KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA USB a zewnętrzne kieszenie z dyskami USB - czy ktoś testował ? 12
LordVere

Witam
Jestem posiadaczem wiwy 228 i zastanawiam się nad wymianą na nowszy model z portem USB.

Interesuje mnie kwestia:
1. Czy ktoś próbował podpinać dysk twardy w kieszeni USB ?

Na pewno WIWA obsługuje tylko FAT16/32
2. Ile partycji może być na dysku – ile zobaczy WIWA ?
3. Jak długo trwa inicjalizacja dysku ?

Pytań mam więcej ale zaczne od podstawowych

Pozdrawiam
Grzegorz

idarek

> LordVere o 2006-11-03 11:30:22 napisał:
>
> Witam
> Jestem posiadaczem wiwy 228 i zastanawiam się nad wymianą na nowszy model z portem USB.
> Interesuje mnie kwestia:
> 1. Czy ktoś próbował podpinać dysk twardy w kieszeni USB ?

Tak

> Na pewno WIWA obsługuje tylko FAT16/32

Tak

> 2. Ile partycji może być na dysku – ile zobaczy WIWA ?

Z dwoma sobie radzi, ale jak będzie troche więcej też nie powinno być problemu

> 3. Jak długo trwa inicjalizacja dysku ?

Sekundę bądź dwie ;]

> Pytań mam więcej ale zaczne od podstawowych
> Pozdrawiam
> Grzegorz

mrokuj

Cze – mialem cały dysk podzielony na 3 partycje a w nich na 1 był win98 i kilka filmów było oky na 2 partycji był xp i wgrane kilka fimów i było oky 3 partycja była bez systemu i wszystko w porzadku, lecz wszystkie partycję były na fat 32.W najblizszym czasie przewormatuje xp na NFTS to dam znać
mrokuj

misiaty

O teraz to mnie zadziwiliscie…podpinalem hdd ale w ntfs… i lipa nie chodzilo i dalem sobie spokoj…a tu nagle w facie bedzie dzialac??? czuje szybka wymiane systemu plikow na moim dysku :)

idarek

> mrokuj o 2006-11-04 10:19:20 napisał:
>
> Cze – mialem cały dysk podzielony na 3 partycje a w nich na 1 był win98 i
> kilka filmów było oky na 2 partycji był xp i wgrane kilka fimów i było oky
> 3 partycja była bez systemu i wszystko w porzadku, lecz wszystkie partycję
> były na fat 32.W najblizszym czasie przewormatuje xp na NFTS to dam znać
> mrokuj

NTFS jest standardem Windows XP i odtwarzacze DVD nie odczytują go, więc już teraz mogę ci dać znać że nie będziesz widział tej partycji.

LordVere

Dzięki za informacje, dzieki nim postanowiłem zbudować małe centrum rozrywki

1. Postanowiłem przesiąść się na wiwe z USB
2. Zaopatrzyć się w kieszeń z dyskie USB i LAN – Welland ME-740K Ethernet (NDAS)
http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=43a90de9144a8&profil=5000&pid=1029&kid=3&fenecom=533f6d4a6fb72590a3bd892bf8b26fcf&crc=ab75642f9045f4c5028526926e8292b9

Kieszeń będzie podpieta do sieci komputerowej domowej przez port RJ45 a z drugiej strony USB bezpośrednio do WIWY.
Zalet chyba nie muszę wymieniać.
Otrzymujemy funkcjonalność KISS’a z górnej półki za stosunkowo nieduże pieniądze.
Całość skompletuje w przeciągu dwóch tygodni i wtedy podziele się opinia jak to działa.

PS. Kieszeń z opcją LAN kosztuje koło 230 PLN

idarek

> LordVere o 2006-11-04 21:06:40 napisał:
>
> Dzięki za informacje, dzieki nim postanowiłem zbudować małe centrum rozrywki
> 1. Postanowiłem przesiąść się na wiwe z USB
> 2. Zaopatrzyć się w kieszeń z dyskie USB i LAN – Welland ME-740K Ethernet (NDAS)
> http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=43a90de9144a8&profil=5000&pid=1029&kid=3&fenecom=533f6d4a6fb72590a3bd892bf8b26fcf&crc=ab75642f9045f4c5028526926e8292b9
> Kieszeń będzie podpieta do sieci komputerowej domowej przez port RJ45 a z
> drugiej strony USB bezpośrednio do WIWY.

No nie wiem czy wyjdzie ci coś takiego, bo kieszeń to że ma RJ45 (lan) i USB to nie znaczy ze na obu portach może się jednoczęśnie komunikować. Albo LAN albo USB, a nie 2 na raz.

> Zalet chyba nie muszę wymieniać.
> Otrzymujemy funkcjonalność KISS’a z górnej półki za stosunkowo nieduże pieniądze.
> Całość skompletuje w przeciągu dwóch tygodni i wtedy podziele się opinia
> jak to działa.
> PS. Kieszeń z opcją LAN kosztuje koło 230 PLN

AMIGAnTOMEK

> idarek o 2006-11-04 12:16:13 napisał:
>
> NTFS jest standardem Windows XP i odtwarzacze DVD nie odczytują go, więc już
> teraz mogę ci dać znać że nie będziesz widział tej partycji.

