KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Nowy soft z 20.10.2006 do modeli: 128, 128u, 238u juz dostepne ;) 66
Neo10

na stronie wiwy dostepne sa juz nowe wersje z softu z dnia dzisiejszego 20.10.2006

linki:

128
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD128A%20ver.210.rar

128u
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD128U%20ver.210.rar

238u
http://www.wiwa.info.pl/new/files/WIWA%20HD238U%20ver.210.rar

jak narazie nie widze zadnej roznicy do wersja beta ;]

idarek

no, nareszcie :)

nestirt

takie male pytanie – orientuje sie ktos, czy zeby zainstalowac najnowszy soft (210) trzeba wpierw zainstalowac poprzedni (206), czy tez obejdzie sie bez tego?

Jedrusiek

Fajnie że jest nowy, ale gdzie można znaleźć opis co właściwie unowocześniono… ?

idarek

> nestirt o 2006-10-21 11:24:46 napisał:
>
> takie male pytanie – orientuje sie ktos, czy zeby zainstalowac najnowszy soft
> (210) trzeba wpierw zainstalowac poprzedni (206), czy tez obejdzie sie bez
> tego?

nie trzeba

m_axi

Moje spostrzeżenia do nowego softu Wiwy 238u.

1. Obsługuje płyty UDF, czyli odczytuje pliki powyżej 2GB
2. Jak jest podłączony, PenDrive do USB i jest płyta w napędzie to jako pierwsze rozpoznaje USB

idarek

> m_axi o 2006-10-21 21:07:41 napisał:
>
> Moje spostrzeżenia do nowego softu Wiwy 238u.
> 1. Obsługuje płyty UDF, czyli odczytuje pliki powyżej 2GB

a moje to to, że UDF już było obsługiwane więc nic nowego

> 2. Jak jest podłączony, PenDrive do USB i jest płyta w napędzie to jako
> pierwsze rozpoznaje USB

luz, można to wybrać przez |Search|

nestirt

To nowy soft coskolwiek zmienil/poprawil/naprawil? Pamietam, ze przy 206 byly chyba jakies problemy z napisami (a to ze przesuniete lekko w jakas strone, lub tez cos z zielonym kolorem pojawiajacym sie przy nich bylo..).
Problemow brak, wszystko lepiej niz bylo i warto nowy sofcik zainstalowac?

idarek

> nestirt o 2006-10-22 10:35:01 napisał:
>
> To nowy soft coskolwiek zmienil/poprawil/naprawil? Pamietam, ze przy 206 byly
> chyba jakies problemy z napisami (a to ze przesuniete lekko w jakas strone, lub
> tez cos z zielonym kolorem pojawiajacym sie przy nich bylo..).
> Problemow brak, wszystko lepiej niz bylo i warto nowy sofcik zainstalowac?

skoro jest oficjalny to napewno warto

AMIGAnTOMEK

A sprawdzał już ktoś czy poprawiono problemy z odczytem niektórych katalogów. Bo w 206 potrafił przeskakiwać na ROOT zamiast otwierać katalog.

idarek

> AMIGAnTOMEK o 2006-10-22 20:51:43 napisał:
>
> A sprawdzał już ktoś czy poprawiono problemy z odczytem niektórych
> katalogów. Bo w 206 potrafił przeskakiwać na ROOT zamiast otwierać katalog.

Hm… jak nazłość, ty wysłałeś do serwisu a ja na cały tydzien pozyczyłem qmplowi… jak tylko wróci wgrywam firmware i zarzucam test DivX Test CD 2.0 i płytkę ze zdjęciami w katalogach i zobaczymy.

\pozdr\

sph3r3

Nie wiecie czy poprawiono cos ze skalowaniem obrazu ??
U mnie nie ma zadnych innych problemow oprocz tego, ze obraz jest jakby w trybie OVERSCAN w 720p i jest wiekszy niz powinien i wychodzi poza widzialne ramy TV …. a to na 200% nie wina TV tylko odtwarzacza …

jedi

Witam !
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 238U po przesiadce z EIII.
Co do nowego softu to zauważyłem poprawienie odczytu płyt – kilkanaście płytek które nie chodziły zaraz po przyniesieniu ze sklepu zaczęło śmigać w momencie wgrania najnowszego softu.

idarek

> jedi o 2006-10-23 11:01:31 napisał:
>
> Witam !
> Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 238U po przesiadce z EIII.
> Co do nowego softu to zauważyłem poprawienie odczytu płyt – kilkanaście
> płytek które nie chodziły zaraz po przyniesieniu ze sklepu zaczęło
> śmigać w momencie wgrania najnowszego softu.

No bo tak to jest, podobnie zresztą jak z firmware do nagrywarek… im nowsza wersja tym obsługują więcej "dzikich" nośników, łatene są błędy otp… stąd dla tych którzy jeszcze się zastanawiają czy aktualizować, jest prosta odpowiedź – KONIECZNIE! ;]

jedi

> idarek o 2006-10-23 13:58:00 napisał:
>
> No bo tak to jest, podobnie zresztą jak z firmware do nagrywarek… im nowsza
> wersja tym obsługują więcej "dzikich" nośników, łatene są błędy otp

W moim przypadku ta "dzikość" objawiała się w przypadku TDK i Sony – co ciekawe, niektóre czytał, niektóre nie.
Po upgrade problem zniknął.

kaeres

Jedna i podstawowa prawda. Jezeli cos dziala w 100% to sie tego nie zastepuje. Taka zasade stosuje w wielu dziedzinach i w tym wypadku postapie identycznie. Narazie mi smiga wszystko super. Chyba, ze ktos mi powie, ze ten soft odczytuje .rmbv to wrzucam zaraz.

AMIGAnTOMEK

> kaeres o 2006-10-23 14:12:20 napisał:

> Narazie mi smiga wszystko super. Chyba, ze ktos mi powie, ze ten soft odczytuje
> .rmbv to wrzucam zaraz.

Nawet nie testując powiem tak: Nie obsługiwał, nie obsługuje i nie będzie obsługiwał. Zapomnij żeby skośnoocy kupowali licencje na kodeki specjalnie dla Polaków, bo poza naszym chorym krajem nikt się nie bawi w ściąganie filmów zakodowanych kodekami RealMedia. Ten format został stworzony w zasadzie dla przekazów streamowych a nie od robienia kopii filmów. Możecie być dziwnie spokojni, gdyby nie chore neolimity ten format w Poolsce też by nie był rozpowszechniony. Jego jedyną zaletą jest to, że plik wynuikowy jest mały, co do jakości to szkoda gadać tylko ślepy twierdzi, że nie widzi różnicy pomiędzy divx(xvid) a rmvb.

Proszę czekać…