KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

I nowy soft nie pomógł WIWA 238U ! 5
Jurek2005_2a

Znalazłem w swojej Wiwie 238U dwa istotne niedociągnięcia! Jeżeli mam dwie ścieżki dzwiękowe w pliku z filmem w formacie Xvid/Divix to nie mogę wybierać sobie ścieżki dżwiękowej.Słowem nie działa na pilocie przycisk AUDIO.Drugim szczególnym mankamentem jest to że Skaler rozdzielczości to pic na wodę!

abis24

skaler rozdzielczosci to progresywne skanowanie;)

idarek

wybieranie kanału za pomocą Audio jest raczej możliwe tylko w filmach DVD a nie XviD… bynajmniej ja na 238B i U nie spotkałem się z taką możliwością na filmach XviD

jarek_k

> idarek o 2006-10-27 18:02:01 napisał:
>
> wybieranie kanału za pomocą Audio jest raczej możliwe tylko w filmach DVD a
> nie XviD… bynajmniej ja na 238B i U nie spotkałem się z taką
> możliwością na filmach XviD

Mało widziałeś widocznie. Nawet w Wiwie 138 jest możliwość wyboru scieżki audio o ile film taką posiada, ja mam kilka filmow z dwoma ścieżkami audio, większość sam przerabiałem i nigdy nie było tego problemu.

Zawodowiec

Nie wiem jak się to ma do modelu WIWA_238, ale Jarek_K ma rację, co do modelu 128.
Przepuściłem przez Wiwę_HD_128 test DIVX_TEST_CD_2.0 i okazuje się, że nie dość że można z DIVX wybrać ścieżkę dźwiękową, to jeszcze przy użyciu prostego trick’u można ją zmusić do wyświetlenia napisów osadzonych w tym samym pliku. Wystarczy przewinąć w dowolną stronę – choćby o sekundę. Ot – takie "małe" niedopatrzenie programistów. Niestety nie popełnili jeszcze tego "błędu" jeśli chodzi o osadzone menu. Może z czasem to zrobią, bo chipset ESS Phoenix teoretycznie to umożliwia (wg producenta chipset Phoenix jest: "DivX Ultra Cetrified" – co znaczy mniej więcej tyle, że ma możliwość czytania DIVX 6, jeśli ktoś to ujmie w firmware).

Pozdrawiam

Jurek2005_2a

Zgadzam się z tobą w 100%, moja córka ma WIWĘ 228 i tam ten problem nie występuje.

Proszę czekać…