KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Jaką Wiwe wybrać 128u czy 238u ?? 11
Adas37

Witam

Mam zamiar kupić odtwarzadz do divx. Zdecydowałem się na któryś z tych modeli co lepiej wybrać ??
Czy jak podepne od port usb zwykły HDD nie bede miełą większych problemów z odtwarzaniem filmów ??
I czy jest możliwoć zmiany rozmiaru czcionki ??

Z góry dzięki

Neo10

w zasadzie wiwa 128u i 238u to prawie ten sam model tzn modle 238u ma np opcje zgrywania plyt audio do mp3.

co do hdd jeszcze nie zmienilem swojej zwyklej 128 także trudno mi coś mówić ale z tego co widze na forum to problemy bedziesz miał jeżeli będziesz chciał oglądać filmy z wiekszym bitratem z dysku

idarek

> Neo10 o 2006-11-03 08:47:25 napisał:
>
> w zasadzie wiwa 128u i 238u to prawie ten sam model tzn modle 238u ma np opcje
> zgrywania plyt audio do mp3.

już o tym pisałem, 128u a 238u to nie ten sam model, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd!

> co do hdd jeszcze nie zmienilem swojej zwyklej 128 także trudno mi coś mówić
> ale z tego co widze na forum to problemy bedziesz miał jeżeli będziesz
> chciał oglądać filmy z wiekszym bitratem z dysku

z tym sie tesh nie zgodzie i odsyłąm do wypowiedzi AMIGAnTOMEK

lewy

jasne że powinieneś wybrać wiwe 238u. jest o niebo lepsza od 128u. wiem bo sprawdzałem obie

Adas37

A w czym konkretnie są różnice pomiędzy oboma modelami ??

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-11-03 11:11:04 napisał:
>
> już o tym pisałem, 128u a 238u to nie ten sam model, więc nie wprowadzaj
> ludzi w błąd!

Hm a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Porównywałem już wnętrzności WIWY 128, 238u i bella 301U (wiwy128u wtedy nie było) i oto co stwierdziliśmy:
Zasilacz jest losowo wkładany. W mojej wiwie 238U jest zasilacz z nadrukiem WIWA 128, W którymś Bellu był z nadrukiem WIWA 238U. (Tu masz fotke Bella http://bellwood.olek.waw.pl/bellusb/img/bellwood301U_srodek.jpg A tu mojej WIWY http://www.luke.plustech.pl/WIWA/6.jpg ) Widzisz jakąś różnicę poza drobiazgami ?? No oczywiście obudowa to zasadnicza różnica.

> z tym sie tesh nie zgodzie i odsyłąm do wypowiedzi AMIGAnTOMEK

A co do odtwarzania filmów przez USB nigdy nie twierdziłem, że nie ma z tym problemów bo są, ja tylko twierdzę, że nie jest to problem tego, że w sprzęcie jest port USB 1.1 zamiast USB 2.0. Moim zdaniem winny w tym względzie jest soft albo konstrukcja samej WIWY która nie wykorzystuje pełnej prędkości USB 1.1 tak jak mówi o tym specyfikacja chipsetu.

idarek

> AMIGAnTOMEK o 2006-11-03 17:43:23 napisał:
>
> Hm a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Porównywałem już wnętrzności WIWY
> 128, 238u i bella 301U (wiwy128u wtedy nie było) i oto co stwierdziliśmy:
> Zasilacz jest losowo wkładany. W mojej wiwie 238U jest zasilacz z nadrukiem
> WIWA 128, W którymś Bellu był z nadrukiem WIWA 238U. (Tu masz fotke Bella
> http://bellwood.olek.waw.pl/bellusb/img/bellwood301U_srodek.jpg A tu mojej WIWY
> http://www.luke.plustech.pl/WIWA/6.jpg ) Widzisz jakąś różnicę poza
> drobiazgami ?? No oczywiście obudowa to zasadnicza różnica

A z tego że firmware do 128U a 238U są inne, 1MB kolejno 2MB, co znaczy ze programowo się różnią, a to już dyskwalifikuje stwierdzenie że to są te same odtwarzacze

Adas37

A czy Wiwa 128u tez jest na tym samym procesorze ??

misiaty

i 128U nie ma 5.1 po analogu a 238U ma…

Adas37

Wiwa HD 128 posiada szereg wyjść audio: analogowe (5.1) optyczne, cyfrowe.

Wieć akurat ma

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-11-04 00:15:27 napisał:
>
> A z tego że firmware do 128U a 238U są inne, 1MB kolejno 2MB, co znaczy ze
> programowo się różnią, a to już dyskwalifikuje stwierdzenie że to są te
> same odtwarzacze

Hm faktycznie to przeoczyłem Może WIWA 128 ma mniejszą ilość pamięci??

damagemax

Ale wiwa 238 usb ma mozliwosc zrzucania mp3 czego nie ma wiwa 128 usb, to tłumaczy wiekszy objetosciowo firmware bo pewnie zawiera sterowniki albo co. Moim zdaniem głowne komponenty takie jak np zasilacz, częśc płytek, napęd sa takei same, a odtwarzacze róznia sie w detalach – koder dekoder mp3, troche scalaków inaczej rozmieszczonych. Mysle ze wiwa 128 usb i wiwa 238 usb sa zgodne ze soba w 98% :>

Proszę czekać…