KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Gdzie mogę trafić na QPL ? 5
symeon

Witam.

chcę kupić niedługo belka ale mam jedno pytanie zwiazane z kodekami jakich nie odczytuje, tzn : QPL i GMC.
W jakich filmach mogę spotkać ten format ? Czy na plytach DVD moze się zdarzyć ?Albo na nagrywanych przezemnie Divx’ach ?

Neo10

qpel i gmc to dodatkowa opcja przy kompresii divx xvid itp…. z normalnymi dvd niema oni raczej nic wspolnego ;] ale takich filmow jest wmiare malo i mozna je zawsze przerobic sobie na normalne bez qpela czy gmc

press

Nie ma reguły, natomiast na pewno nie dotyczy to dvd. Mogę dodać z własnego doświadczenia, że z ok. 80-100 filmów divx/xvid jakie mam, qpel pojawił się może w 4-5, a gmc w 2-3.

pzdr

ofnhider

Neo 10 jak można przerobić film aby był bez QPL ?

rostek2

WIWA128 radzi sobie z QPEL i GMC – wiec zamiast Bellwooda kup sobie WIWE.

pzdr

Rostek

Audi

> ofnhider o 2006-11-05 14:57:13 napisał:
>
> Neo 10 jak można przerobić film aby był bez QPL ?

Jest taki programik "AVI ReComp" lub "Ashapoo". Usuwają tą przypadłość pt QPEL.
Ten drugi program nawet lepiej dzoiała.
Możesz również najpierw sprawdzić czy film jest w QPEL-u.
Do tego służy GSpot – Prosty program umożliwiający uzyskanie z plików wideo MPEG1/MPEG2 informacji o kodekach, które wymagane są do ich odtworzenia. Dostarcza on informacji zarówno na temat potrzebnych dekoderów wideo, jak i audio.
Poszukaj też trochę w Googlach np.: http://pioneer.razorpoint.pl/podstrony/instrukcje_qpelgmc.html

> rostek2 o 2006-11-06 11:17:06 napisał:
>
> WIWA128 radzi sobie z QPEL i GMC – wiec zamiast Bellwooda kup sobie WIWE.

Na temat WIWY poczytaj również na forum.
Na QPELU świat się nie kończy.

Proszę czekać…