KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Dylemat Wiwa 128U czy Wiwa 238USB - co z portem USB. 23
Lioness

Witam,
przejrzałam ciut posty w tym temacie i dalej nie wiem co wybrać.
Czy starszy model Wiwa 128 U ma port USB czyy nie, bo jakoś tego nie mogłam sie dokopac w Waszych postach.
A po drugie czy port USB w nowszym modelu Wiwa 238USB obsuguje USB 1.1 czy USB 2.0 czy też oba?
A jeśli podłączę zewnętrzy dysk twardy to ma być FAT (Winda 98) czy już format dla XP’eka ?

Dziękuje za wskazówki,licząc na wyrozumiałość.
Lioness

PS Jestem tu nowicjuszką

Neo10

wiwa 128u to najnowszy model jeszcze trudny do zdobycia niema go nawet na stronie producenta ;]

stary model to wiwa 128 i ona nie ma usb ;]

co do usb to chyba powinno byc usb 2.0

a system plikow mysle ze raczej tylko fat bo ntfs obsluguje tylko winxp ;] choc dokladnie niewiem bo dopiero przymiezam sie do sprzedania starej 128 i zamiany na 128usb ;]

Lioness

Witam,
Weszłam na Allegro, fima pogwarszawaska MegiaGo sprzedaje ów *Wiwa 128 U *sprzęt wiec już zgłupiałam.
cena niczego sobie
170 zł- jeszcze można przeżyć.
Tylko iz wołabym w sklepie a nie kupować kona w worku.
Poczekam chwilkę aż bedzie można kupić w FDB.pl, bo mozna odebrac sprzet wlasnorecznie, bo poczcie polskiej nie ufam- bo często rzucają przesyłkami, co nie jest najlepsze przy kupnie tego sprzętu.

Lioness

Neo10

no tak jak zreszta napisałem wiwa 128u to absolutna nowosc ;] ktora proabit powoli dopiero rozprowadza juz po sprzedawcach i wlasnie np w mediago mozna ja juz nabyc, mailowalem wczoraj znimi i maja je takze mozna do nich wpasc potestowac i nawet kupic ;P

salon maja na:
UL. WARSZAWSKA 58C LOKAL 30
CENTRUM HANDLOWE GAWRA

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2182096 ;)

choc najlepiej jak jesteś z wawy poprostu podjechac do proabitu w centrum i kupic osobiscie unich ;]

Proabit Sp. z o.o.
ul. Miedziana 11

;)

AMIGAnTOMEK

> Lioness o 2006-10-14 16:58:54 napisał:
>
> Witam,
> przejrzałam ciut posty w tym temacie i dalej nie wiem co wybrać.
> A po drugie czy port USB w nowszym modelu Wiwa 238USB obsuguje USB 1.1
> czy USB 2.0 czy też oba?

NA 100 % USB 1.1 (chipset obsługuje USB FUll Speed Host czyl USB 1.1 w najwyższej prędkości)
Ale jak narazie z tego co wiem są problemy z odtwarzanie filmów szczególnie przy dynamicznych scenach odtwarzanych przez USB lubi odtwarzać skokowo.

> A jeśli podłączę zewnętrzy dysk twardy to ma być FAT (Winda 98) czy już
> format dla XP’eka ?

Musi być FAT

> Dziękuje za wskazówki,licząc na wyrozumiałość.
> Lioness
> PS Jestem tu nowicjuszką

Każdy kiedyś był to nie wstyd :D

velchinaski

Ja nabyłem z Proabita 128USB ,zamówiłem czekałem dwa tygodnie od 9.10 ruszyła sprzedaż zamawiałem ze strony internetowej tego sklepu :))) Śmiga ,że hey i poczta nie rzuca paczkami bo co by to bylo jak bysmy dostawali rozbite wszystko w drobny mak :)))) POZDROSSSSS

norbi

Gdzie jest umieszczony port USB w WIWIE 128U?.

norbi

Dzisiaj nie zagladnalem na wiwa.info.pl, a oni zamiescili wreszcie zdjecie WIWY. :D

kidd

jestem szczesliwym nabywca WIWY 128 USB i jak dla mnie klasa sprzecik ..

wszystko ladnie i cacy chodzi (nawet najstarsze plytki z diixami) .. soft swiezutki .. bez problemow.. male rozmiary to jak dla mnie zaleta nie wada..

naprawde godny polecenia..

