KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Zdjęcia JPG Korr 3358 8
Piotras

Witam!
Właśnie kupiliśmy z Żoną Korra 3358, wzięliśmy się za oglądanie zdjęć i zdumienie! Zdjęcia odtwarzane na tv w ustawieniu "oryginalne" są małe i nie zajmują całego ekranu tv. Po zmianie ustawień na np. "automatyczne" lub "dopasuj wysokość" zdjęcia są nieostre i kiepskiej jakości. W trybie "oryginalny" jest wszystko ok. Czy spotkaliście się już z czymś takim i co z tym fantem zrobić?

PiotrekA

Może zdjęcia są zrobione w niskiej rozdzielczości.
Wtedy będzie taki efekt, że zdjęcie jak jest powiększane na cały ekran będzie się "rozjeżdżało" czyli straci jakość.
Proponuję sprawdzić na kompie jaka jest rozdzielczość zdjęć.

Piotras

Bardzo dziękuję za list. Wszystkie zdjęcia mam w rozdzielczości 2048×1536, właśnie spróbowałem z ustawieniem 2592×1944 i rzeczywiście jest lepiej, ale tylko przy zdjęciach poziomych (wypełniają cały ekran) natomiast przy zdjęciach pionowych, po obróceniu o 90’ zdjęcie stają się małe, na sam środek ekranu. Ta sama rozdzielczość, ten sam aparat i fotograf :) może wiesz gdzie dalej szukać pomocy.

PiotrekA

Rozdzielczość zdjęć jest duża czyli ok. Czy zdjęcia obracasz w korr? Ja bym spróbował obrócić na kompie lub w aparacie (jeśli jest taka możliwość) zapisać i wtedy zobacz jak wyświetla korr.
Do prostej obróbki zdjęć polecam Irfana.
Może dziś mi się uda wypróbować jak zdjęcia wyświetla mój korr 2258. O efektach napiszę.

Piotras

Po kontakcie z serwisem dowiedzieliśmy się, że Korr czyta zdjęcia robione z rozdzielczością 1600×1200 i wtedy jest ok. Duże rozdzielczości nie mieszczą mu się. W związku z tym zrobiliśmy parę fotek z tą rozdzielczością, ale poprawa jest naprawdę niewielka i dotyczy zdjęć poziomych. W przypadku pionowych bez zmian. Obracaliśmy zdjęcia zarówno w aparacie jak i w komputerze-efekt zawsze ten sam…Ciekawe co będzie u Ciebie? Czekamy na info.

PiotrekA

Kilka zdjęć wczoraj przetestowałem
uruchomiłem automatyczny pokaz zdjęć – Korr sam obracał zdjęcia w zależności od orientacji (poziom lub pion)

zdjęcia były w następująych rozdzielczościach (takie dane wyświetlał Irfan):
zdjęcia nr 1) pionowe: 2000×3008 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 690kB
poziome: 3008×2000 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 694kB
zdjęcia nr 2) pionowe: 1500×2096 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 2.39MB
poziome: 2102×1500 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 2.52MB
zdjęcia nr 3) pionowe: 1796×2539 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 1.71MB
poziome: 2539×1796 pikseli, 16.7 milionów kolorów, 1.92MB

zdjęcia te były robione prawdobodobnie różnymi aparatami – pochodzą z różnych źródeł

wszystko działa ok. zdjęcia poziome rozciągnięte są na cały ekran, pionowe są od góry do dołu ekranu z czarnymi paskami po bokach.
tak działa u mnie na Korr2258

Piotras

Wielkie dzięki za informacje o Twoim "Korrku". Wygląda na to, że zapewnienia sprzedawców, że 3358 i 2258 to to samo i że róznią sie JEDYNIE obudową to bzdurka. Nasz poprawnie odtwarza zdjęcie po ustawieniu w komputerze i zgraniu zdjęcia o rozdzielczości ok. 1000×750 większe najzwyczajniej mu sie nie mieszczą i je zmniejsza. Piszesz też,że Twój sam sobie obraca zdjęcia!! Nasz również tego nie robi, możemy to zrobić ewentualnie pilotem. Napisz może w wolnej chwili w jaki sposób ustawiłeś automatyczny pokaz Jak będziesz miał jeszcze jakieś spostrzeżenia, lub sugestie to chętnie o nich poczytamy. Pozdrawiamy M&P

privmw

oj chyba jednak takie same… jeżeli nie licząc inaczej poukładanych płytek drukowanych w środku…
popatrzcie http://sprzet.pclab.pl/art22240-1.html

pozdrwaiam

PiotrekA

Automatyczny pokaz można uruchomić wybierając zdjęcie z listy i naciskając enter (z pilota), później trzeba troszkę poczekać – przynajmniej u mnie tak jest. I tak jak napisałem, korr automatycznie obraca zdjęcia.

pozdr
piotrek

Proszę czekać…