jak najdłużej.

wikorybek

miałem ten sam problem. po przeanalizowaniu ustawień w menu okazało się , że sygnał video jest domyślnie ustawiony na wyjście progresive scan a ja miałem podłączenie po scarcie. kiedy zmieniłem to ustawienie na RGB zaczął wszystko odtwarzać poprawnie.

Neo10

sphx jakie oznaczenie/numer ma nowy soft?

sphx

203 bodajże.

Oddałem wiwe teściowej więc najwcześniej posprawdzam co zmienili i dokładny numer softu koło środy.

kamelcia_k

Do nich trzeba dzwonić i opieprzać ich. Ja tak zrobiłam i dostałam drugi model niestety też zepsuty. A wstrząśnięcie nią nic mi nie dało jak było tak jest. Jednym słowem niezły teraz sprzęt produkują BEZ WSTRZĄŚNIĘCIA NIE DZIAŁA.

Proszę czekać…