Lioness

Witam,
Dzięki temu forum i życzliwym ludziom i info na pytania podjęłam decyzję i zamówiłam bezpośrednio od *Proabit *
*Wiwę 128U * ( portem USB – co już widać na zdjęciu ) ,ktora zapewne odbiorę w tym tyg osobiście (Poczta rzuca wszystkiam ,wiec jakoś jej nie ufam) a może nawet jutro.
Mam nadzieję iż zgodnie w wypowiedzą innego Użytkownika Forum będzie sprzęt "Śmigał
,że hey "

Jak potestuję to napiszę, co w niej dobre a o co można mieć pretensje.
Pozdrawiam

Lioness

AMIGAnTOMEK

> Lioness o 2006-10-17 23:34:23 napisał:
> *Wiwę 128U * ( portem USB – co już widać na zdjęciu ) ,ktora zapewne
> odbiorę w tym tyg osobiście (Poczta rzuca wszystkiam ,wiec jakoś jej nie
> ufam) a może nawet jutro.
Poczta nie rzuca wszytskim. Otrzymałem już 3 odtwarzacze pocztą i żaden karton nie był nawet draśnięty. Zresztą pracuję na poczcie to wiem. Głupie pomówienia!!!

MDW

Ja kupiłem dwa odtwarzacze Wiwa (kiedyś 238B i niedawno 238 z USB). Oba za pośrednictwem poczty dotarły szybko i w nienaruszonym stanie. No i oczywiście działają świetnie.

idarek

własnie, co do rzucania… to oczywiście ze jezeli nadasz przesyłkę jako zwykłą która idzie tydzień to tam i ówdzie się troszke potarmosi… ale jak idzie priorytetem to są mniejsze szanse ze coś będzie nie tak… zależy więc od przesyłki. ;]

AMIGAnTOMEK

To nie do końca tak. priorytet to tylko tyle że szybciej. Poza tym zwykłe przesyłki nie idą tydzień, oops sorry z Warszawy idą :D
Pozatym, jak idzie pocztą to nawet w małym miasteczku nie ma problemu, a jak OPEKiem to szkoda gadać. Trzy razy już kożytałem z usług "lepszego bo nie państwowego przewoźnika" i co?
Przyjechał, byłem w pracy, zostawił awizo do odbioru …………. w Poznaniu (50 km), dzwonię i pytam grzecznie czy może jutro, tak oczywiście ale w godzinach takich jak ja w pracy i znów kombinacje, umawiania się itp.
Na drugi raz dzwonie żeby mi po sprzęt przyjechali, i proszę mamę żeby murem w domu siedziała bo przyjadą. Wracam z pracy i……. sprzęt leży jak leżał, dzwonie do nich i….. kurier zapomniał.Sprzęt spowrotem i znów jazda bo przywozi w godzinach jak ja w pracy. Mam w d…. takie usługi. Paczki ze sprzętem nadawane przez Proabit pocztą idą tak samo długo i nie ma żadnego problemu z odbiorem, na dodatek są tańsze niż OPEK. Dziwię się że Proabit nie wysyła wszystkiego Pocztą, w końcu nie każdy mieszka w dużym mieście gdzie jest oddział OPEK, podejrzewam że więcej klientów mają w mniejszych miasteczkach tam gdzie ludzi nie stać na lepszy sprzęt i chcą mieć "coś dobrego a niedrogo".

privmw

cześć

Czy Wiwa 128U i Wiwa 238USB są na tym samym chipie??? z Proabitowego opisu to nie wynika….

