KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

ile plikow na plycie ? wiwa 238U 9
rox1

mam wlasnie wiwe 238U i nagralem na dvd 29 plików avi, nie chce czytac mi tej plyty ( w ogóle nie wyswietla sie lista plików), więc próbowałem nagrać drugą i tak samo płyty to DVD+R, jest jakiś limit co do ilości plików ?

soft który mam to 160:206.

i drugie pytanie czy aktualizacje softu tego polecanego na forum można dokonać z cdrw ? bo jak probuje to nie chce wejsc do katalogu upgrade – to pewnie przez to ?

cacek

nie ma znaczenia ilość plików
może nie widzi płyty bo za szybko wypalasz
ustawiaj minimalną prędkość
u mnie minimalne to DVD+ 6x, DVD- 4x
dlatego wybieram minusy
nigdy nie nagrywaj całej płyty, gdyż faktycznie ostatnie dane są nagrywane szybciej
a to znowu problemy
ten sam problem możesz mieć z softem
lepiej nie używaj płyt RW do tego

rox1

teraz juz wiem DVD+R to problem dla mojego odtwarzacza :( płytę otworzyło może ze 3 razy i teraz żadnej dvd+R nie odtworzy :( z aktualizacją poradziłem sobie przez pendriva.

cacek

jeżeli mogę podpowiedzieć jeszcze
na płytach CD prędkość nagrywania jest dużo niższa
jeśli masz film na 1 CD, to wybież płytę CD a nie ładuj kilku na DVD
cenowo w nośnikach nie ma dużej różnicy, a jest pewne

rox1

nie ja kupując ten sprzęt nie oczekiwałem cudów, ale jeżeli coś nie chce czytać płyt to jest po prostu do dupy tak samo jak mój poprzeni dvd odtwarzacz kupiony 6 lat temu. jakoś więc postępu nie widzę. Nawet mam wątpliwości co do tego czy jakbym kupił droższy sprzęt to by chodził lepiej :) Bo z tymi cenami i jakocią sprzetu to jakoś nie zawsze jest proporcjonalnie.

Zawodowiec

Nie zgadzam się z opiniami kolegów nt. ilości plików i szybkości nagrywania. Poza tym choćby ze względu na zajmowaną w mieszkaniu przestrzeń, warto nagrywać na DVD. I to stanowczo R ze względu na o wiele lepiej zaprojektowaną na nich korekcją błędów.
Największy wpływ na szybkość czytania danych ma jakość napędu optycznego (tzn. sama optyka, jak i mechanika napędu: czy nie trzęsie, zachowanie stałej prędkości kątowej itp). Faktycznie jest tak, że gęstość upakowania danych DVD w stosunku do CD jest wyraźnie większa i to wpływa na prędkość zapisu/odczytu danych z takiej płyty, ale nie tylko. Bardzo często zdarza się, że wibracje generowane przez napęd wpływają negatywnie na odczyt płyty – i tu już CD kładzie się na łopatki przy DVD, bo do zapewnienia takiego samego strumienia danych wymagana jest o wiele większa prędkość obrotowa.
Ale zostawmy teorię. Z tanimi napędami (WIWA zalicza się fo tej kategorii) bardzo częsta jest historia z zakurzoną optyką. O ile napęd nie jęczy/warczy/wyje/śpiewa (-niepotrzebne skreślić) podczas odtwarzania, to jeszcze sprawa nie jest przegrana. Często wystarczy taki *odtwarzacz wydmuchać sprężonym powietrzem w sprayu (do kupienia w pierwszym lepszym sklepie komputerowym) – NIGDY ODKURZACZEM!!! – bo będzie jeszcze gorzej. Dodatkowo sprawę potrafi poprawić delikatne wytrzęsienie odtwarzacza. Na starym forum było kilka ciekawych opisów cudownego ozdrowienia odtwarzaczy po takim trzęsieniu. Swojemu zafundowałem po prostu podróż maluchem szwagra-wystarczyło.
Natomiast zanim zacznie sie bluzgać oi wszystkich – warto sprawdzić jakość nagranej płyty za pomocą aplikacji Nero CD/DVD Speed 4.51.1 (zakładka Jakość Dysku). Wiwa czyta bez problemów płyty DVD
R , gdzie poziom Errors może być nawet do 200 (błędy korygowalne w dużym zakresie) a poziom Failures do 10. Natomiast wzorcowe płyty mają ten pierwszy w okolicach max kilkudziesięciu, a ten drugi do 4.
Natomiast jeżeli napęd wyje i do tego nie radzi sobie z odtwarzaniem płyt – nie zastanawiać się, tylko wysyłać do serwisu. W końcu czytanie nośników optycznych to jego pdostawowe zadanie.

rox1

właśnie pojawił się dylemat czy wysłać do serwisu, ponieważ zaobserwowałem, że większość płyt które nie chcą chodzić dziła, ale po zastosowaniu takiego manewru: robię eject, płyta wyjeżdża, ale zanim wyjedzie robie close i wtedy jakoś załapuje, ciekawe czym to jest spowodowane – jakoś tego logicznie nie umiem sobie wyjaśnić ?

XChris

Spróbuj nagrywać na markowych DVD i z predkoscią woniejszą, np. jeśłi płytka jest 8x to nagraj na 4x na markowej płytce (najlepiej innej niż dotychczas stosowałeś). U mnie na TDK czy Verbatimach nagrywanych z 4x predkoscią nie ma problemów. (Płytki NIE są ani troszke porysowane)

rostek2

Witam,

tak czytam te wasze posty i czytam i troche sie dziwie.

Mam bellwooda 301 od okolo 2 lat i nagrywalem filmy (kiedys) na CD – najtanszych jakie byly (Esperanza, Platinum i tym podobne) – teraz nagrywam na roznych plytach DVD (markowe i noname) z predkosciami 8x, 12x i 16x i nie mam zupelnie problemow z ich odtwarzaniem.

Kiedys, czasem zdarzaly sie problemy z plytami CD, gdy byly wypalane z za duza predkoscia – ale teraz wszystkie filmy DivX wrzucam na plyty DVD (po okolo 6-7 filmow na jedna plyte) – do tego naklejam etykietki na plyty i nie ma zadnych problemow.

Zatem albo wasze sprzety sa gorsze (bo z nowszej dostawy) – albo cos robicie zle.

W Wiwie 128 zauwazylem jedynie, ze czasem ma problem z odczytem plyty wlasnie z nalepiona etykietka (no ale to jestem w stanie zrozumiec – moze byc troche krzywo naklejona nalepka i plyta juz nierownomiernie wiruje w czytniku).

pzdr

Rostek

rado112

I tu masz rację panie ZAWODOWIEC !
Ja podobnie jak rostek posiadam wiwę od około dwóch lat (było ich kilka modeli 228 138 128) i z żadną nie było problemów z odczytywaniem płyt od verbatima po no name. Czytały się wszystkie i nadal czytają. Ja dodam tylko że moja nagrywarka potrafi nagrywać płyty 8x z prędkością 12x i mogą to być płyty no name. Wiwa czyta je wszystkie bez problemów. Więc nie wiem co tak narzekacie na prędkość wypalania. Może pora podszkolić się w procesie nagrywania płyt.

Proszę czekać…