KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Problem z odtwarzaniem filmów z Pen-driva w WIWIE 238U 6
Jurek2005_2a

Zrzuciłem filmik na pendriva z dysku twardego, podłączyłem do wejścia USB w WIWIE i nacisnąłem START. Film ruszył i po jakimś czasie zaczął się zacinać.Co może być tego powodem?

idarek

> Jurek2005-2a o 2006-11-01 13:07:22 napisał:
>
> Zrzuciłem filmik na pendriva z dysku twardego, podłączyłem do wejścia USB w
> WIWIE i nacisnąłem START. Film ruszył i po jakimś czasie zaczął się
> zacinać.Co może być tego powodem?

zbyt duży biterate filmy i związana z tym zbyt mała przepustowość portu USB 1.1

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-11-01 15:22:49 napisał:
>
> zbyt duży biterate filmy i związana z tym zbyt mała przepustowość portu USB 1.1

Nie pitol głupot. Przepustowość USB 1.1 jest aż nadto wystarczająca. Pisałem o tym nieraz. Spróbuj skopiować te 1,5 GB przez USB 1.1 to zajmie ci to na maxa około pól godziny a film trwa 1,5, więc masz dowód że przepustowośc jest wystarczająca. To w WIWIE jest coś nie tak z softem albo z konstrukcją.

idarek

> AMIGAnTOMEK o 2006-11-01 16:16:12 napisał:
>
> Nie pitol głupot. Przepustowość USB 1.1 jest aż nadto wystarczająca.
> Pisałem o tym nieraz. Spróbuj skopiować te 1,5 GB przez USB 1.1 to zajmie ci
> to na maxa około pól godziny a film trwa 1,5, więc masz dowód że
> przepustowośc jest wystarczająca. To w WIWIE jest coś nie tak z softem albo
> z konstrukcją.

spoko, nie denerwuj się ;]

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-11-01 17:38:37 napisał:
>
> spoko, nie denerwuj się ;]

To nie nerwy tylko już mnie nudzi pisanie w kółko tego samego. Gdzie bym nie patrzył wszędzie tylko każdy pisze, że USB 1.1 ma za małą przepustowość, a nikt nie pomyśli żeby choć raz przeliczyć nie mówiąc o sprawdzeniu empirycznym.
USB 1.1 o przepustowości Full Speed a takie jest podobno w WIWIE to 12 Mbit/s czyli ponad 1 Megabajt na sekundę. To o wiele więcej niż bitrate jakiegokolwiek dwupłytowego Divxa.

idarek

spoko, czyli wina moze leżec po stronie pendrive w takim wypadku

pozdr.

damagemax

Witam, wina może leżec po obu stronach.
Specyfikacja USB to tylko specyfikacja, mało który TANI producent sie do niej stosuje. Jezeli masz tani pendrive lub kiepskiej firmy, majacy niski poziom odczytu (np2-3mb/sek i mniej) i jezeli dodamy do tego tanie komponenty wiwy to mzoe sie okazac iz choc na papierze wszystko wyglada ok, to wizualnie film skacze i będzie skakał.

Dodatkowo faktycznie to moze byc niedopracowany soft w wiwie lub po prostu za słaby procesor. W moim przypadku wiwa (co prawda 128 usb) poprzez port usb ładnie czyta wszystkie filmy i praktycznie bez problemów – czasami raz-dwa razy na film obraz drgnie jakby chcial sie zatrzymac ale trwa to mgnienie oka i nie przeszkadza. filmy są rózne z małym i duzym bitrate , od razu zaznaczam iz nie testowałem filmów wiekszych niz 2 GB na jeden plik.
Pozdrawiam

Proszę czekać…