Neo10

tak wiwa 128usb i wiwa 238usb roznia sie jedynie obudowa reszta jest taka sama ;]

idarek

> Neo10 o 2006-10-18 19:17:59 napisał:
>
> tak wiwa 128usb i wiwa 238usb roznia sie jedynie obudowa reszta jest taka sama ;]

nie tylko obudową, już widać ze są to różne wersje bo firmware do 128/U ma 1MB a do 238U 2MB

JanKo

Ma tylko większą objętość. Różnic w sofcie nie ma praktycznie żadnych.

idarek

> JanKo o 2006-10-19 05:26:13 napisał:
>
> Ma tylko większą objętość. Różnic w sofcie nie ma praktycznie żadnych.

niech wam będzie, ale jak by nie było różnic to by była tylko jedna wersja WIWY w różnych obudowach a nie 2 różne. Zresztą wersja z numerkiem 2xx była zawsze szybsza i stabilniejsza od 1xx, więc raczej tak jest dalej.

Pozatym wiwa 238U posiada Przetwornik dźwięku A/C – 192 kHz / 24Bit

Pozatym niech ktoś z posiadaczy zrobi test wg. www.divxtest.com
i zamieści na forum, wówczas porówna się z 238U

ps. prosze stworzyć do tego odrębny post, a jak mi się uda to dzisiaj bądź jutro zamieszcze wynik mojej 238U

abis24

Model 238 USB zbudowany jest na nowej generacji chipsecie firmy ESS

damagemax

> AMIGAnTOMEK o 2006-10-18 08:25:57 napisał:
>
> Poczta nie rzuca wszytskim. Otrzymałem już 3 odtwarzacze pocztą i żaden
> karton nie był nawet draśnięty. Zresztą pracuję na poczcie to wiem.
> Głupie pomówienia!!!

Ekhem, a ja korzystam z poczty i tez wiem: to zalezy od rejonu pewnie ale zdaza sie ze listy sa jakby ktos specjalnie po nich deptal i rwał je, a paczki przychodza wymiętoszone. Z 2 strony otrzymałem tez sporo paczek w stanei idealnym. Ostatnio, jak mam cos wysłac to kurierem :)

AMIGAnTOMEK

Powiem tak: Noszę sporo przesyłek z Allegro i wiem jak to wygląda, towar wrzucony do zwykłej niezabezpieczonej bąbelkami nawet koperty byle jak najtaniej. No i te "listy" wymiar 50×50×20 cm byle nie był cięższy od 2kg i list?? Zawsze coś większego wysyłam paczką i nigdy nie mam problemów. A co do kurierów to owszem dobre rozwiązanie ale tylko w dużych miastach.Co ma zrobić ktoś kto mieszka w małym miasteczku lub na wsi i pracuje?? Kurier go nigdy nie zastanie i zostawi awizo. Gdzie?? Ja bym musiał jechać 50 km. Można się z nim dogadać?? Tak ale w godzinach pracy kiedy i ja pracuję i potem są jaja żeby odebrać WIWE spotykam się z kurierem gdzieś na parkingu pod jakąś firmą gdzie podjeżdża. A kto ponosi koszty tego kontaktu?? JA!! Dziękuję wolę pocztę.

damagemax

<Pozatym wiwa 238U posiada Przetwornik dźwięku A/C – 192 kHz / 24Bit

według opisu na stronie proabitu wiwa.info.pl
wiwa 128 usb: Częstotliwość audio: fs (96KHz/24bit), 4Hz-44kHz: +/-2dB
wiwa 238 usb: Częstotliwość audio: fs (96KHz/24bit), 4Hz-44kHz: +/-2dB

inna sprawa ze opisy na kazdej stronie proabitu sa zywcem przeklojnoe z bellwoda etc. Totalnie nie mozna im ufac.

Proszę czekać…