KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

wiwa hd238u jak połączyć z pc???? 12
masakra234

tak jak w temacie,jakim kablem usb połączyć sie z pc??tak żeby były wykryte dyski,i to co na nich sie znajduje.
jeśli tak sie nie da ,to jaką kieszeń da dysk proponujecie.
jestem nowy w tym temacie.

Neo10

podlaczyc bezposrednio to sie raczej nieda ;]

a apropo podlaczenia dysku to najtaniej kupic przejsciowke ide-usb np taka: http://www.allegro.pl/item131603639_adapter_usb_2_0_ide_nowy_fv_gwarancja_1_rok_.html =29zł plus zwyczajny dysk

masakra234

((podlaczyc bezposrednio to sie raczej nieda ;]))
to znaczy że mogła by być możliwość podłączenia,a czy ktoś prubował w taki sposób??

idarek

> masakra234 o 2006-10-11 12:17:20 napisał:
>
> http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_122/towar_karta_30383/Kabel_iTEC_USB_RS232_DB9.html
> a może tym kablem??

kup, spróbuj

masakra234

no tak jak myślałem ze ktoś może mi pomoże! ale się zawiodłem.zadałem tak proste pytanie i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.szkoda.szkoda że na tym forum każdy sam sobie żepke skrobie. jestem zawiedziony!

Neo10

nikt ci nie pomogl bardziej niz ja bo nieda sie na 99,9% podlaczyc wiwy do komputera tak aby dostala dostep do dyskow
jedyna opcja odlaczac dysk i podlaczac bezposrednio do wiwy ;] choc niemowie ze to niemozliwe mozesz przetestowac a najlepiej napisz do serwisu wiwy: iwona@bellwood.pl moze oni ci pomoga bardziej niz ja ;]

Zawodowiec

Neo ma w 99.9% rację :-) Raczej się nie da, chyba że napiszesz sobie oprogramowanie każące twojemu_ PC _udawać HD-USB :)

Postaram się to prosto wyjaśnić.
USB to taki rodzaj połączenia, który działa w oparciu o ideę klient-serwer (albo raczej master-slave_). Aby komunikacja między urządzeniami zadziałała musi być dokładnie 1 master (tu komputer) i przynajmniej jeden slave (tu np. pendrive, drukarka, adapter portu szeregowego, jak ten z twojego linku, rękawiczki zasilane z portu USB (sic!), etc.). Jeżeli na magistrali szeregowej (jaką jest USB) pojawią się 2 kontrolery typu master, to (pomijając ewentualne spięcia na torach napięciowych) zajdzie między nimi konfilkt interesów, gdyż obydwa będą oczekiwały na zgłoszenie klienta (slave) do skutku – czyli …
A napisałem, że
Neo_ ma w 99.9% rację, gdyż teoretycznie można zmusić port_ USB_ w komputerze do działania w dowolnym trybie, ale że jest to diabelnie ciężkie w oprogramowaniu, to taki soft jeszcze nie powstał.
Odsyłam do literatury fachowej: http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=345079&currentCategory=1140200

JJ

AMIGAnTOMEK

Tak się głeboko zastananawiam nad tym problemem, ale też mi się wydaje że nic z tego. Myślałem nad kablem USB pozwalającym na połączenie dwóch komputerów w sieć, ale kto wie czy WIWA będzie tak działać? Co prawda specyfikacja chipsetu WIWY 238U czyli ESS Phoenix pozwala na podłączanie praez "HOST/ATAPi port" urządzeń typu "Network controllers, hard drive or flash memory cards" ale czy działa to tak jak byśmy oczekiwali w tym odtwarzaczu tego nie wiem. Ogólnie coś jest nie tak z oprogramowaniem tego portu, bo specyfikacja mówi o Full Speed Host, a trudno odtwarzać filmy przez USB. teoretycznie nawet przy najwolniejszym trybie transferu przez USB film powinien iść "gładko". Wystarczy sprawdzić to kopiując plik o rozmiarze filmu z pendrive na HD w kompie. Nie sądzę żeby trwało to w granicach 45 minut, a przecież przy releasach dwupłytowych taka jest długość jednej części. jeśli kopiowanie idzie szybciej to znaczy że odtwarzanie też nie powinno stwarzac problemów. Może ktoś ma kabelek sieciowy USB i może to sprawdzić?? Byłoby super udostępnić zasoby na kompie i oglądać je w WIWIe :D

masakra234

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/artykuly/art459/5.jpg a czy z tą kieszenią można podłączyć do wiwy usb ,a sata do pc??

AMIGAnTOMEK

Najpierw podlinkuj te fotke tak zeby ja mozna bylo zobaczyc :D

AMIGAnTOMEK

Rozumiemże chodzi Ci o to żeby kieszeń zadziałała jako taki inteface między WIWA a kompem. Nie sądzę żeby to zadziałało. Myślę, że zarówno złącze USB jak i SATA zadziała tylko z HD w kieszeni a nie jako swoista "przelotka"

Proszę czekać…