Mała poprawka NTFS jest znacznie starszy niż WinXP. To standard Windowsów serii NT czyli NT i 2000, a ostatnio również XP oraz Visty.

LordVere

> idarek o 2006-11-04 22:46:55 napisał:
>
> No nie wiem czy wyjdzie ci coś takiego, bo kieszeń to że ma RJ45 (lan) i USB
> to nie znaczy ze na obu portach może się jednoczęśnie komunikować. Albo
> LAN albo USB, a nie 2 na raz.

W sumie o tym nie pomyslałem że może nie działać równocześnie.
Zależy w jaki sposób są połączone kontrolery. Jeżeli jest jakiś procesor który obsługuje wszystkie kontrolery (ATA, LAN i USB) to może się udać, jeżeli są tylko mostki USB-ATA i LAN-ATA. To rzeczywiście to nie pójdzie w taki sposób.
Tak czy inaczej kieszeń zamówiłem, ma pracować jako wewnętrzny serwer wymiany danych a WIWA ma być ekstra zyskiem.

Stąd moje pytanie, czy na pewno nie działa w taki sposób jakbym chciał?

Na jakiej wersji WIWY testowałeś 128U czy 238U ?

PS. Kieszeń powinienem mieć w środę więc w czwartek lub piatek podziele się obserwacjami. Muszę tylko dorwać gdzieś odtwarzacz WIWA

idarek

> LordVere o 2006-11-05 22:23:28 napisał:
>
> W sumie o tym nie pomyslałem że może nie działać równocześnie.
> Zależy w jaki sposób są połączone kontrolery. Jeżeli jest jakiś procesor
> który obsługuje wszystkie kontrolery (ATA, LAN i USB) to może się udać,
> jeżeli są tylko mostki USB-ATA i LAN-ATA. To rzeczywiście to nie pójdzie w
> taki sposób.
> Tak czy inaczej kieszeń zamówiłem, ma pracować jako wewnętrzny serwer
> wymiany danych a WIWA ma być ekstra zyskiem.
> Stąd moje pytanie, czy na pewno nie działa w taki sposób jakbym chciał?

To czy napewno to sprawdzisz jak przyjdzie kieszeń.

> Na jakiej wersji WIWY testowałeś 128U czy 238U ?

Nie testowałem bynajmniej tej kieszeni ale miałem styczność ze sporą liczbą innych urządzeń wymiany danych które miały zarówno LAN jak i USB i wiem ze nie chciały nigdy działać oba porty jednocześnie. No… ale to Welland, więc może będzie działać, sam mam Wellanda ME-600OTG.

> PS. Kieszeń powinienem mieć w środę więc w czwartek lub piatek podziele
> się obserwacjami. Muszę tylko dorwać gdzieś odtwarzacz WIWA

pozdr, daj znać

LordVere

Witam
Dotarła do mine kieszeń, z opisu jasno wynika że nie działają obie rzeczy jednocześnie czyli albo LAN albo USB.
Teraz poluje na wiwe 238U aby sprawdzic jak to dziala.
Ciekawy jestem czy jak włączę wiwe z podpiętym dydkiem to czy kieszeń automatem wyłączy LAN.
Jak bedę miał odtwarzacz to dam znać

damagemax

Wiwa 128 usb dziala bez problemu ze standardowa kieszenią usb – testowałem. Zauwazyłem inny problem: na 3 partycje widzi tylko podstawową. Wszystkie partycje w Fat, nie mam pojęcia czemu tylko tę jedna widzi. Czy to moze byc wina kieszeni?

xclone

prawdopodobnie wiwa widzi tylko partycje podstawowe, a takich mozesz zalozyc 4 na kazdym dysku..

jesli chodzi o systemy plikow, to moge powiedziec juz – na FAT32 dziala bez problemu, na NTFS nie dziala w ogole.. podzielilem wiec sobie dysk na czesc filmowa (FAT32) i na czesc danych (NTFS) i juz :) aha! zwracam uwage, ze narzedzie windows xp nie pozwalaja na formatowanie w FAT32 partycji wiekszej niz 32GB – do tego trzeba miec np. Partition MAgic..

ja swoja wiwe odsylam do serwisu, bo ma problem z optyka – nie czyta nagrywanych dvd+r …… hmm.. nacieszylem sie pol dnia.. :P

aha! jeszcze jedna wazna rzecz – moj dysk 80gb Lacie slabo chodzi na jednym usb, co rowniez dalo sie odczuc na wiwie (czasem sie przycina tak, jakby za slaby transfer byl) – popatrze sobie dzisiaj na 2 usb (jeden z laptopa lub zasilacza), czy jest lepiej..

Proszę czekać…